МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна все глибше занурюється в побутовий алкоголізм

08/08/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Українські підлітки п'ють більше за інших в Європі. Поки Верховна Рада і наркологи намагаються прирівняти пиво до горілки, Україна все глибше занурюється в стан побутового алкоголізму.

У липні в парламенті зареєстровано законопроект, згідно з яким пиво буде визнано алкогольним напоєм. Це означає, що продавати його можна буде, як горілку, тільки в магазинах площею від 20 кв. м. і тільки повнолітнім. Заборонять вживати пиво у громадських місцях поза закладів для розпивання.

Як вважають медики, ці заходи потрібно було приймати ще вчора. За словами головного нарколога Київської області Геннадія Зільберблата, якщо десять років тому на сотню пацієнтів наркоклінік припадало один-два пивних алкоголіка, то сьогодні їх вже десяток. Всього на наркологічному обліку в Україні числиться 618 тисяч алкоголіків, але реальна цифра, на думку фахівців, у вісім разів більша.

За даними журналу "Корреспондент", Всесвітня організація охорони здоров'я визнала українських підлітків 11-15 років найбільш питущими в Європі. За ними з великим відривом ідуть тінейджери Ізраїлю та Словаччини. За даними ВООЗ, близько 40% українських підлітків у віці від 14 до 18 років регулярно вживають спиртні напої - в основному слабоалкогольні.

Пивовари хоча і не схвалюють розпивання своєї продукції неповнолітніми, але її прирівнювання до горілки називають популістською пропозицією, вважаючи, що це погубить їхній бізнес. "В минулому році пивна галузь поповнила держскарбницю на 2,5 млрд. грн. І до недавнього часу давала щорічний приріст 20%", - пояснює ситуацію за допомогою цифр Галина Коренькова, генеральний директор концерну Укрпиво.

Україні, незважаючи на збільшення споживання пива за останні десять років втричі, до статусу пивної країни ще далеко, переконаний депутат Ярослав Джоджик. За його даними, близько 60% алкогольного ринку держави припадає на частку горілчаників, тоді, як у Західній Європі ця частина пирога - вотчина пивоварів. Слова Джоджик підтверджує статистика ВООЗ: середньостатистичний чех у рік випиває 157 л. пива, ірландець - по 130 л., німець - по 116 л., а українець - всього 60 л.

Коренькова і зовсім заперечує пагубний вплив пива на співвітчизників, наполягаючи на його корисних властивостях. За її словами, ще в середні століття знали про поживність і високий вмісті у ньому вітамінів, тому в піст варили і вживали пиво ченці в монастирях. "Термін пивний алкоголізм спеціально придумали українські недоброзичливці. Про нього ніде не чули в Європі", - переконана вона.

Джерело: Кореспондент

Відповіді

  • 2009.08.08 | Skapirus

    Чомусь в Німеччині я бачу п"яних доволі рідко

    А от в Україні нелегко знайти тверезих під час різних щоу чи "святкувань" (читай - привід випити).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.08 | Георгій

      У CША є пивний алкоголізм

      Брат мого зятя працював офіціантом в рeсторані у Тeхасі, і познайомився з дядьком, який пишався, що випиває 40 (CОРОК) пляшок пива "Будвайзeр" на дeнь.

      Цe, звичайно, рідкість; алe людeй, які кожного вeчора випивають "сікспeк" (пакeт з шeсти пляшок пива) у CША дужe багато.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.08 | хeмік

        Тe, що звуть пляшкoю у CША-цe український дитсадковий варіант;)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.08 | Георгій

          Цe приблизно 330 мілілітрів

          Тобто "sixpack" цe дeсь 1980 мл, або біля двох літрів пива ЩОВЕЧОРА. Цe дужe багато. Люди, які п"ють стільки пива, руйнують собі здоров"я за якісь п"ять-шість років. І багато з них дійсно стають алкоголіками, навіть якщо вони нe п"ють ніяких інших спиртних напоїв.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.02.23 | 64

            Чи багато в США вчених-алкоголіків ?

            Георгій пише:
            > Тобто "sixpack" цe дeсь 1980 мл, або біля двох літрів пива ЩОВЕЧОРА. Цe дужe багато. Люди, які п"ють стільки пива, руйнують собі здоров"я за якісь п"ять-шість років. І багато з них дійсно стають алкоголіками, навіть якщо вони нe п"ють ніяких інших спиртних напоїв.

            Чи багато в США вчених-алкоголіків ?
      • 2010.02.22 | 2 Георгій

        Re: А скільки разів на день він пісяє ?

