МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як забезпечена школами російськомовна громада в Україні?

03/30/2010 | яка Ваша думка?
Згідно офіційного звіту МОН на початок минулого року http://www.mon.gov.ua/newstmp/2009_1/19_08/inf.doc українською мовою в Україні навчається 81,3% учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а російською - 17,6% (див діаграму 17, сторінка 25).

В той же час, згідно Всеукраїнського перепису населення 2001 року, українську мову вважали рідною 67,5% населення України, а російську мову визначили як рідну 29,6% населення http://www.ukrcensus.gov.ua/results/general/language/

Тобто, російськомовне населення на даний момент забезпечено школами меньше ніж на 60% від його кількості.

Чи вважаєте Ви це порушенням прав російськомовної громади в Україні?

Відповіді

  • 2010.03.30 | Сергей

    Re: Чи вважаєте Ви це порушенням прав російськомовної громади?

    Это насильственная ассимиляция в «украинцев» русских людей.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.30 | loup-garou

      Don't feed the troll!

      А взагалі тему слід негайно знести нафіг, задля світлої мети - "насильственной ассимиляции в «украинцев» русских людей".
  • 2010.03.30 | Мацяльця

    Не треба надто поспішати:

    Для початку потрібно з'ясувати реальні наміри/потреби учнів та батьків. Може, діти з російськомовних родин ще й не захочуть навчатися російською мовою.
    А формувати школи (класи) варто у відповідності із заявами.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.30 | яка Ваша думка?

      Більш чітка постановка питання

      > Для початку потрібно з'ясувати реальні наміри/потреби учнів та батьків. Може, діти з російськомовних родин ще й не захочуть навчатися російською мовою.
      Росіян в Україні якраз і є десь 17%, тобто кількість російськомовних шкіл досить точно відповідає відсотку росіян за національністю.

      У той же час, Президент Київського міжнародного інституту соціології, професор НаУКМА Валерій Хмелько говорить: "соціологічні дослідження, які проводяться в Україні, фіксують наявність трьох мовно-етнічних груп: україномовні українці (44-45% населення України), російськомовні українці (30%) , російськомовні росіяни (15-16%) ".
      http://www.pravda.com.ua/articles/2010/03/8/4835789/

      А отже, всіх російськомовних українців (30% населення України), на даний момент позбавили можливості навчати своїх дітей російською.

      Таким чином, оригінальне питання можна розбити на 2 більш чіткіших:

      1) Чи мають право російськомовні українці на російськомовну освіту?

      2) Який відсоток російськомовних українців хотіли б віддати своїх дітей в російськомовну школу за умови, що відповідна частина ВНЗ теж будуть російськомовними?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.31 | ziggy_freud

        і ще чіткіша постановка питання.

        Що таке "мовно-етнічна група"? З соціологів подібними термінами користується лише один Хмелько. Язичіє як ідентичність - скоріше триколорна мрія замовників його досліджень, ніж соціальна реальність.

        яка Ваша думка? пише:
        > У той же час, Президент Київського міжнародного інституту соціології, професор НаУКМА Валерій Хмелько говорить: "соціологічні дослідження, які проводяться в Україні, фіксують наявність трьох мовно-етнічних груп: україномовні українці (44-45% населення України), російськомовні українці (30%) , російськомовні росіяни (15-16%) ".
        > http://www.pravda.com.ua/articles/2010/03/8/4835789/

        1) чи всі російськомовні українці бажають, щоб їх діти вчились російською мовою?
        1.1 Чи поширюється право вчитись рідною мовою на кримських татар, євреїв, поляків, румунів, угорців та представників інших народів, чи ми маємо силувати їх дітей до -язичія?

        2) чи потрібен Україні досвід білоруської "двомовності", або державної "тримовності" в Трансністрії, що фактично означатиме ліквідацію української як державної?

        3) коли в Росії відкриють школи для дітей 8 млн. українців? І чи можна буде отримати вищу освіту українською в Москві, де українців набереться на середній обласний центр?
    • 2010.03.31 | igorg

      Знущаєтесь? У нас ПРУ організує таких заяв пачками

      Й напишуть, не сумнівайтеся. Або з роботи вилетять.
  • 2010.03.30 | Сергій Вакуленко

    Re: Як забезпечена школами російськомовна громада в Україні?

