МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про стан впровадження "Християнської етики»,

12/29/2009 | Опа на! 2
Громадська рада при Міносвіти з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями провела підсумкове засідання
18.12.2009 12:58


Фото з архіву: www.irs.in.ua
Громадська рада при МОН підбила підсумки роботи у 2009 році

КИЇВ – Громадська рада при Міністерстві освіти і науки з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями 15 грудня провела своє підсумкове засідання, на якому проаналізувала результати своєї діяльності протягом 2009 року. Учасники засідання обмінялись думками щодо стану опрацювання питань, розглянутих на минулих засіданнях, та обговорили план роботи Громадської ради на наступний рік, – повідомляє Інститут релігійної свободи.

Серед питань порядку денного члени Громадської ради також ознайомились зі станом впровадження викладання предметів духовно-морального спрямування, зокрема «Християнської етики», в загальноосвітніх навчальних закладах. У цьому контексті присутні звернули увагу і на концептуальні засади підготовки вчителя предметів морально-духовного спрямування.

Під час засідання голова Громадської ради, народний депутат України Володимир Марущенко представив присутнім звіт про проведену Громадською радою роботу протягом поточного року, а також оголосив план роботи на 2010 рік.

Володимир Марущенко підкреслив, що надалі треба докладати ще більше зусиль, щоб співпраця Міносвіти з Церквами і релігійними організаціями вийшла на ще більш ефективний рівень. За його словами, ще є багато проблемних питань у сфері виховання молоді як високоморальних та освічених громадян, які можна вирішити шляхом об’єднання зусиль Міністерства, освітян та релігійної спільноти.

Протягом 2009 року Громадська рада провела 6 засідань, на яких розглянула 23 питання: із них 14 – концептуальних, 6 – організаційних, 3 – інформаційних. У цей період також розпочався процес оптимізації процесу впровадження предметів духовно-морального спрямування в школах України, в тому числі в частині підготовки необхідних викладацьких кадрів.

У цьому році розпочато роботу по створенню спеціалізованої вченої ради з присвоєння вчених ступенів кандидата та доктора богослов’я, відновлено діяльність робочої групи з розробки галузевого стандарту вищої освіти зі спеціальності «богослов’я». За участі фахівців з духовних навчальних закладів проводиться робота з формування науково-методичної комісії щодо підготовки підручників зі спеціальності «Богослов’я». Створено робочу групу, яка опрацьовує проекти нормативно-правових актів щодо вирівняння у соціальних та професійних правах студентів та науково-педагогічних кадрів духовних навчальних закладів із відповідними категоріями осіб державних та приватних вищих навчальних закладів системи Міносвіти України.

Громадською радою ініційовано включення предметів духовно-морального спрямування до переліку предметів, з яких проводяться олімпіади та конкурси, а саме запровадження конкурсу «Вчитель року» для вчителів з «Християнської етики» та олімпіаду «Юні знавці Біблії». У цей період представники Церков і релігійних організацій також взяли участь у кількох освітянських конференціях, на яких представили власне бачення на проблемні питання виховання підростаючого покоління та долучились до суспільної дискусії з даної теми.

За результатами аналізу діяльності Громадської ради протягом року її члени схвально оцінили стан виконання опрацьованих питань та схвалили роботу керівництва та Громадської ради в цілому. Після цього учасники засідання обговорили напрямки діяльності на наступний 2010 рік з врахуванням пропозицій кожного з членів ради.

У засіданні Громадської ради при Міносвіти з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями окрім її членів взяли участь представники державних та церковних вищих навчальних закладів та провідні фахівці у галузі освіти.


Інститут релігійної свободи, м.Київ
www.irs.in.ua
Пошук по сайту
RSS - стрічка новин

Інформаційна розсилка

Новини ІРС в



Огляд новин по темах
• Міжконфесійні відносини
• Державно-церковні відносини
• Законодавче забезпечення релігійної свободи
• Факти порушень релігійної свободи та суміжних прав
• Круглі столи та конференції
• Дослідження, опитування
• Захист суспільної моралі


http://www.irs.in.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=492%3A1&catid=34%3Aua&Itemid=61&lang=uk Контакти
Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с В-471


bigmir)net
75167



.© 2009 ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ. Всі права захищено.

Передрук чи інше використання матеріалів цього сайту дозволяється лише при обов’язковому посиланні
на Інститут релігійної свободи та наявності гіперпосилання

Відповіді

  • 2009.12.29 | Шендерович

    Re: Про стан впровадження "Християнської етики»,

    И это правильно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.29 | echo.msk.ru

      Re: Про стан впровадження "Християнської етики»,

      Шендерович пише:
      > И это правильно.

      В. Шендерович наоборот сказал:

      http://www.echo.msk.ru/programs/personalno/607378-echo/


      О. ЖУРАВЛЁВА: Педагог музыки, как представляется Нина Яковлевна из Челябинска, интересуется: «Как Вы относитесь к новому предмету в школе под названием "Духовно-нравственное воспитание"? И кто будет духовно-нравственно воспитывать?». Волнуется Нина Яковлевна.

