Шлях проффесора
06/11/2010 | Максим Опанасенко, для УП _ П'ятниця, 11 червня 2010
Шлях проффесора
Максим Опанасенко, для УП _ П'ятниця, 11 червня 2010, 11:42
В день інавгурації Віктора Януковича тодішній міністр освіти Іван Вакарчук привітав його забороною набирати студентів в Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі.
До чого тут президент? Тому що він сам гриз граніт науки у цьому виші, здобувши там дев'ять років тому звання магістра міжнародного права.
Окрім цього звання, Янукович має інші вчені регалії - доктор наук, доцент, професор.
"Свідомо" розібралося, чому настільки освічена людина плутає Буковину та Буковель, Косово з Сербією та Чорногорією або Південну та Північну Осетію.
http://www.pravda.com.ua/articles/2010/06/11/5123787/
Максим Опанасенко, для УП _ П'ятниця, 11 червня 2010, 11:42
В день інавгурації Віктора Януковича тодішній міністр освіти Іван Вакарчук привітав його забороною набирати студентів в Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі.
До чого тут президент? Тому що він сам гриз граніт науки у цьому виші, здобувши там дев'ять років тому звання магістра міжнародного права.
Окрім цього звання, Янукович має інші вчені регалії - доктор наук, доцент, професор.
"Свідомо" розібралося, чому настільки освічена людина плутає Буковину та Буковель, Косово з Сербією та Чорногорією або Південну та Північну Осетію.
http://www.pravda.com.ua/articles/2010/06/11/5123787/
Відповіді
2010.06.13 | Almodovar
Мерзота і покидьки,
крадії і бандити керують державою. Президент, міністр освіти, пів-уряду і пів-пардаменту з липовими дипломами...Слід поширювати цю інфу. Чув, до речі, правда, з третіх рук (рівно з третіх, тобто людина, що мені казала, взнала у іншої, а та - у безпосереднього виконавця), що, оскільки Янук чи то зажлобився, чи то не бажав розраховуватитсь, не знаю, але група, шо насправді писала йому докторську, образилась, і мужики всобачили йому в текст ПОВНІСТЮ річний звіт якогось НДІ, як є, навіть не зміінюючи нічого. А на захисті, кажуть, люди виходили в коридор по двоє щоби пореготати з того, що ніс цей недоумок.
2010.06.13 | Трясця
Re: Мерзота і покидьки,
Це правда, але не вся. За попередніх урядів були такі ж міністри та чиновники, наприклад, Кислинський, Зварич-американський. А губернатор-мер Добкін кращий, а Олесик Довгий кращий? А Шуфрич? У країні втрачено сором. Замість реготати треба було голосувати. Члени спецради - ото найбільші покидьки. Покидьки-гумористи.2010.06.13 | простий науковець
"Члени спецради - ото найбільші покидьки."- Абсолютно не згоден.
Система присвоєння звань у нас державна. Отже, фактично, Ви вимагаєте від членів ради виступити проти свого начальника, який наділений владою усіх їх на порох стерти одним порухом мізинця.Винні не ці члени, а ті, хто створив цю систему. От присвоювали б у нас звання незалежні університети, у яких професора з постійною позицією неможливо звільнити ні за яких обставин - ось тоді і можна було б вимагати від них мужності.
2010.06.13 | krytyk
Re: "Члени спецради - ото найбільші покидьки."- Абсолютно не згоден.
А я згоден. Члени спецради знали, куди йшли. Їх запрошували до спецради - могли б відмовитись. А голосування на захисті таємне. Хай не всі, але хоча б кілька чорних шарів могли б кинути. З таким народом та менталітетом членів спецрад (професорів, докторіві і т.д.) нічого не зміниться.2010.06.13 | простий науковець
Це більшовизм, НМД. Бо якби усі люди були безстрашними,
принциповими i кришталево чесними (як це вимагалося від комуністів), то ніякого сталінізму не могло б виникнути.А от цивілізовані народи виходять з положення, що людина слабка, тому її треба захистити, щоб мала можливість казати те, що думає.
Коли у середні віки університетам надавалася автономія і екстериторіальність (у сенсі, що поліція не сміла заходити на територію університету) - ось тоді вони могли сміятися з глупоти можновладців.
