просунуті батьки будуть платити за екстернат (це можливо і легально, у знайомих донька хворіла і не могла ходити в школу, закінчила за 2 роки 3 класи) щоб діти отримали атестати в 2012 році
Ну але тепер треба не просто дістати атестат про екстернат, але й написати тести:)).Той невеликий відсоток екстернів, які дійсно самостійно, чи за чиєюсь допомогою ретельно все вивчив, погоди не зробить.
звісно погоди вони не зроблять але це реальний вихід для тих хто хоче вступити до престижних вузів у 2012 без конкуренції...
це цілком реально - колись мій родич так закінчив школу на рік раніше бо блат в меді закінчувався - наступного року не вступив би (вчився сам, добре, червоний диплом і все таке, екстерном також все самостійно вчив-здавав)
2009.09.29 | псевдоквази
З іншого боку
з цього буде непаганий привід до закриття досить значного відсотку ВНЗ. Якщо тільки насміляться скористатися. А з врахуванням малої кількості випускників вже у 2010-2011 рр. деякі ВНЗ можуть не дотягнути і до 2012.
А взагалі я за повернення до 10-річки. Та й то якби повикидати з шкільної програми непотрібне, то й 10 років забагато.
Слухала круглий стіл під головуванням Томенка, де обговорювали цю проблему. З одного боку підкреслювалося, що 12 років - то святе, а з другого пропонували нинішнім дев"ятикласникам ( ну не всім , а самим-самим, тобто хто шустріший ) піднатужитися і вивчити програму 4 років за три, щоб поступати в 2012 де вони просто необхідні для виживання ВНЗ.
sama пише:
> З одного боку підкреслювалося, що 12 років - то святе, а з другого пропонували нинішнім дев"ятикласникам ( ну не всім , а самим-самим, тобто хто шустріший ) піднатужитися і вивчити програму 4 років за три, щоб поступати в 2012 де вони просто необхідні для виживання ВНЗ.
эти две противоположные идеи в одной голове? Или это традиционное создание трудностей с их героическим последующим преодолением?
з таким C.V. або вулиці мести, або в монастир гріхи замалювать. А воно бачите у нас "еліта" - керує процесом дебілізації суспільства. Якшо суспільство отакого породило, то суспільство мусить шось з ним зробить.
Re: Тобто місце України в Африці, а про Європу і мріяти забудьте?
а до чого тут Африка? в Африці бебі-бум, а в Україні - навпаки.
Як 14 років - то видно шо за фрукт. То який зміст оцим фруктам гнити скопом на шкільній лавці? Спеціалізація в школі - повна профанація по різним причинам. Тому, хто талановитий до точних наук - тих до технічних вузів, ну а для тих хто нє - профтехосвіта.
Re: "в Африці бебі-бум, а в Україні - навпаки." - Бо Україна яка не
хeмік пише:
> є, а поки що Європа. А як почне "бебібумити", як Африка - вже незворотньо стане Африкою.
>
> На щастя, це нам вже не загрожує. А от навчитися освічувати висококваліфіковану робочу силу не завадило б.
"а хіба зараз не освячують?а хіба зараз не освячують?" - Якщо це
жарт - тоді .
А якщо Ви хотіли запитати, чи отримують українські школюрі добру освіту, то моя відповідь - Ні, не отримують. Щоб довго не розводитись, У США шкільний вчитель може заробляти до 100 тисяч доларів на рік - тобто це солідна кар'єра для серйозних людей. Те саме в Європі: тут позиція шкільного вчителя для доктора філософії (а вищого наукового звання в них немає) - нормальна річ. Тому наразі, звичайно, в Україні 12 років навчання забагато, бо нема кому вчити. З іншого боку, все залежить від державної політики і державних пріорітетів. Якщо ж дебілізація населення - це косенсусна позиція усієї влади (ніколи не чув, щоб хтось серйозно обговорював такі питання) - то можна б yзагалі обмежитись початковою освітою.
2009.10.02 | псевдоквази
Чому б і ні?
2009.10.02 | Shooter
Re: Тобто місце України в Африці, а про Європу і мріяти забудьте?
Torr пише:
> Спеціалізація в школі - повна профанація по різним причинам.
