Leadership is the art of getting someone else to do something you want done because he wants to do it. (Dwight Eisenhower).
В чому ж полягав експеримент, що провели в Індії? В чому той, що в MIT?
2010.06.01 | сф
Re: surprising truth about what motivates us (л)
I thought it was impossible to go lower than your typical PP presentation. I was wrong.
2010.06.01 | ziggy_freud
біхейвіористи нарешті прочитали заборонені в США роботи Маслоу
його основна робота з психології мотивації, де описано ієрархію потреб, це 1954 рік. Одним з спонсорів досліджень Маслоу був Форд. Отой самий дикий автопромисловець, що винайшов потогонний конвейєр.
В Україні про це давно розповідають в курсі загальної психології.
Results 1 - 10 of about 423,000 for maslow motivation. (0.25 seconds)
Нарешті воно дійшло до МІТ. Мабуть, останні 55 років роботи Маслоу в Масачусетсі забороняли читати. Як неканонічні.
певний, що психологи його читали давно і уважно. Колись давно, будучи керівником середньої ланки, я намагався узгодити з директором деякі зміни в управлінні персоналом. Спочатку прогрузив за пляшкою, потім дещо додав на тверезу голову, потім підігнав почитати популярну книжку.
директор, на жаль, не пойняв. Для впровадження цих змін йому б довелось образити кума. І ще одну мадам, яка періодично добре давала. Але не вугілля і не країні. Фірму згодом довелось ліквідувати... Це до питання впровадження в Україні наукових методів управління.
щодо фахівців з МІТ пожартував. Насправді я поважаю багатьох американських колег. Але персонально засновник біхейвіоризму Скіннер був мало того що більшовик, але й просто шкідливий для науки мудак. Майже як Трофім Денисович Лисенко.
> директор, на жаль, не пойняв.
"It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends upon his not understanding it!" (Upton Sinclair)
2010.06.01 | Iryna_
щодо мотивації і вчених
та зарплата яка б мотивувала вчених ("не треба думати про гроші") - в наших умовах то сума яка виглядає хвантастично
Хома Брут пише:
> Тобто приблизно $2000/місяць, або $24К на рік?
> Це приблизно на родину з 3-х осіб?
на такі гроші багато хто дозволить 4 особи
а якщо серйозно - у нас витрати за багатьма пунктами вищі ніж в Європі
медичні витрати - там якісь страховки і держава, у нас треба платити за себе і родичів
там в основному не треба витрачати гроші на батьків і дорослих дітей
конференції-книжки-компи у нас за власний рахунок
навіть скромні одяг-меблі-техніка якщо не зовсім сміття у нас дорожчі
питання було скільки треба щоб не сильно турбуватись про гроші
> медичні витрати - там якісь страховки і держава, у нас треба платити за себе і родичів
там нічого нікому "держава" не платить (принаймі, поточні витрати). вся охорона здоров*я - виключно страхування: обов*язкове та/або приватне/додаткове.
2010.06.02 | loup-garou
Re: щодо суми
Iryna_ пише:
> в Києві для снс-доцента тисяч 15 (гривень)
> мінімум
>
> це просто скромне нормальне життя для сім'ї
> якщо не знімати квартиру навіть на відпочинок і навчання дітей вистачить
На сім'ю - так, але для однієї доцентської зарплати сума нмд завищена. З двома працюючими виходить майже 4 тисячі доларів/місяць, це 7-8 дециль доходів в середній європейській країні (Франція, Іспанія, Італія). А якщо не знімати квартиру, то і 9й.
Shooter пише:
> Ну так. Тому, нажаль, в цих країнах справи лише трохи кращі, ніж в нас.
Тим не менше, вартість життя в різних країнах різна і Україна в цьому плані ближча до румунів і поляків, а не до швейцарців.
Якщо відштовхуватися від вартості квадратного метру житла Київ vs Париж, зарплата снса (vs CR1) мала би бути порядку 1200 доларів на місяць. Нмд мінімум, щоб скромно жити і не страждати від когнитивного дисонансу, десь стільки і становить. Але якщо міряти в комп'ютерах, машинах, кілограмах гречки або квитках на метро, сума може відрізнятися в рази в обидві сторони. Висновки зробити важко - структура витрат зовсім інша.
> зарплата снса (vs CR1) мала би бути порядку 1200 доларів на місяць.
Ну і 15 тис грив, з яких починалась дискусія, це десь теж десь 1800, а не 2 тис. Так що можна напевно сказати, що всі прийшли до одного й того ж?
