МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українці виводять батьківщину у світові наукові лідери?!

02/28/2010 | Skapirus
Джерело: http://ua.korrespondent.net/tech/1051505 (див. також мої виділення по тексту нижче).
Для того щоб писати на власній візитці заповітне слово професор, українці виводять батьківщину у світові наукові лідери - поки що тільки за кількістю тих, хто має ступінь і захистив дисертацію, пише український тижневик Корреспондент у свіжому номері.

Керівник організації Аспірант України Андрій Волощук займається написанням дисертацій для потенційних кандидатів і докторів наук восьмий рік.

Корреспондент пише, що його офіс розташований у центрі Києва, а серед авторів, з якими він співпрацює - доктори наук з провідних вузів країни, змушені через маленьку зарплату погоджуватися на таку підробку.

Через Аспірант України за рік проходить декілька десятків клієнтів, які викладають за написання дисертації від $ 6,5 тис. до $ 20 тис.

Видання констатує, що останнім часом в Україні модно бути вченим. І студенти, і інші співвітчизники - менеджери, бізнесмени і політики - кинулися за вченими ступенями та званнями.

Разом з тим ще десять років тому, у 1999-му, кандидатські дисертації захистили майже 3 тис. осіб, докторські - 226, а минулого року - відповідно 5,3 тис. та 272 українці.

Примітно, що якщо в найближчому майбутньому ця тенденція збережеться, Україна стане однією з найбільш вчених країн світу.

Тим часом Володимир Луговий, віце-президента Академії педагогічних наук України, розповів Корреспонденту, що в розвинених країнах в середньому 2% студентів стають докторантами, в Україні ж в аспіранти та докторанти йдуть 1,5% випускників вузів.

Причому за кількістю студентів з розрахунку на 1 тис. осіб українці вже обігнали багато розвинених держав, наприклад, Японію і Великобританію.

"Наукове освіта - це преференція, яка допомагає в кар'єрі. Тому серед управлінського апарату багато людей захищається", - пояснює тенденцію Віктор Бондаренко, перший заступник голови Вищої атестаційної комісії (ВАК).

Захистившись, українці відразу фіксують власну вченість у своєму резюме та на візитній картці, а з 108 тис. теперішніх докторів і кандидатів наук на благо науки трудяться близько 20 тис.

Про те, чому вчений ступінь у країні стає предметом престижу, а сама дисертація у розвитку вітчизняної науки нерідко ніякої ролі не відіграє читайте у № 7 журналу Корреспондент від 26 лютого 2010 року.

Відповіді

  • 2010.03.01 | Сергій. Київ

    Re: Українці виводять батьківщину у світові наукові лідери?!

    в т.ч. й тому що :

    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&key=1267182816&first=1267438153&last=1267026484
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.01 | Гарри Каспаров

      E2-E4

      Это совершенно третье. Сан-Франциско – самый свободный город в Соединенных Штатах, столица хиппи в 60-ые годы. Это город абсолютных свобод, даже по американским меркам. И именно в такой бурлящей атмосфере все это может появляться. Не просто так. Беркли, Стэнфорд – и рядом начинают возникать компании, и там появляется все буквально. «Intel» - 68-ой год, «Apple» - 76-ой год, в 37-ом «Hewlett-Packard» был. И дальше оттуда выходят «eBay», «Google». Кстати, все ключевые, прорывные технологии делаются в гараже или в собственной квартире. «Cisco» - семейная пара, 84-ый год, выпускники Стэнфорда, у себя дома. То есть основные компании сегодня, которые доминируют на рынке высоких технологий, они же все появились не в роскошных кабинетах, где заседают советы директоров, а они появлялись именно в гаражах и в квартирах.

      Read more: http://www.svobodanews.ru/content/transcript/1962584.html#ixzz0gwQJar0W
      Under Creative Commons License: Attribution


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".