Розкажіть, будь-ласка, чому.
Для прикладу нагадаю: в Голландії спеціалізація вже не тільки щодо напрямку освіти, а навіть щодо її рівня відбувається вже в 12 років (вибір середньої школи певного ступню - від 1 до 4).
І такі голландці тупі після цієї школи виходять...і науку на пси мають...
Re: Тобто місце України в Африці, а про Європу і мріяти забудьте?
Shooter пише:
> Torr пише:
> > Спеціалізація в школі - повна профанація по різним причинам.
>
> Розкажіть, будь-ласка, чому.
>
> Для прикладу нагадаю: в Голландії спеціалізація вже не тільки щодо напрямку освіти, а навіть щодо її рівня відбувається вже в 12 років (вибір середньої школи певного ступню - від 1 до 4).
>
> І такі голландці тупі після цієї школи виходять...і науку на пси мають...
нажаль, у нас не як у Голландії.
про те шо коїться у наших школах ви, Shooter, поцікавитесь.
2009.10.02 | Shooter
Re: З іншого боку
Torr пише:
> Shooter пише:
>
> > Може, їм також варто порадити, що і 10 років забагато?
> >
> >
> > P.S. Видумування велосипеда - наша давня народна традиція...
> то і ви не видумуйте.
я не видумую. бо мені "нормальні" велосипеди подобаються
> Природньо вивчати матаналіз і диф. рівняння в 16-17
Розкажіть, будь-ласка, про масове вичення матаналізу і диф. рівнянь в 16-17
Shooter пише:
>
> Розкажіть, будь-ласка, про масове вичення матаналізу і диф. рівнянь в 16-17
>
> > а дітей народжувати в 18-19.
>
> як і в 35-40.
>
> і?
Ну мені повезло - вчився за совка, то 1-й курс фізичного - якраз було 17 років. Але тоді вже зрозумів - too little and too late.
Розумієте, Shooter, масове вивчення точних наук - це популізм бо результат нульовий. Гарний математик чи фізик - це штучний товар. Пам"ятаєте Ioffe Physico-Technical Institute?
Ви також нагадали мені казус, коли в Канаді жінка подала в суд на уряд за те що їй вчасно не розтлумачили до якого віку природа дозволяє народити здорову дитину.
2009.10.02 | псевдоквази
Re: З іншого боку
Shooter пише:
> псевдоквази пише:
>
> > А взагалі я за повернення до 10-річки. Та й то якби повикидати з шкільної програми непотрібне, то й 10 років забагато.
>
> Гм...як Ви думаєте - чому, все-таки, в Європі/світі в найуспішніших/найрозвинутіших суспільствах середня школа вже давно 12-річна?
>
Які проблеми? Будемо рахувати молодшу групу дитячого садка за 1-й клас початкової школи, то в нас буде взагалі 15-річна освіта і будемо впєрєді планети всєй лише завдяки зміні вивісок.
До речі, отам таки тим і займаються в початкових класах шкіл, чим у нас в дитсадках.
> Може, їм також варто порадити, що і 10 років забагато?
Вони наші сайти не читають. Але деякі вже собі таке порадили. чули ж про хоумскулінг, анскуліне і т.п.? Ото ще краще, ніж якісь там поради щодо школи.
>
> P.S. Видумування велосипеда - наша давня народна традиція...
псевдоквази пише:
> Shooter пише:
> > псевдоквази пише:
> >
> > > А взагалі я за повернення до 10-річки. Та й то якби повикидати з шкільної програми непотрібне, то й 10 років забагато.
> >
> > Гм...як Ви думаєте - чому, все-таки, в Європі/світі в найуспішніших/найрозвинутіших суспільствах середня школа вже давно 12-річна?
> >
>
> Які проблеми? Будемо рахувати молодшу групу дитячого садка за 1-й клас початкової школи, то в нас буде взагалі 15-річна освіта і будемо впєрєді планети всєй лише завдяки зміні вивісок.
Вважаєте що немає жодної відмінности між школою та садочком?
Плюс, знову ж таки, "чомусь" в більшості нормальних країн а) школа починається в 6 років б) триває 12 років
> До речі, отам таки тим і займаються в початкових класах шкіл, чим у нас в дитсадках.