2010.06.03 | Shooter
Re: щодо суми
loup-garou пише:
> Shooter пише:
> > Ну так. Тому, нажаль, в цих країнах справи лише трохи кращі, ніж в нас.
>
> Тим не менше, вартість життя в різних країнах різна і Україна в цьому плані ближча до румунів і поляків, а не до швейцарців.
Imho, я би лишив і Париж, і Київ "боком": перший - як європейський виняток, другий - як український виняток. Зауваживши при цьому, що у Хранції можна запросто жити і працювати як вчений в Орсей або Жіф-сюр-Іветті, коли ж у Василькові чи Ірпені - не дуже то.
А в решті частин цих країн система витрат (крім житла) - подібна, у принципі. І ціни вже не відрізняються significantly.
Ну і "середньої паршивости" вчений у Хранції (постійна позиція) зароблятиме вже чистими згруба 2500 євро в місяць, не 1200. Плюс ще один дохід - і "чистими" на "спокійно працюючу родину з, як мінімум, одним вченим" у Хранції вийде згруба 4000. В Україні зараз добре якщо 1000 буде...І навіть якщо на родину 2000 євро буде - це навряд чи вирішить коґнітивний дисонанс буття для такої особи/родини (особливо в Києві) ...
Shooter пише:
> Imho, я би лишив і Париж, і Київ "боком": перший - як європейський виняток, другий - як український виняток. Зауваживши при цьому, що у Хранції можна запросто жити і працювати як вчений в Орсей або Жіф-сюр-Іветті, коли ж у Василькові чи Ірпені - не дуже то.
Все мимо. З зарплатою в 1200 баксів я б залюбки жив в Василькові, працюючи при цьому на Виставці (фізфак, мехмат, рфф, кубік) і маючи всякі там Жіфи і Орсе в одному місці. Знаю народ, який з Білої Церкви (!!!) їздить - виходить швидше, ніж з Троєщини. В Академмістечко з Ірпеня теж досить зручно.
Пропорції столиця-передмістя-провінція, в принципі, скрізь однакові.
> А в решті частин цих країн система витрат (крім житла) - подібна, у принципі. І ціни вже не відрізняються significantly.
> Ну і "середньої паршивости" вчений у Хранції (постійна позиція) зароблятиме вже чистими згруба 2500 євро в місяць, не 1200. Плюс ще один дохід - і "чистими" на "спокійно працюючу родину з, як мінімум, одним вченим" у Хранції вийде згруба 4000. В Україні зараз добре якщо 1000 буде...І навіть якщо на родину 2000 євро буде - це навряд чи вирішить коґнітивний дисонанс буття для такої особи/родини (особливо в Києві) ...
Вирішить/вирішило б, принаймні для однієї особи/родини. Див. вище
loup-garou пише:
> Shooter пише:
> > Imho, я би лишив і Париж, і Київ "боком": перший - як європейський виняток, другий - як український виняток. Зауваживши при цьому, що у Хранції можна запросто жити і працювати як вчений в Орсей або Жіф-сюр-Іветті, коли ж у Василькові чи Ірпені - не дуже то.
>
> Все мимо. З зарплатою в 1200 баксів я б залюбки жив в Василькові
Так не біґ-маком єдиним. Так, харчі та, особливо, питво в Україні ще дешо дешевше. Але решта "матеріальних" витрат (крім компослуг. хоча й, наприклад, знаю випадок, коли в Дрездені за 3-кімнатну нормальну квартиру платили в місяць 300-350 євро) - +- такі ж як і на Заході.
> > Ну і "середньої паршивости" вчений у Хранції (постійна позиція) зароблятиме вже чистими згруба 2500 євро в місяць, не 1200. Плюс ще один дохід - і "чистими" на "спокійно працюючу родину з, як мінімум, одним вченим" у Хранції вийде згруба 4000. В Україні зараз добре якщо 1000 буде...І навіть якщо на родину 2000 євро буде - це навряд чи вирішить коґнітивний дисонанс буття для такої особи/родини (особливо в Києві) ...
>
> Вирішить/вирішило б, принаймні для однієї особи/родини. Див. вище
Для особи, та ще й "чистого вченого" - можливо, і так.
Для родини - напряжно би було.