      В. ШЕНДЕРОВИЧ: Не только она волнуется, это главный вопрос. Это заседание в Барвихе под председательством Медведева, где, вроде, решены довольно правильные вещи, «ученики и их родители должны самостоятельно выбирать предмет обучения». Это могут быть «основы православной культуры, либо основы культуры мусульманской, иудаизма, буддизма». Как, на каком уровне, точка отсчёта самостоятельности? Ученик, класс, район, республика. Как будет? Вот - тридцать учеников.

      О. ЖУРАВЛЁВА: Два сказали, что хотят изучать ислам.

      В. ШЕНДЕРОВИЧ: Условно говоря. А этот вообще на дубовый пенёк богу Перуну хочет молиться.

      О. ЖУРАВЛЁВА: Тогда для него светская этика.

      В. ШЕНДЕРОВИЧ: Правильно. Значит, педагог входит в класс, он что делает? Важный вопрос – на каком уровне, какая единица измерения принятия этого самостоятельного решения. Второй вопрос – что будут преподавать детям под видом основ религиозной культуры светские педагоги. Откуда взять этих светских педагогов? Вот тут специалисты Минобразования посчитали, нужно 44 тысячи педагогов. Откуда взять? Как обучить? Кто будет учить? Чему будет учить? Где учебники? Нет учебников. Если в случае с религиозной культурой есть разные учебники… и тоже вопросик, когда человек проходит основы православной культуры. Потому что в православии есть последователи отца Меня, а есть чистое мракобесие. Тоже важная подробность. То есть, слово «православие» не снимет вопроса: что преподаётся?

      О. ЖУРАВЛЁВА: И что будут преподавать протестантам в таком случае?

      В. ШЕНДЕРОВИЧ: Что будут протестантам преподавать? Кто будет решать, что преподавать? Откуда взять педагогов? Миллионы нужны на переподготовку. Откуда? Есть серьёзные опасения, что в итоге помучаются, помучаются, да и кинут эту долгожданную кость РПЦ. Есть и такая версия.

      О. ЖУРАВЛЁВА: То есть, всё-таки, закон божий в конце-концов?

      В. ШЕНДЕРОВИЧ: Да. Чтобы уже как-то в одни руки. Ещё раз говорю. Читаешь – всё гладко и хорошо, всё замечательно...

      О. ЖУРАВЛЁВА: Да по-моему, ничего хорошего. Если в классе будет три мусульманина, четыре иудея.

      В. ШЕНДЕРОВИЧ: Каким образом… Важна для меня точка. Это никто не конкретизировал. Медведев о таких мелочах говорить не стал. А собственно, этим определяется содержание произошедшего. Кто будет определять?

      О.ЖУРАВЛЕВА: Давайте попробуем предположить, зачем это нужно вообще?

      В. ШЕНДЕРОВИЧ: Когда Вы спрашиваете для чего это нужно, я спрашиваю: кому? Чтобы понять Ваш вопрос.

      О. ЖУРАВЛЁВА: Людям, которые дают отмашку. Медведеву и его друзьям.

      В. ШЕНДЕРОВИЧ: Люди, которые дают отмашку, они… Не знаю, с какой степенью искренности, но они имитируют бурную деятельность. Они что-то производят из себя. А вот зачем это нужно - нам? С моей точки зрения – даром не нужно. С моей точки зрения нужно ввести в школах основы религиозной культуры.

      О. ЖУРАВЛЁВА: Той самой светской этики, чтобы не ходить с голым животом в церковь, например.

      В. ШЕНДЕРОВИЧ: Именно! Это всё входит в основы культуры религиозной. Атеизм тоже бывает разный, как и православие. Есть атеизм академика Гинзбурга, а есть атеизм тех, кто колокола срывал в 1918 году. Это разный атеизм, согласитесь. Нужны нормальные основы религиозной культуры, нужно основы этики давать. Они, действительно (об этом говорится, это не новость) они более-менее - общие. Если говорить о вершинах этики, и мусульманской, и христианской, и светской. Они довольно общие. Этим надо заниматься.
      А то, что происходит сейчас – это делёжка очередных сфер влияния...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.29 | Шендерович

        Re: Про стан впровадження "Християнської етики»,

        И это правильно.
  • 2009.12.30 | псевдоквази

    Надо только назвать вещи своими именами:

    Опа на! 2 пише:

    > У цьому році розпочато роботу по створенню спеціалізованої вченої ради з присвоєння вчених ступенів кандидата та доктора богослов’я, відновлено діяльність робочої групи з розробки галузевого стандарту вищої освіти зі спеціальності «богослов’я».


    > Громадською радою ініційовано включення предметів духовно-морального спрямування до переліку предметів, з яких проводяться олімпіади та конкурси, а саме запровадження конкурсу «Вчитель року» для вчителів з «Християнської етики» та олімпіаду «Юні знавці Біблії».

    Назвать как положено: "юные мракобесы" и "учитель мракобесия" - и вперед, под хоругвями и крестами в средневековье!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".