Ага. Наприклад, мій син в 3 (себто "2 класі 10річки") вже вчиться множити в стовпчик. Це в нас в садочку всі діти ще в молодшій групі знали. Деякі, кажуть, ще з ясельок це вміли.
> > Може, їм також варто порадити, що і 10 років забагато?
> Вони наші сайти не читають.
І правильно роблять, доречі.
> Але деякі вже собі таке порадили. чули ж про хоумскулінг, анскуліне і т.п.?
і помагає?
> > P.S. Видумування велосипеда - наша давня народна традиція...
>
> А це до чого?
До того, що те, що 12річна спеціалізована початкова+середня освіта є найкращим способом навчання в "масових школах" - доведено десятками років в десятках найрозвинутіших країн.
А совіцька 10 річка виконувала зовсім інші фунцкії: масової підговки низькокваліфікованої уніфікованої робочої сили.
Shooter пише:
>
> Вважаєте що немає жодної відмінности між школою та садочком?
> Плюс, знову ж таки, "чомусь" в більшості нормальних країн а) школа починається в 6 років б) триває 12 років
Одна є - в назві. А все інше - залежить від конгкретної країни і т.п.
Де як. В "нормальних" тех не все нормально. Ну як і так, так що? Вважаєте, як зробимо теж з 6 років початку і 12 років вчитися, так буде нормальна країна? А як на мене, то не з того краю треба тягти.
>
> > До речі, отам таки тим і займаються в початкових класах шкіл, чим у нас в дитсадках.
>
> Ага. Наприклад, мій син в 3 (себто "2 класі 10річки") вже вчиться множити в стовпчик. Це в нас в садочку всі діти ще в молодшій групі знали. Деякі, кажуть, ще з ясельок це вміли.
>
Ви читати вмієте? 15-річки, не 10-річки.
А початкові класи англомовних країн за змістом нагадують дитсадок часів СРСР.
> > Але деякі вже собі таке порадили. чули ж про хоумскулінг, анскуліне і т.п.?
>
> і помагає?
А то! Читайте їх сайти.
>
> > > P.S. Видумування велосипеда - наша давня народна традиція...
> >
> > А це до чого?
>
> До того, що те, що 12річна спеціалізована початкова+середня освіта є найкращим способом навчання в "масових школах" - доведено десятками років в десятках найрозвинутіших країн.
>
Не доведено. І довести неможливо - історія наука неекспериментальна, а отже за великим рахунком і зовсім не наука. А вірити можна в се або в те.
А взагалі зауважте, що еліта в будь-якій країні в масових школах своїх дітей не вчить. Тобто вона знає їм ціну, тим школам.
> А совіцька 10 річка виконувала зовсім інші фунцкії: масової підговки низькокваліфікованої уніфікованої робочої сили.
Совіцька школа - то лайно! Знаю, вчився. Однак що цікаво - ота сама низькоуніфікована робоча сила виявилася зараз надміру кваліфікованою і тому сучасна наша школа стала 12-річною, звідки ота сила (вже ніяк не кваліфікована) на 90% йде дотирати штани до непотрібних ВНЗ, щоб потім звідти йти з дипломами економістів у касири супермаркету, де для роботи достатньо вміти рахувати на рівні радянського 2-го або 3-го класу. Дійсно - зовсім інші функції. Але це функції акумулятора і дебілізатора. Зате всі при ділах і на шляху в європи. Банзай!
Я Вам про загальні тенденції - Ви мені про винятки.
А загальні тенденції такі: в 6 років в школу (а якщо раніше - то це "формалізований садочок"), далі 8 років "загальна освіта", 4 роки "спеціалізована/поліпшена загальна" (разом 12 років, перевага спеціалізованої, десь на 3/4).
Shooter пише:
> Повторюємося.
> Працює. І працює ефективно.
>
Та працює ж не в вакуумі (якщо працює - нема двох америк чи францій для експерименту)! Чи таки вважаєте, що можна оте переноити сюди та все від того розквітне?
> Решта - нюанси та деталі.
Ну так, деталі. Головне це витримати строки відсидки - 12 років, інше- деталі, що там і навіщо за ті 12 років буде робитися.