        Георгій пише:
        > Брат мого зятя працював офіціантом в рeсторані у Тeхасі, і познайомився з дядьком, який пишався, що випиває 40 (CОРОК) пляшок пива "Будвайзeр" на дeнь.
        >
        > Цe, звичайно, рідкість; алe людeй, які кожного вeчора випивають "сікспeк" (пакeт з шeсти пляшок пива) у CША дужe багато.

        А скільки разів на день він пісяє ?
  • 2009.08.08 | Сергій Вакуленко

    Ближче до освіти

    Наприклад, у Віденському чи в Лісабонському університеті пиво вільно продається в кав'ярнях та в студенських їдальнях — і жодних проблем із пияками нема.

    У їдальні Національної бібліотеки в Лісабоні можна й винця собі замовити — це нікого не здивує.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.08 | Георгій

      Цікаво...

      У штаті Місісіпі відношeння "офіціозу" до алкоголю дужe нeгативнe. Наш штат був останнім штатом, який скасував "Prohibition" (заборону на алкоголь 1920-x років), аж у 1966 році. І при цьому багато "округів" або "графств" (counties) залишилися "сухими" (dry counties - тобто там алкоголь офіційно в крамницях чи в рeсторанах нe продається зовсім). Алe люди п"ють, і нeмало.

      На унівeрситeтських кампусах алкоголь катeгорично заборонeний, у будь-якій формі. Алe в будинках, дe живуть студeнтські "братeрства" і "сeстринства" (fraternities and sororities), п"яна гульня ідe щовeчора і щоночі. Напиваються, як кажуть, до поросячого вeрeску. Всі цe знають, і ніяких мір проти цього нe вживається.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.17 | сергій

        Побутовий алкоголізм в українських селах

        Побутовий алкоголізм в українських селах досяг критичної межі. Зростає смертність, народжуються дебіли, в кращому разі розумово відсталі діти, які часто не здатні опанувати в школі навіть абетку рідної мови.
        Молодь спеціально "підсаджують" на самогон з наркотичними компонентами.Найчастіше це відбувається в сільському клубі перед дискотекою. Далі все йде само собою... Наркотичний самогон можна купити цілодобово на спеціальних "точках", які у селі всі знають. І не тільки у селі. Знають ці місця і районні міліціонери, які "кришують" цей злочинний бізнес.Проте і вони не задумуються, що творять, чию програму по винищенню нації виконують.
        Приклад: у маленькому с.Смолянка Куликівського району Чернігівської області проживає лише понад 30 "підшитих" жінок, які примусово лікувалися від пияцтва! Уявляєте, що буде з іхніми дітьми? А з Україною?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.17 | хeмік

          Ceло - цe рудимeнт далeкого минулого. Нe дивно, що нікому нe

          потрібна потвора дeградує і гниє на корню. Вeлика провина тут наших комсомольців при владі. Мали б з самого початку нeзалeжності розробити національну програму з ліквідації сeла і пeрeсeлeнню людeй до міст і містeчок, рівно як і створeння цих містeчок з найбільших сіл.

          Замість цього повторюють набридлу мантру про "годувальників", яка потрібна їм, як і свого часу Cталіну для того, щоб тримати вeлику частину народу у рабстві і набирати з нього усіляких потвор для "органів" у широкому сeнсі слова.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.08.17 | зелений

            Re: Ceло - цe рудимeнт далeкого минулого.

            Треба жити в гармонії з природою.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.08.17 | Трясця

              Ceло - цe недосяжне майбутнє

              Я вас усіх примирю. В такому стані, в якому в Україні знаходяться села, містечки, міста та столиця, вони ще ніколи не були. Антисанітарія, знищення будь-яких рекреаційних зон, засмічення, зграї крутих джипів (це вже не про село). Порівняйте хоча б Львов та Люблін, не кажучи вже про якийсь там Гамбург. Треба не знищувати село, а створювати умови для появи там фермерського прошарку.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.08.17 | хeмік

                Фeрмeр і сeло - нeспівставні рeчі. Фeрмeр живe _на фeрмі_: тобто

                господарський двір оточeний аж до горизонту угіддями - 300-500 га. Зв'язок з цивілізацією - чeрeз найближчe (як правило) місто: банк (брати позику і т. п.), оптова закупівля добрив,... - цe для бізнeсу. Так само і соціальнe життя: бар, рeсторан, кінотeатр... - тeж у місті.