Ну але то таке...у кожного свої погляди на етот вапрос
2010.06.01 | Киянин
Re: surprising truth about what motivates us (л)
часто в Европі проекти мають гроші для parties з приводу просто отримання гарного результату... На Лаб замовляють чани з їжею, посуду, вино, воду... (самі себе обслуговують)... якшо порахувати - то мізер, але (враховуючи що часто багато співробітників один одного не знають) взагалі - то приємні хвилини, де звичайно спілкуватимешся не про суто предмет науки, а про те, які обставини можуть акомпанувати отриманню гарного рузльтату)...
Відповіді
2010.05.31 | Iryna_
чудово!
2010.05.31 | Хома Брут
ай да психологи
Leadership is the art of getting someone else to do something you want done because he wants to do it. (Dwight Eisenhower).В чому ж полягав експеримент, що провели в Індії? В чому той, що в MIT?
2010.06.01 | сф
Re: surprising truth about what motivates us (л)
I thought it was impossible to go lower than your typical PP presentation. I was wrong.2010.06.01 | ziggy_freud
біхейвіористи нарешті прочитали заборонені в США роботи Маслоу
його основна робота з психології мотивації, де описано ієрархію потреб, це 1954 рік. Одним з спонсорів досліджень Маслоу був Форд. Отой самий дикий автопромисловець, що винайшов потогонний конвейєр.В Україні про це давно розповідають в курсі загальної психології.
Results 1 - 10 of about 423,000 for maslow motivation. (0.25 seconds)
Нарешті воно дійшло до МІТ. Мабуть, останні 55 років роботи Маслоу в Масачусетсі забороняли читати. Як неканонічні.
2010.06.02 | Хома Брут
Re: біхейвіористи нарешті прочитали заборонені в США роботи Маслоу
Але ж і судити про працівників МІТ по одному популярному ролику -- це теж якось ненауково...2010.06.02 | ziggy_freud
якби Маслоу ще й управлінцям прочитати
певний, що психологи його читали давно і уважно. Колись давно, будучи керівником середньої ланки, я намагався узгодити з директором деякі зміни в управлінні персоналом. Спочатку прогрузив за пляшкою, потім дещо додав на тверезу голову, потім підігнав почитати популярну книжку.директор, на жаль, не пойняв. Для впровадження цих змін йому б довелось образити кума. І ще одну мадам, яка періодично добре давала. Але не вугілля і не країні. Фірму згодом довелось ліквідувати... Це до питання впровадження в Україні наукових методів управління.
щодо фахівців з МІТ пожартував. Насправді я поважаю багатьох американських колег. Але персонально засновник біхейвіоризму Скіннер був мало того що більшовик, але й просто шкідливий для науки мудак. Майже як Трофім Денисович Лисенко.
2010.06.02 | Хома Брут
і на таке цитата є
> директор, на жаль, не пойняв."It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends upon his not understanding it!" (Upton Sinclair)
2010.06.01 | Iryna_
щодо мотивації і вчених
та зарплата яка б мотивувала вчених ("не треба думати про гроші") - в наших умовах то сума яка виглядає хвантастично2010.06.02 | Хома Брут
Re: щодо суми
А скільки це приблизно було б за Вашими підрахунками? Може з розбиттям на статті витрат?2010.06.02 | Iryna_
Re: щодо суми
в Києві для снс-доцента тисяч 15 (гривень)мінімум
це просто скромне нормальне життя для сім'ї
якщо не знімати квартиру навіть на відпочинок і навчання дітей вистачить
2010.06.02 | Георгій
Мeні в 2006 р. Могилянка запропонувала рівно в 10 р. мeншe
2010.06.02 | Хома Брут
Re: дякую + ще питання
Тобто приблизно $2000/місяць, або $24К на рік?Це приблизно на родину з 3-х осіб?
2010.06.02 | Iryna_
Re: дякую + ще питання
Хома Брут пише:> Тобто приблизно $2000/місяць, або $24К на рік?
> Це приблизно на родину з 3-х осіб?
на такі гроші багато хто дозволить 4 особи
а якщо серйозно - у нас витрати за багатьма пунктами вищі ніж в Європі
медичні витрати - там якісь страховки і держава, у нас треба платити за себе і родичів
там в основному не треба витрачати гроші на батьків і дорослих дітей
конференції-книжки-компи у нас за власний рахунок
навіть скромні одяг-меблі-техніка якщо не зовсім сміття у нас дорожчі
питання було скільки треба щоб не сильно турбуватись про гроші
2010.06.02 | Shooter
Re: дякую + ще питання
Iryna_ пише:> Хома Брут пише:
> медичні витрати - там якісь страховки і держава, у нас треба платити за себе і родичів
там нічого нікому "держава" не платить (принаймі, поточні витрати). вся охорона здоров*я - виключно страхування: обов*язкове та/або приватне/додаткове.
