МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Почесні доктори КНУ імені Тараса Шевченка

10/31/2009 | Святкове засідання Вченої ради 15 жовтня 2009 року
http://pressa.univ.kiev.ua/news.php?id=1725

Святкове засідання Вченої ради

Інформація про роботу Вченої ради
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
від 15 жовтня 2009 року

О 15.00 розпочалась урочиста церемонія вручення відзнаки «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка». Десяти видатним вітчизняним і зарубіжним ученим, які отримали світове визнання у різних галузях наук, ректор вручив дипломи і відзнаки Почесного доктора. Звання «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка» удостоєні:

Костюк Платон Григорович¬ – всесвітньо відомий вчений у галузі фізіології і біофізики, організатор науки, педагог, громадський діяч. Академік Національної академії наук України та Академії медичних наук України, академік РАН, Європейської Академії, АН Чехословаччини, Угорської АН, член Німецької академії Природознавства «Леопольдіна». Заслужений діяч науки і техніки України, Герой Соціалістичної Праці, Герой України, лауреат Державних премій України в галузі науки і техніки, Державної премії СРСР в галузі науки і техніки. Директор Інституту фізіології імені О.О. Богомольця, керівник Міжнародного центру молекулярної фізіології, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Олійник Борис Ілліч – знакова постать України кінця ХХ – початку ХХI століть, видатний український поет, публіцист, громадський діяч, академік Національної академії наук України, Герой України. Борис Олійник – лауреат Державної премії СРСР, Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка, міжнародних премій ім. Григорія Сковороди та «Дружба», Югославської премії «Рицарське перо».
Борис Олійник – воістину національний художник й академік поетичної думки – належить до найавторитетніших українських митців другої половини ХХ століття, який своїми духовними, інтелектуальними струменями суттєво увиразнює гуманістичні джерела нинішньої доби.

Походенко Віталій Дмитрович – відомий вчений у галузі фізичної та органічної хімії, віце-президент Національної академії наук України, директор Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського, член Російської академії наук, Почесний академік Академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, премії Ради Міністрів СРСР, премій імені Л.В. Писаржевського АН УРСР імені О.І. Бродського НАН України. В.Д. Походенко протягом багатьох років входить до складу Комітету з присудження Державних премій України у галузі науки і техніки, працює в складі різних колегій та комісій урядових органів. Очолює та працює в ряді Наукових рад з наукових проблем. Наукові праці В.Д. Походенка відомі в Україні та за її межами, зробили вагомий внесок в розвиток різних напрямків сучасної хімії.

Згуровський Михайло Захарович – відомий вчений у галузі системного аналізу та інформатики, організатор освіти і науки, доктор технічних наук, академік Національної академії наук України і Академії педагогічних наук України, академік РАН, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1990, 1999, 2005). З 1992 року – ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», директор Інституту прикладного системного аналізу НАН України і Міністерства освіти України. Член багатьох українських та зарубіжних наукових товариств.

Жулинський Микола Григорович – літературознавець, критик, академік Національної академії наук України, лауреат Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка, директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, академік-секретар Відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України, голова Національної ради з питань культури і духовності при Президенті України, радник Президента України, член Спілки письменників України, лауреат Державних премій, доктор філологічних наук, завідувач відділу української літератури ХХ ст. М.Г. Жулинський – голова Комітету з присудження Національної премії імені Тараса Шевченка – найбільш престижної творчої відзнаки в галузі літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики.
Наумовець Антон Григорович – вчений у галузі фізичної електроніки і фізики поверхні, академік Національної академії наук України, віце-президент НАН України, віце-президент Українського вакуумного товариства, член секції «Наука про поверхні» Міжнародного союзу з фізики і техніки вакууму.

А. Г. Наумовець – Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії СРСР і Державної премії України у галузі науки і техніки. З 1981 p. очолює вiддiл фiзичної електроніки Інституту фізики НАН України. В останні роки очолюваний ним відділ веде активні розробки електронних емітерів на основі острівцевих металічних плівок з керованою структурою.