2009.10.02 | yurchyk
Re: З іншого боку
Теж вважаю що це гарна нгода скоротити кількість ВНЗ, а ще в універах 20 % часу зявиться на науку.
yurchyk пише:
> а ще в універах 20 % часу зявиться на науку.
Або виженуть 20% викладачів (імовірніший розвиток подій).
2009.10.03 | псевдоквази
Re: З іншого боку
Тільки ж якщо геби стане у достойників тим скористатися... а то ще, дивись, кинуться рятувати, підкинувши додаткових грошенят з бюджету-2012. Хоча там ще інша цяцька, що їстиме гроші, буде саме тоді - ЄВРО=2012
Відповіді
2009.09.29 | Torr
треба переходити на 10-річну систему освіти!!!
2009.09.29 | Iryna_
вихід є - екстернат
особливо весело буде дітям в 2013 роціпросунуті батьки будуть платити за екстернат (це можливо і легально, у знайомих донька хворіла і не могла ходити в школу, закінчила за 2 роки 3 класи) щоб діти отримали атестати в 2012 році
2009.09.29 | sama
Re: вихід є - екстернат
Ну але тепер треба не просто дістати атестат про екстернат, але й написати тести:)).Той невеликий відсоток екстернів, які дійсно самостійно, чи за чиєюсь допомогою ретельно все вивчив, погоди не зробить.2009.09.29 | Iryna_
Re: вихід є - екстернат
звісно погоди вони не зроблять але це реальний вихід для тих хто хоче вступити до престижних вузів у 2012 без конкуренції...це цілком реально - колись мій родич так закінчив школу на рік раніше бо блат в меді закінчувався - наступного року не вступив би (вчився сам, добре, червоний диплом і все таке, екстерном також все самостійно вчив-здавав)
2009.09.29 | псевдоквази
З іншого боку
з цього буде непаганий привід до закриття досить значного відсотку ВНЗ. Якщо тільки насміляться скористатися. А з врахуванням малої кількості випускників вже у 2010-2011 рр. деякі ВНЗ можуть не дотягнути і до 2012.А взагалі я за повернення до 10-річки. Та й то якби повикидати з шкільної програми непотрібне, то й 10 років забагато.
2009.10.01 | sama
Re: З іншого боку
Слухала круглий стіл під головуванням Томенка, де обговорювали цю проблему. З одного боку підкреслювалося, що 12 років - то святе, а з другого пропонували нинішнім дев"ятикласникам ( ну не всім , а самим-самим, тобто хто шустріший ) піднатужитися і вивчити програму 4 років за три, щоб поступати в 2012 де вони просто необхідні для виживання ВНЗ.2009.10.01 | псевдоквази
И как уживаются
sama пише:> З одного боку підкреслювалося, що 12 років - то святе, а з другого пропонували нинішнім дев"ятикласникам ( ну не всім , а самим-самим, тобто хто шустріший ) піднатужитися і вивчити програму 4 років за три, щоб поступати в 2012 де вони просто необхідні для виживання ВНЗ.
эти две противоположные идеи в одной голове? Или это традиционное создание трудностей с их героическим последующим преодолением?
2009.10.01 | Torr
Re: И как уживаются
почитайте його C.V. - зрозумієте.http://tomenko.kiev.ua/info/2.htm
2009.10.02 | псевдоквази
Второпав. Комсомол - то діагноз!
2009.10.02 | Torr
Re: Второпав. Комсомол - то діагноз!
з таким C.V. або вулиці мести, або в монастир гріхи замалювать. А воно бачите у нас "еліта" - керує процесом дебілізації суспільства. Якшо суспільство отакого породило, то суспільство мусить шось з ним зробить.2009.10.02 | псевдоквази
Як би він сам що з суспільством не зробив...
2009.10.02 | Shooter
Re: З іншого боку
псевдоквази пише:> А взагалі я за повернення до 10-річки. Та й то якби повикидати з шкільної програми непотрібне, то й 10 років забагато.
Гм...як Ви думаєте - чому, все-таки, в Європі/світі в найуспішніших/найрозвинутіших суспільствах середня школа вже давно 12-річна?
Може, їм також варто порадити, що і 10 років забагато?