    яка Ваша думка? пише:
    > Згідно офіційного звіту МОН на початок минулого року http://www.mon.gov.ua/newstmp/2009_1/19_08/inf.doc українською мовою в Україні навчається 81,3% учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а російською - 17,6% (див діаграму 17, сторінка 25).

    Залишається питання, до якої міри ця статистика заслуговує на довіру.

    Вивіска "з українською мовою навчання" може бути, а от чи всі предмети викладають українською — непевно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.31 | igorg

      90% шкіл з вивіскою про українську мову навчання

      є лише вивіскою. Укращому випадку там україномовні підручники. Вчителі уроки проводять або російською з вкрапленням українських слів і цитат, або суржиком. Між собою розмовляють російською або суржиком.
      Я знаю це бо дітей віддав в непогану україномовну яка за 10 років деградувала до суржикомовної на 100%. Тільки мову дітей попсували. Кадрова політика така що беруть на роботу виключно російськомовних вчителів.
  • 2010.03.30 | Перехожий

    Re: Як забезпечена школами російськомовна громада в Україні?

    Інформація офіційного звіту недостовірна, брехлива іншими словами.
    Для прикладу моє місто в Запорізькій області (зауважте, не в Донецькій чи Луганській). З наявних в місті умовно кажучі 10 шкіл тільки 3 офіційно російськомовні, в інших нібито викладання ведеться українською мовою. Насправді все навпаки і навіть гірше. Тільки в одній школі (точніше, гімназії) викладання українською, ще в двох школах є українські класи. У всіх інших викладання російською мовою.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.30 | Almodovar

      Re: Як забезпечена школами російськомовна громада в Україні?

      Більшість українських шкіл здійснюють викладання російською. Знаю абсолютно точно і зблизька це питання. Багато вчителів закінчували в свій час російські вузи. багато просто не володіють українською.
      тай логіка цікава: 17% російн і 17% російських шкіл, значить все забезпечено. А чи тільки росіяни вчаться в російських школах чи тільки українці в українських?
      В СРСР був такий анекдот. Моляв, в СРСР 18 мільйонів управлінців, в КПРС 18 мільйонів членів, а серед населення 18 мільйонів євреїв. Висновок: Всі комуністи і управлінці-євреї. Здається, у авторів така ж логіка.
  • 2010.03.31 | ziggy_freud

    малошановний автор легко ловиться на брехні

    > Скажу лише те, що в Україні лише одна установа проводить протягом усієї історії незалежної України ґрунтовні і постійні дослідження щодо зв’язку політичного вибору та національної, мовної складової – Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

    автор бреше. В Україні цими питаннями постійно займаються ще декілька соціологічних агенцій. Для підтримання розмови назву Центр ім.Разумкова, фонд Дем.Ініціативи, Інст. соціології НАНУ (на який автор сам посилається ;-)), Соціс. Дещо пізніше до них підключились "дочки" російських агенцій - ФОМ та Ресерч енд Брендінг. Можливо, ще когось забув.
    І ще пара десятків робочих груп займалась ними епізодично.

    після такої заяви я думаю, що і решта статті - псевдонаукова лажа. Бо комусь дуже не хочеться посилатись на результати, які суперечать своїм власним. Та пояснювати джерело розбіжностей.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.31 | яка Ваша думка?

      Шановний ziggy_freud займається пересмикуваннями

      Ви взяли стилістично некоректну фразу зі статті Станіслава Біліченко про Хмелько (підкреслюю, що це говорить не сам Хмелько), і на цій сумнівній підставі стверджуєте, що автор бреше (а який автор, і автор чого саме - спеціально не уточнєте).
      Причому це Ви робите в коментарі не під цитатою з Хмелька, а під основним дописом, де про нього взагалі ніхто не згадує.

      ОК, нехай Вам особисто не подобається Хмелько, забудемо про нього.
      Але що, і офіційний перепис населення бреше?
      І інтелігентний львівський фізик-теоретик пан Вакарчук підписав настільки брехливий документ?

      Відреагуйте, будь ласка, по суті на основний допис, а не займайтеся нечистоплотними пересмикуваннями.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.31 | ziggy_freud

        добре. Повернемось до теми мови в школах

        Хмелько неодноразово помічений мною (і не тільки) в урочистому проголошенні дурниць на теми соціології та інших гуманітарних наук. Він нормальний полстер, або ж збирач кількісних даних. І дуже поганий інтерпретатор зібраного. На відміну від, скажімо, Євгена Головахи.