Геєць Валерій Михайлович – видатний вчений у галузі макроекономіки, економіко-математичного моделювання та прогнозування економічного розвитку, доктор економічних наук, професор, академік НАН України, лауреат Державної премії у галузі науки і техніки, Заслужений діяч науки і техніки України, віце-президент НАН України, директор Інституту економіки і прогнозування НАН України. Геєць Валерій Михайлович – відомий в Україні та за її межами вчений-економіст, який вніс вагомий внесок в розвиток економічної науки та практики державного регулювання економіки, розбудову вітчизняної економічної освіти та вдосконалення системи атестації наукових кадрів. В.М. Геєць – автор майже 200 наукових праць, серед яких 20 монографій. З 2001 року – член Президії Науково-методичної комісії з економіки та управління класичних університетів Науково-методичної ради МОН України.

Попович Мирослав Володимирович – відомий учений-філософ і громадський діяч, доктор філософських наук, академік Національної академії наук України, Заслужений діяч науки і техніки України, директор Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, головний редактор наукового журналу «Філософська думка», член редколегій часописів «Вища школа», «Людина і політика» та інших, учасник багатьох всеукраїнських і міжнародних форумів, «круглих столів», конференцій, президент Філософського товариства України, президент Товариства «Україна-Франція», член Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки. Заслужено вважається моральним авторитетом нації.

Козловський Хенрік – відомий вчений у галузі біонеорганічної та біомедичної хімії, професор, проректор з наукової роботи Вроцлавського університету, організатор ряду європейських наукових шкіл, в яких науково-педагогічні працівники Київського національного університету імені Тараса Шевченка постійно беруть активну участь, рецензент провідних спеціалізованих журналів. Хенрік Козловський сприяє виконанню спільних науково-дослідних робіт і укріпленню матеріальної бази кафедри неорганічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За його ініціативою та допомогою співробітники кафедри та аспіранти протягом чотирнадцяти років працювали в лабораторіях Вроцлавського університету, мали змогу активно користуватись сучасним обладнанням та приладами, отримували гранти на проведення досліджень від польських фондів сприяння науці та фонду журналу Royal Societi Dalton Transactions за спільні публікації.

Шандор Макай – професор Західно-Угорського університету, голова методичної комісії з менеджменту, агротехніки, культивації технічних рослин Академії наук Угорщини, член кваліфікаційної спеціалізованої вченої ради Інституту рослинництва, лікарських і ароматичних культур, член редколегії наукових видань АН Угорщини. Шандор Макай приділяє багато уваги подальшому вдосконаленню університетської освіти, вихованню молоді, розширенню й зміцненню зв΄язків університету з науково-дослідними установами НАН України, НАН Білорусії. Бере участь у виконанні наукових робіт по міжнародним грантам.
За участю професора Шандора Макая виконуються спільні з біологічним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка міжнародні науково-дослідні проекти 2005 – 2011 рр. Шандор Макай є координатором двох європейських міжнародних наукових проектів за участю 6 країн.

Ректор Л.В. Губерський привітав Почесних докторів університету, подякував за вагомий особистий вклад у розвиток науково-технічних знань, розробку і впровадження сучасних технологій і новітніх наукових концепцій та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю Почесних докторів зі студентами і науковцями Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Відповіді

  • 2009.10.31 | Трясця

    Re: Почесні доктори КНУ імені Тараса Шевченка

    Ці старі люди занадто люблять цяцьки. На обрії цвинтар, а все одно не йметься.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.01 | доцент

      Re: Почесні доктори КНУ імені Тараса Шевченка

      а ось тут Ви помиляєтесь. По перше, цяцьок не дають, а лише шматок паперу, що нічого не вартий, по друге деяким з них точно це було до стелі. Тут справа у іншому. Не повірите, знов у ректорові, точніше у його методиці.
      Губерський запропонував цю посаду і багато інших (наприклад, професор-консультант) для створення іміджу душки, людини, що турбується про інших людей. Ці інші люди це чи пінсіонери, які все ще займають високі адміністративні посади в університеті і можут впливати на його імідж, пенсіонери з авторитетом в НАНУ чи у ВР, люди, яким він повинен завдячувати (наприклад декани біологічного та хімічного факультетів), чи деякі його конкуренти - (декан економічного факультету,колишній декан фізичного), які приходили з вибаченням після його виборів.
      Такого списку нагороджених ще не було в історії університету (іце тільки призидентськими нагородами).
      В цьому Губерський відрізняється від попередника. Губерський ставить на людей (не хочу писати думає) а Скопенко думав про справу (і, нажаль, часто нехтував людьми).
      Яка методика краща подивимося через 5 років.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".