P.S. Видумування велосипеда - наша давня народна традиція...
2009.10.02 | Torr
Re: З іншого боку
Shooter пише:> Може, їм також варто порадити, що і 10 років забагато?
>
>
> P.S. Видумування велосипеда - наша давня народна традиція...
то і ви не видумуйте. Природньо вивчати матаналіз і диф. рівняння в 16-17, а дітей народжувати в 18-19. Бо так природа хоче!
2009.10.02 | хeмік
Тобто місце України в Африці, а про Європу і мріяти забудьте?
2009.10.02 | Torr
Re: Тобто місце України в Африці, а про Європу і мріяти забудьте?
а до чого тут Африка? в Африці бебі-бум, а в Україні - навпаки.Як 14 років - то видно шо за фрукт. То який зміст оцим фруктам гнити скопом на шкільній лавці? Спеціалізація в школі - повна профанація по різним причинам. Тому, хто талановитий до точних наук - тих до технічних вузів, ну а для тих хто нє - профтехосвіта.
2009.10.02 | хeмік
"в Африці бебі-бум, а в Україні - навпаки." - Бо Україна яка не
є, а поки що Європа. А як почне "бебібумити", як Африка - вже незворотньо стане Африкою.На щастя, це нам вже не загрожує. А от навчитися освічувати висококваліфіковану робочу силу не завадило б.
2009.10.02 | Obama
Re: "в Африці бебі-бум, а в Україні - навпаки." - Бо Україна яка не
хeмік пише:> є, а поки що Європа. А як почне "бебібумити", як Африка - вже незворотньо стане Африкою.
>
> На щастя, це нам вже не загрожує. А от навчитися освічувати висококваліфіковану робочу силу не завадило б.
а хіба зараз не освячують?
2009.10.03 | хeмік
"а хіба зараз не освячують?а хіба зараз не освячують?" - Якщо це
жарт - тоді .А якщо Ви хотіли запитати, чи отримують українські школюрі добру освіту, то моя відповідь - Ні, не отримують. Щоб довго не розводитись, У США шкільний вчитель може заробляти до 100 тисяч доларів на рік - тобто це солідна кар'єра для серйозних людей. Те саме в Європі: тут позиція шкільного вчителя для доктора філософії (а вищого наукового звання в них немає) - нормальна річ. Тому наразі, звичайно, в Україні 12 років навчання забагато, бо нема кому вчити. З іншого боку, все залежить від державної політики і державних пріорітетів. Якщо ж дебілізація населення - це косенсусна позиція усієї влади (ніколи не чув, щоб хтось серйозно обговорював такі питання) - то можна б yзагалі обмежитись початковою освітою.
2009.10.02 | псевдоквази
Чому б і ні?
2009.10.02 | Shooter
Re: Тобто місце України в Африці, а про Європу і мріяти забудьте?
Torr пише:> Спеціалізація в школі - повна профанація по різним причинам.
Розкажіть, будь-ласка, чому.
Для прикладу нагадаю: в Голландії спеціалізація вже не тільки щодо напрямку освіти, а навіть щодо її рівня відбувається вже в 12 років (вибір середньої школи певного ступню - від 1 до 4).
І такі голландці тупі після цієї школи виходять...і науку на пси мають...
2009.10.02 | Torr
Re: Тобто місце України в Африці, а про Європу і мріяти забудьте?
Shooter пише:> Torr пише:
> > Спеціалізація в школі - повна профанація по різним причинам.
>
> Розкажіть, будь-ласка, чому.
>
> Для прикладу нагадаю: в Голландії спеціалізація вже не тільки щодо напрямку освіти, а навіть щодо її рівня відбувається вже в 12 років (вибір середньої школи певного ступню - від 1 до 4).
>
> І такі голландці тупі після цієї школи виходять...і науку на пси мають...
нажаль, у нас не як у Голландії.
про те шо коїться у наших школах ви, Shooter, поцікавитесь.
2009.10.02 | Shooter
Re: З іншого боку
Torr пише:> Shooter пише:
>
> > Може, їм також варто порадити, що і 10 років забагато?
> >
> >
> > P.S. Видумування велосипеда - наша давня народна традиція...