        п.Альтернативний Географ орієнтувався на суто формальні "погони" соціологів, шукаючи підтвердження своїх теорій, і тому лажанувся.

        далі безвідносно до етнічності і до статистики теж. З точки зору психолога, бажано, щоб кожна дитина до 5 років заговорила мінімум двома мовами. А до 10-12 років закріпила ці навички. Ця теорія належить не форумному дописувачу а.к.а. ziggy_freud, а Піаже і його учням. Розумові, та, зокрема, комунікативні здібності білінгвів (двомовців) в середньому вищі. Відповідно, влаштування для дітей громадян України -язичного ґєтто, де вони почують тільки російську, зробить їх менш розумними і пристосованими до життя. Навіть за межами України.

        всі, хто бажає своїм дітям вирости тупими, поки що можуть їх тримати в подібному ґєтто. Та навіть розповідати, що Київ знаходиться в Малоросії, Львів - в Галісії, а Одеса - в Бесарабії. Хоча суто по-людськи цих дітей шкода.
  • 2010.03.31 | kfmn

    Re: Як забезпечена школами російськомовна громада в Україні?

    Неужели можно считать приемлемым, когда в русскоязычном на 80% Киеве -- всего 6 школ (из ~600) с преподаванием на русском языке? Ни в одной демократической стране такого бы не допустили, но у нас гражданское общество в зародышевом состоянии, родители самоорганизоваться и бороться за свои права не могут, а все начальственные кресла в системе образования за 20 лет господства этнонационалистов заняты понятно кем. Надеюсь, что хоть сейчас ситуация начнёт возвращаться к нормальной. Dixi.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.31 | Сергей

      Re: Як забезпечена школами російськомовна громада в Україні?

      Правильно, еще Богдан Хмельницкий говорил: "Враги хотят, чтобы русский язык исчез с нашей земли".

      Согласно определению Юнеско, этноцид - любое действие, направленное на лишение этнических черт или идентичности того или иного этноса, любые формы его насильственной ассимиляции или интеграции, принуждение к переходу к другому образу жизни или языку
    • 2010.03.31 | ziggy_freud

      прошу посилання на джерело.

      kfmn пише:
      > в русскоязычном на 80% Киеве

      а може в російськомовному на 5% і суржикомовному на 20%? Це лише ваше припущення.

      > -- всего 6 школ (из ~600) с преподаванием на русском языке?

      сабж. Ви маєте на увазі школи, де вчать лише російською, чи де не вчать українську?

      > Надеюсь, что хоть сейчас ситуация начнёт возвращаться к нормальной. Dixi.

      чи буде, на вашу думку, правильною ситуація, коли:
      - учнів з прізвищем на -ко і на -ов вчитимуть в різних класах,
      - учні вільно носитимуть Св.Фофудью,
      - на літературі, як в старі добрі часи, вчитимуть твори Л.І.Брєжнєва
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.31 | русскоязычный

        Ситуация по Киеву

        > > в русскоязычном на 80% Киеве
        > а може в російськомовному на 5% і суржикомовному на 20%?

        Дані Центру Разумкова за 2005 рік:
        Російською - 52,2%, Українською - 23,4%, Суржиком - 23,6%
        http://www.razumkov.org.ua/ukr/poll.php?poll_id=391

        > > -- всего 6 школ (из ~600) с преподаванием на русском языке?
        > сабж. Ви маєте на увазі школи, де вчать лише російською, чи де не вчать українську?

        На момент 2007 года в столице насчитывается семь русскоязычных школ: №№ 25, 57, 85 135, 153, 178, 192. Еще 11 имеют русские классы: №№3, 71, 79, 88, 96, 124, 188, 210, 224, 247, 300, 96.
        http://www.segodnya.ua/useful/education/159218.html

        Учитывая деятельность Вакарчука, их сейчас уже как раз не 7, а 6 и осталось.