2010.06.02 | loup-garou
Re: щодо суми
Iryna_ пише:> в Києві для снс-доцента тисяч 15 (гривень)
> мінімум
>
> це просто скромне нормальне життя для сім'ї
> якщо не знімати квартиру навіть на відпочинок і навчання дітей вистачить
На сім'ю - так, але для однієї доцентської зарплати сума нмд завищена. З двома працюючими виходить майже 4 тисячі доларів/місяць, це 7-8 дециль доходів в середній європейській країні (Франція, Іспанія, Італія). А якщо не знімати квартиру, то і 9й.
2000 доларів в місяць - це напр. більше, ніж академічна зарплата в Чехії, Угорщині і Хорватії (http://www.eui.eu/Documents/MWP/AcademicCareers/SalaryComparisonEUreport2007.pdf , ст. 47).
2010.06.02 | Shooter
Re: щодо суми
loup-garou пише:> 2000 доларів в місяць - це напр. більше, ніж академічна зарплата в Чехії, Угорщині і Хорватії (http://www.eui.eu/Documents/MWP/AcademicCareers/SalaryComparisonEUreport2007.pdf , ст. 47).
Ну так. Тому, нажаль, в цих країнах справи лише трохи кращі, ніж в нас.
Правда, вчені з цих країн нааааабагато активніше "мандруют по Європі" - як в переносному (гроші для ґрантів), так і в прямому сенсі слова.
2010.06.03 | loup-garou
Re: щодо суми
Shooter пише:> Ну так. Тому, нажаль, в цих країнах справи лише трохи кращі, ніж в нас.
Тим не менше, вартість життя в різних країнах різна і Україна в цьому плані ближча до румунів і поляків, а не до швейцарців.
Якщо відштовхуватися від вартості квадратного метру житла Київ vs Париж, зарплата снса (vs CR1) мала би бути порядку 1200 доларів на місяць. Нмд мінімум, щоб скромно жити і не страждати від когнитивного дисонансу, десь стільки і становить. Але якщо міряти в комп'ютерах, машинах, кілограмах гречки або квитках на метро, сума може відрізнятися в рази в обидві сторони. Висновки зробити важко - структура витрат зовсім інша.
2010.06.03 | Хома Брут
Re: щодо суми
> зарплата снса (vs CR1) мала би бути порядку 1200 доларів на місяць.Ну і 15 тис грив, з яких починалась дискусія, це десь теж десь 1800, а не 2 тис. Так що можна напевно сказати, що всі прийшли до одного й того ж?
2010.06.03 | Shooter
Re: щодо суми
loup-garou пише:> Shooter пише:
> > Ну так. Тому, нажаль, в цих країнах справи лише трохи кращі, ніж в нас.
>
> Тим не менше, вартість життя в різних країнах різна і Україна в цьому плані ближча до румунів і поляків, а не до швейцарців.
Imho, я би лишив і Париж, і Київ "боком": перший - як європейський виняток, другий - як український виняток. Зауваживши при цьому, що у Хранції можна запросто жити і працювати як вчений в Орсей або Жіф-сюр-Іветті, коли ж у Василькові чи Ірпені - не дуже то.
А в решті частин цих країн система витрат (крім житла) - подібна, у принципі. І ціни вже не відрізняються significantly.
Ну і "середньої паршивости" вчений у Хранції (постійна позиція) зароблятиме вже чистими згруба 2500 євро в місяць, не 1200. Плюс ще один дохід - і "чистими" на "спокійно працюючу родину з, як мінімум, одним вченим" у Хранції вийде згруба 4000. В Україні зараз добре якщо 1000 буде...І навіть якщо на родину 2000 євро буде - це навряд чи вирішить коґнітивний дисонанс буття для такої особи/родини (особливо в Києві) ...
2010.06.03 | loup-garou
Нєа.
Shooter пише:> Imho, я би лишив і Париж, і Київ "боком": перший - як європейський виняток, другий - як український виняток. Зауваживши при цьому, що у Хранції можна запросто жити і працювати як вчений в Орсей або Жіф-сюр-Іветті, коли ж у Василькові чи Ірпені - не дуже то.