> то і ви не видумуйте.
я не видумую. бо мені "нормальні" велосипеди подобаються
> Природньо вивчати матаналіз і диф. рівняння в 16-17
Розкажіть, будь-ласка, про масове вичення матаналізу і диф. рівнянь в 16-17
> а дітей народжувати в 18-19.
як і в 35-40.
і?
2009.10.03 | Torr
Re: З іншого боку
Shooter пише:>
> Розкажіть, будь-ласка, про масове вичення матаналізу і диф. рівнянь в 16-17
>
> > а дітей народжувати в 18-19.
>
> як і в 35-40.
>
> і?
Ну мені повезло - вчився за совка, то 1-й курс фізичного - якраз було 17 років. Але тоді вже зрозумів - too little and too late.
Розумієте, Shooter, масове вивчення точних наук - це популізм бо результат нульовий. Гарний математик чи фізик - це штучний товар. Пам"ятаєте Ioffe Physico-Technical Institute?
Ви також нагадали мені казус, коли в Канаді жінка подала в суд на уряд за те що їй вчасно не розтлумачили до якого віку природа дозволяє народити здорову дитину.
2009.10.02 | псевдоквази
Re: З іншого боку
Shooter пише:> псевдоквази пише:
>
> > А взагалі я за повернення до 10-річки. Та й то якби повикидати з шкільної програми непотрібне, то й 10 років забагато.
>
> Гм...як Ви думаєте - чому, все-таки, в Європі/світі в найуспішніших/найрозвинутіших суспільствах середня школа вже давно 12-річна?
>
Які проблеми? Будемо рахувати молодшу групу дитячого садка за 1-й клас початкової школи, то в нас буде взагалі 15-річна освіта і будемо впєрєді планети всєй лише завдяки зміні вивісок.
До речі, отам таки тим і займаються в початкових класах шкіл, чим у нас в дитсадках.
> Може, їм також варто порадити, що і 10 років забагато?
Вони наші сайти не читають. Але деякі вже собі таке порадили. чули ж про хоумскулінг, анскуліне і т.п.? Ото ще краще, ніж якісь там поради щодо школи.
>
> P.S. Видумування велосипеда - наша давня народна традиція...
А це до чого?
2009.10.02 | Shooter
Re: З іншого боку
псевдоквази пише:> Shooter пише:
> > псевдоквази пише:
> >
> > > А взагалі я за повернення до 10-річки. Та й то якби повикидати з шкільної програми непотрібне, то й 10 років забагато.
> >
> > Гм...як Ви думаєте - чому, все-таки, в Європі/світі в найуспішніших/найрозвинутіших суспільствах середня школа вже давно 12-річна?
> >
>
> Які проблеми? Будемо рахувати молодшу групу дитячого садка за 1-й клас початкової школи, то в нас буде взагалі 15-річна освіта і будемо впєрєді планети всєй лише завдяки зміні вивісок.
Вважаєте що немає жодної відмінности між школою та садочком?
Плюс, знову ж таки, "чомусь" в більшості нормальних країн а) школа починається в 6 років б) триває 12 років
> До речі, отам таки тим і займаються в початкових класах шкіл, чим у нас в дитсадках.
Ага. Наприклад, мій син в 3 (себто "2 класі 10річки") вже вчиться множити в стовпчик. Це в нас в садочку всі діти ще в молодшій групі знали. Деякі, кажуть, ще з ясельок це вміли.
> > Може, їм також варто порадити, що і 10 років забагато?
> Вони наші сайти не читають.
І правильно роблять, доречі.
> Але деякі вже собі таке порадили. чули ж про хоумскулінг, анскуліне і т.п.?
і помагає?
> > P.S. Видумування велосипеда - наша давня народна традиція...
>
> А це до чого?
До того, що те, що 12річна спеціалізована початкова+середня освіта є найкращим способом навчання в "масових школах" - доведено десятками років в десятках найрозвинутіших країн.
А совіцька 10 річка виконувала зовсім інші фунцкії: масової підговки низькокваліфікованої уніфікованої робочої сили.
2009.10.02 | псевдоквази
Re: З іншого боку
Shooter пише:>
> Вважаєте що немає жодної відмінности між школою та садочком?