        Всего в Киеве 525 школ: http://www.guon.kiev.ua/?q=node/1023

        Значит русскоязычные школы составляют где-то 1,1 - 1,3% от общего числа.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.04.01 | ziggy_freud

          за цими даними перемагає общєпанятный,

          тобто суржыкъ. І спілкуватись вдома будь-якою з трьох поширених мов жителям Києва завадити неможливо.

          Це маленький, але досить важливий нюанс. Диявол ховається в подробицях ;-)

          за вашим же посиланням, на 2005й рік було таке:

          Українською 18.1
          Переважно українською 5.3
          Іноді українською, іноді російською 23.6
          Переважно російською 12.3
          Російською 39.9
          Іншою мовою 0.6
          Важко відповісти 0.2
      • 2010.04.01 | kfmn

        Re: прошу посилання на джерело.

        ziggy_freud пише:
        > kfmn пише:
        > > в русскоязычном на 80% Киеве
        >
        > а може в російськомовному на 5% і суржикомовному на 20%? Це лише ваше припущення.
        >

        Нет. Вам уже ссылки привели.

        > > -- всего 6 школ (из ~600) с преподаванием на русском языке?
        >
        > сабж. Ви маєте на увазі школи, де вчать лише російською,

        Да.

        > чи де не вчать українську?
        >

        А где Вы такие школы видели на Украине, где не учат украинский, если не считать школу, куда ходят дети Ющенко.

        > > Надеюсь, что хоть сейчас ситуация начнёт возвращаться к нормальной. Dixi.
        >
        > чи буде, на вашу думку, правильною ситуація, коли:
        > - учнів з прізвищем на -ко і на -ов вчитимуть в різних класах,
        > - учні вільно носитимуть Св.Фофудью,
        > - на літературі, як в старі добрі часи, вчитимуть твори Л.І.Брєжнєва


        Нет, но я знаю людей, которые очень хотели бы именно этого, с точностью до замены фофудий на вышиванки с шароварами и Брежнева на св. Бандеру. И, как ни странно, еще не все эти люди проживают в палатах с мягкой обивкой стен.
  • 2010.03.31 | igorg

    А як англомовна? Дивна постановка питання

    мова може йти лише про забезпечення мовних та культурних потреб росіян, євреїв, поляків, угорців і т.д. в Україні. І то це питання потрібно привязувати до вирішення відповідних проблем українців у відповідних державах. На зразок того що ось ми сприяємо вашим, а ви сприяйте нашим.
    А задоволення потреб рускагаварящіх?!! Цим опікується ФСБ й кремлядь в повному обсязі. В ідеалі це питання вирішується приєднанням України до Росії в якості федеративної республіки, а ще краще малоросійської губернії.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.31 | Мацяльця

      Оце рішуча позиція!

      Нажаль, вона підтримана лише близько сімома відсотками справжніх українських патріотів (переважно йододефіцитних)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.31 | igorg

        Боюся що тоді треба йод надсилати тонами до Росії

        та до Ізраїлю.
        Може Вам розповісти про особливості таких соц.опитувань?
        Мова йде про невідємні права окупанта продовжувати окупаційну, чи якщо вам краще сподобається колонізаторську, політику в Україні. Про закріплення і розширення наслідків цієї політики. Якщо Ви за тоді з йодом таки проблеми в Україні.
        Бо скажіть, а як із наслідками австро угорського керування в Україні, або з недавнього Польського? Де поділися австроговрящі разом з польськоговорящими. І якимось дивним чином залишилися лише русскогаварящіє прва яких звужутю нехороші українці (фашиздо-бандерівці).
        Я обома руками не лише за задоволення національних потреб, але й за відродження й сприяння караїмам, кримським татарам, грекам, німцям, італійцям. Але росіянам - вибачайте, досить Семиноженка з Табачником.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.04.01 | Мацяльця

          Не варто розкидатися тим, чого самим бракує.

          А по-друге, щоб продемонструвати справжню патріотичність, можна для початку з більшою повагою ставитися до мови братнього українського народу, та не писати "тонами". Сподіваюся, диплома Ви отримували не разом з "проффесором", та просто "професором" з Нюйорку?
  • 2010.03.31 | igorg

    Як забезпечено права україномовної більшості

    в Україні мовні права котрої постійно утискуються у всіх сферах життя російськомовною меншиною?
    Зустрічне питання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.04.01 | Мацяльця

      Я б радше сказав - "галомовною"



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".