А Ви хочете, щоб професор, який витратив 40 років важкої праці, щоб одержати свою посаду, втратив усе в одну мить, якщо якомусь Собачнику заманеться стати "вчоним".
2010.06.14 | Трясця
Re: Це більшовизм, НМД. Бо якби усі люди були безстрашними,
Я вже багато років голосую в раді проти тих, у кого, на мою думку, дисертації погані. Не боюся. Не можна виправдовувати людей, які випустили Ялинковича, Креміня, Табачника та інщу погань в доктори-професори.2010.06.14 | Сергій Вакуленко
Цілком із Вами згоден
Трясця пише:> Я вже багато років голосую в раді проти тих, у кого, на мою думку, дисертації погані.
Саме так і слід чинити.
2010.06.14 | Трясця
Додаток
Є ще міркування. Якби ті професори були справжніми спеціалістами, то вони не боялися б ані Собачника, ані Ялинковича, ані Ваву. А вони в кращому випадку посередності. Просто сіра зграя породжує чорних лідерів.2010.06.14 | Сергій Вакуленко
Згоден почасти
Трясця пише:> Є ще міркування. Якби ті професори були справжніми спеціалістами, то вони не боялися б
Тут не тільки страх впливає. Часто голосують "за" й тоді, коли боятися нічого й нікого, причому голосують ніби й цілком пристойні фахівці.
До певної міри, мабуть, працює просто інерція: коли вже людина вийшла на захист, то це, очевидно, так і треба...
2010.06.14 | Трясця
Згоден з Вами
Буває й так. Я теж знаю пристойних фахівців і чесних людей, які просто гребують зануритися в якісь дурні дисертації, підтакують не вголос, а нишком - білими кулями. Це означає, на мою думку, відсутність громадянської позиції. Коли потім цього джентльмена в білих рукавичках випихують з ради, а потім з роботи, він не розуміє, що це було природним наслідком його чистоплюйства.2010.06.14 | простий науковець
Для розуміння життя пану варто було б побувати на похоронах
професора, який голосував завжди по совісті і тому за два тижні до 60-ліття був звільненикй з інституту академіком (якому радянська влада надала право звільняти будь-кого без пояснення причин) і помер через тиждень по тому, бо не міг пережити по-перше, руйнування усіх наукових планів ("правильні" колеги залишаються зав-відділами, зазвичай до років 80-ти), по-друге, через суттєве зменшення пенсії, бо втрачав усі надбавки за безперервний стаж і т.п.Може, пан є ще молодим і сподівається на світле майбутнє, але без зміни нинішньої системи ці сподівання марнi...
2010.06.14 | псевдоквази
Знову яйця та кури - що спочатку?
Чи то треба мати принципових вчьоних для доброї науки, чи то добру науку, щоб вчьоні були принципові. А маємо і вчьоних безпринципних, і науку благеньку. І головне питання - чи то нам хто зробить науку більш пристойні і наші вчьоні стануть принциповими, чи то хто закине нам принципових вчьоних і вони нашу науку перебудують?2010.06.14 | простий науковець
Люди, наділені двома видатними талантами зустрічаються
надзвичайно рідко. Отже, на Заході кажуть: Нехай людина буде просто талановитим вченим, а вже від брутальних покидьків ми їх захистимо самі.У нас же кажуть: Нехай людина буде не просто блискучим вченим, а ще й героїчною особою, яка не злякається стати на прю зі зграєю покидьків, наділених до того ж усією повнотою влади.
Не певен, чи зможемо конкурувати у науковому світі з такими вимогами до наших вчених.