> Плюс, знову ж таки, "чомусь" в більшості нормальних країн а) школа починається в 6 років б) триває 12 років
Одна є - в назві. А все інше - залежить від конгкретної країни і т.п.
Де як. В "нормальних" тех не все нормально. Ну як і так, так що? Вважаєте, як зробимо теж з 6 років початку і 12 років вчитися, так буде нормальна країна? А як на мене, то не з того краю треба тягти.
>
> > До речі, отам таки тим і займаються в початкових класах шкіл, чим у нас в дитсадках.
>
> Ага. Наприклад, мій син в 3 (себто "2 класі 10річки") вже вчиться множити в стовпчик. Це в нас в садочку всі діти ще в молодшій групі знали. Деякі, кажуть, ще з ясельок це вміли.
>
Ви читати вмієте? 15-річки, не 10-річки.
А початкові класи англомовних країн за змістом нагадують дитсадок часів СРСР.
> > Але деякі вже собі таке порадили. чули ж про хоумскулінг, анскуліне і т.п.?
>
> і помагає?
А то! Читайте їх сайти.
>
> > > P.S. Видумування велосипеда - наша давня народна традиція...
> >
> > А це до чого?
>
> До того, що те, що 12річна спеціалізована початкова+середня освіта є найкращим способом навчання в "масових школах" - доведено десятками років в десятках найрозвинутіших країн.
>
Не доведено. І довести неможливо - історія наука неекспериментальна, а отже за великим рахунком і зовсім не наука. А вірити можна в се або в те.
А взагалі зауважте, що еліта в будь-якій країні в масових школах своїх дітей не вчить. Тобто вона знає їм ціну, тим школам.
> А совіцька 10 річка виконувала зовсім інші фунцкії: масової підговки низькокваліфікованої уніфікованої робочої сили.
Совіцька школа - то лайно! Знаю, вчився. Однак що цікаво - ота сама низькоуніфікована робоча сила виявилася зараз надміру кваліфікованою і тому сучасна наша школа стала 12-річною, звідки ота сила (вже ніяк не кваліфікована) на 90% йде дотирати штани до непотрібних ВНЗ, щоб потім звідти йти з дипломами економістів у касири супермаркету, де для роботи достатньо вміти рахувати на рівні радянського 2-го або 3-го класу. Дійсно - зовсім інші функції. Але це функції акумулятора і дебілізатора. Зате всі при ділах і на шляху в європи. Банзай!
2009.10.02 | Shooter
Re: З іншого боку
Повторюємося.Я Вам про загальні тенденції - Ви мені про винятки.
А загальні тенденції такі: в 6 років в школу (а якщо раніше - то це "формалізований садочок"), далі 8 років "загальна освіта", 4 роки "спеціалізована/поліпшена загальна" (разом 12 років, перевага спеціалізованої, десь на 3/4).
Далі 3+2, а потім 3-5 років - кому хочеться.
Працює. І працює ефективно.
Решта - нюанси та деталі.
2009.10.03 | псевдоквази
Re: З іншого боку
Shooter пише:> Повторюємося.
> Працює. І працює ефективно.
>
Та працює ж не в вакуумі (якщо працює - нема двох америк чи францій для експерименту)! Чи таки вважаєте, що можна оте переноити сюди та все від того розквітне?
> Решта - нюанси та деталі.
Ну так, деталі. Головне це витримати строки відсидки - 12 років, інше- деталі, що там і навіщо за ті 12 років буде робитися.
2009.10.02 | yurchyk
Re: З іншого боку
Теж вважаю що це гарна нгода скоротити кількість ВНЗ, а ще в універах 20 % часу зявиться на науку.2009.10.03 | Сергій Вакуленко
Re: З іншого боку
yurchyk пише:> а ще в універах 20 % часу зявиться на науку.
Або виженуть 20% викладачів (імовірніший розвиток подій).
2009.10.03 | псевдоквази
Re: З іншого боку
Тільки ж якщо геби стане у достойників тим скористатися... а то ще, дивись, кинуться рятувати, підкинувши додаткових грошенят з бюджету-2012. Хоча там ще інша цяцька, що їстиме гроші, буде саме тоді - ЄВРО=2012