Все мимо. З зарплатою в 1200 баксів я б залюбки жив в Василькові, працюючи при цьому на Виставці (фізфак, мехмат, рфф, кубік) і маючи всякі там Жіфи і Орсе в одному місці. Знаю народ, який з Білої Церкви (!!!) їздить - виходить швидше, ніж з Троєщини. В Академмістечко з Ірпеня теж досить зручно.
Пропорції столиця-передмістя-провінція, в принципі, скрізь однакові.
> А в решті частин цих країн система витрат (крім житла) - подібна, у принципі. І ціни вже не відрізняються significantly.
Не подібна. Пруфлінк:
http://insee.fr/fr/themes/tableau.asp?reg_id=0&ref_id=NATSOS05108
http://www.od.ukrstat.gov.ua/stat_info/domogosp/domogosp2.htm
І ціни відрізняються. За орієнтир можна взяти Бігмак-індекс:
http://www.oanda.com/currency/big-mac-index
До речі, порахована відносно нього академічна зарплата також виходить біля 1200 доларів.
> Ну і "середньої паршивости" вчений у Хранції (постійна позиція) зароблятиме вже чистими згруба 2500 євро в місяць, не 1200. Плюс ще один дохід - і "чистими" на "спокійно працюючу родину з, як мінімум, одним вченим" у Хранції вийде згруба 4000. В Україні зараз добре якщо 1000 буде...І навіть якщо на родину 2000 євро буде - це навряд чи вирішить коґнітивний дисонанс буття для такої особи/родини (особливо в Києві) ...
Вирішить/вирішило б, принаймні для однієї особи/родини. Див. вище
2010.06.03 | Shooter
Ну нє - то нє
loup-garou пише:> Shooter пише:
> > Imho, я би лишив і Париж, і Київ "боком": перший - як європейський виняток, другий - як український виняток. Зауваживши при цьому, що у Хранції можна запросто жити і працювати як вчений в Орсей або Жіф-сюр-Іветті, коли ж у Василькові чи Ірпені - не дуже то.
>
> Все мимо. З зарплатою в 1200 баксів я б залюбки жив в Василькові
а я би ні
> > А в решті частин цих країн система витрат (крім житла) - подібна, у принципі. І ціни вже не відрізняються significantly.
>
> Не подібна. Пруфлінк:
> http://insee.fr/fr/themes/tableau.asp?reg_id=0&ref_id=NATSOS05108
> http://www.od.ukrstat.gov.ua/stat_info/domogosp/domogosp2.htm
> І ціни відрізняються. За орієнтир можна взяти Бігмак-індекс:
Так не біґ-маком єдиним. Так, харчі та, особливо, питво в Україні ще дешо дешевше. Але решта "матеріальних" витрат (крім компослуг. хоча й, наприклад, знаю випадок, коли в Дрездені за 3-кімнатну нормальну квартиру платили в місяць 300-350 євро) - +- такі ж як і на Заході.
> > Ну і "середньої паршивости" вчений у Хранції (постійна позиція) зароблятиме вже чистими згруба 2500 євро в місяць, не 1200. Плюс ще один дохід - і "чистими" на "спокійно працюючу родину з, як мінімум, одним вченим" у Хранції вийде згруба 4000. В Україні зараз добре якщо 1000 буде...І навіть якщо на родину 2000 євро буде - це навряд чи вирішить коґнітивний дисонанс буття для такої особи/родини (особливо в Києві) ...
>
> Вирішить/вирішило б, принаймні для однієї особи/родини. Див. вище
Для особи, та ще й "чистого вченого" - можливо, і так.
Для родини - напряжно би було.
Ну але то таке...у кожного свої погляди на етот вапрос
2010.06.01 | Киянин
Re: surprising truth about what motivates us (л)
часто в Европі проекти мають гроші для parties з приводу просто отримання гарного результату... На Лаб замовляють чани з їжею, посуду, вино, воду... (самі себе обслуговують)... якшо порахувати - то мізер, але (враховуючи що часто багато співробітників один одного не знають) взагалі - то приємні хвилини, де звичайно спілкуватимешся не про суто предмет науки, а про те, які обставини можуть акомпанувати отриманню гарного рузльтату)...2011.03.18 | Rigor
Re: surprising truth about what motivates us (л)
Milly, 96, makes £50,000 a year...http://www.dailymail.co.uk/news/article-1359769/Milly-Cooper-96-makes-50k-year-escort.html