2010.06.14 | Трясця
Re: Люди, наділені двома видатними талантами зустрічаються
Зазвичай на форумі не торкаються біографій дописувачів. Але можу сказати про себе таке: за радянської влади, каюся, мовчав у багатьох випадках, бо гавкати було б самогубством. Проте ніколи не цькував тих, кого цькували партійці, і ніколи не підтримував тих, кого вони підтримували. Тут я чистий перед власним сумлінням. А за доби незалежності зовсім розперезався.Не потрібна нам така наука, коли її виконавці слухають злочинних академіків. Якщо людина схиляє голову, то він (вона) стають поза наукою, бо наука включає в себе елементи громадянської мужності та спротиву. Інакше нового не зробиш, бо схилишся перед авторитетами. На Заході вони ще нахабніші, бо мають клепку в голові, а наші наукові "авторитети" є здебільшого просто карними злочинцями, яких ніколи не покарають. Якби всі науковці були б справжніми науковцями та ніхто не вписував би академіків у статті, то ці злочинні академіки не стали б академіками. А то в нас, як в тих частушках: наробив, а потім....і сиджу-дивуюся, у що ж я обуюся.
Табачник, Кремінь, Янукович, Азаров, Шуфрич, Акімова, Лібанова, Литвин, Шестопалов, Чечетов, Семиноженко не святим духом влізли на псевдонауковий Олімп - їх витягли ті, хто потім потайки скаржиться на підступність долі.
2010.06.14 | Skapirus
Имя, брат, имя!
Якщо вже сказали "А", то кажіть і "Б". Невже так важко написати імена учасників історії? Чого Ви вже боїтеся?2010.06.15 | простий науковець
Обидва вже у кращому світі - нехай там вже розбираються...
2010.06.15 | Трясця
Хата скраю
Мене дуже засмутила доля Вашого колеги. І я хочу зазначити, що вона виявилося наслідком того, що він був наодинці із знахабнілим злочинним академіком. А колеги що? Язик в дупу запхали? Так що відсутність джентльменства, почуття справедливості, взаємопідтримки науковців є ще одним нашим нещастям. Не буде науки, якщо мерзотники та бздуни складають професуру. "Несовместимы гений и злодейство".2010.06.15 | псевдоквази
Була ще при совєтах...
така ціла категорія "виробничники", тобто всілякі директори і начальники різного рангу, що рахувалися викладачами на чвертьставках і з яких перепадало або вчьоним або начальникам вчьоних, а ті вчьоні їм клепали дисери і читали за них лекції і т.д. Взагалі то ... самі знаєте, яка чортівня.А ще слід до купи згадати таку форму розбещення, як аспіранти з дружніх недорозвинених соцкраїн (і досі, до речі, хоч не з соціалістичних вже). Якось читав автореферати, що знайшов в бібліотеці рідного закладу. Ось два приклади:
1) Тільки назва (соцв"єтнамець писав): "Влияние деформаций коробки картера на износ поршневых колец у двигателя..."
2) Вибачте, точно не згадаю, щось приблизно таке: "Развитие электроснабжения сельского хозяйства Республики Мадагаскар" Зміст роботи можна вмістити в одне речення. У 196Х році на Мадагаскарі було 5 км. ліній електропостачання сільського господарства, а в 197Х році - 12 км. Висновок: електропостачання сільського господарства Мадагаскару стрімко розвивається.
(До речі, мені один керівник з іншого міста розповідав, що навіть їздив до якогось рідного екс-аспіранта, так той став такий товстий і багатий, наче якийсь принц, і в рідній Нгунгундії велике цабе, наукою крутить, хоч його внесок в дисер - тільки підпис після всього...)
Максим Опанасенко, для УП _ П'ятниця, 11 червня 2010 пише:
> ...плутає Буковину та Буковель, Косово з Сербією та Чорногорією або Південну та Північну Осетію.
>
Допалися до людини! Зате вчений не віддалився від простого виборця, який достеменно не знає, де те Косово - в Африці чи в Австралії.
До колекції. Типовий виробничник, що рахувався чвертьвчьоним на сусідній кафедрі під час попереднього захисту весь час казав замість "дисперсія" "депресія" і ще багато чого в цьому роді, хоч його до цього цілою кафедрою тиждень готували до виступу.
Да, а тепер воно - вчьоний хоч куди, заводик дав дуба (не без допомоги), воно в рідному закладі навіть який-не-який начальник!
Панове вчьоні, а весь цей бардак, це все стало можливим через нас! Які вчьоні - така й наука виходить...
2010.06.15 | Torr
а шо ви хтіли? Донецький шлях далеко заведе...