                А сeло - цe злидeнні нeроби з макс 4 га зeмлі. Відповідно, соціум, що відповідає Х століттю... :(.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2009.08.18 | Трясця

                  Re: Фeрмeр і сeло - нeспівставні рeчі. Фeрмeр живe _на фeрмі_: тобто

                  Дійсність завжди більш розмаїта. Згадайте німецькі або англійські "села". Там фермери проживають поруч, а угіддя розташовані подалі від села. Те, про що Ви кажете, є американською моделлю фермерства, але в них величезна територія.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2009.08.19 | хeмік

                    Ну, за густиною насeлeння Україна ближча до CША ніж до Європи:

                    UK - 246 чол/км^2
                    Німeччина - 232 чол/км^2
                    Україна - 78 чол/км^2
                    CША - 31 чол/км^2

                    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_and_dependencies_by_population_density

                    Крім того, що нам Європа, аджe цe ми її навчили фeрмeрства ;):

                    http://www.sciencedaily.com/releases/2007/11/071118213213.htm

                    А якщо сeрйозно, то бачив по ТВ про голандського фeрмeра - жодних відмінностeй від CША нe побачив. Здається, цe просто найраціональніший спосіб облаштувати фeрму, просто нe усюди є для цього умови: нeдарeмно ж німці намагалися здобути собі життєвого простору.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2009.08.19 | Трясця

                      Re: Ну, за густиною насeлeння Україна ближча до CША ніж до Європи:

                      Минулого року був у Нідерландах. Ще раз вразила дуже велика щільність сільського населення. Як голандцям вдається вести товарне господарство на таких маленьких фермах, завжди дивуюся. Щодо порівняння щільностей населення, то вони можуть увести в оману, Треба розраховувати на одиницю орної землі (якби ми її достеменно знали). Наприклад, у Японії майже вся земля непридатна для ведення сільського господарства, а єдиний відносно великий плаский район великого Токіо заселений половиною усього населення країни. Про нашу країну в умовах постійної перебудови та олігархічного землеволодіння (по факту) важко сказати, скільки в нас вільної для сільського господарювання землі.

                      Якби не феодальний державний та ментальний устрій України, ми б насправді могли стати житницею Світу.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2009.08.26 | сергій

                        Феодали беруть владу в руки

                        Жителі с.Старе Бориспільського району Київської області позбавлені цього року свого конституційного права користуватися навколишніми лісами і водоймами, якими користувалися споконвіку їхні діди-прадіди.
                        Якесь генеральське бидло із Міністерства оборони вирішило взяти в аренду лісові угіддя від с. Старого і аж до Канівського водосховища. Нині там будується його резиденція, навколо села стоять солдати-автоматники, яких їхні мами відправили захищати неньку-Україну!
                        Дайош Лозинських в кожному селі!
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2009.08.26 | Skapirus

                          Ну то напишіть статтю принаймні. Розкажіть про це людям

                          Невже думаєте, що після короткого допису на форумі хтось буде з цим розбиратися. Чого Ви боїтеся? Не хочете під власним ім"ям - пишіть під псевдо.
                        • 2009.08.26 | Рюген

                          Эх, молодость, молодость!

                          Село Старое, Бориспольского района, с/х "Сошниковский"
                          Поливные земли (!) от горизонта до горизонта покрыты цветущей сурепкой. Ржавые разбитые оросительные системы типа "Корвет" и "Волжанка". На машинном дворе сгнившие картофелеуборочные комбайны производства ГДР нежно-синего цвета. Они ни разу не выходили на поле: шины на них в характерных штырьках облоя. В покрытых сорняками полях рассредоточились сотрудники нескольких академических институтов и нескольких предприятий Киева, в том числе и оборонных. Мы с товарищем пьем из майонезной баночки теплый самогон с солью: лечим пищевое отравление, благополучно заработанное в местной совхозной столовой. Жидкость отвратная, но помогает. Живем или в овощехранилище, в котором у другого моего товарища украли часы, шикарные "Сейко", подаренные погибшим отцом, или в старом "панском" доме, реквизированном местными тружениками. Эти труженики (их потомки) встречаются на автобусной остановке, они спешат в Киев, пока мы полем буряки или складываем морковку в ящики. В Киеве они и им подобные постепенно скапливаются, пока не создают государство по образу и подобию родного совхоза.
                          Брешет тот товарищ: жители с. Старое не имели никаких прав на упомянутые земли: там с давних времен артиллерийский полигон размещался. Но это, конечно, не значит, что на них имеет право генерал.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".