МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Табачник хоче від ректорів більшої ”управляємості”

08/12/2010 | Борис Мокін
Місяць тому ректор Вінницького національного університету 67-річний Борис Мокін написав відкритого листа міністру освіти Дмитрові Табачнику. Описав здирництво в освітньому відомстві. Про причини й наслідки появи цього листа розповів ”ГПУ”.

19 травня Борис Мокін та 11 інших ректорів, у яких закінчився термін контракту, приїхали до Міносвіти звітувати за сім років. Після засідання половину з них запросили до заступника міністра з питань вищої освіти Євгена Суліми.

— У кабінет заходили поодинці, ніхто не затримувався більше як 2 хвилини, — розповідає Борис Мокін. — Суліма вручив мені платіжку на благодійний внесок у 59 тисяч гривень із реквізитами харківської фірми ”Модерн ХХІ’’ (гроші мали піти на виготовлення пластикових вікон для Міносвіти. — ”ГПУ”). Я спочатку трохи зніяковів. Але оскільки такі платіжки вручали іншим ректорам, то промовчав. На всяк випадок запропонував їм поставити вікна, які студенти-будівельники виготовляють у Вінницькому університеті в невеличкому цеху — вони у 10 разів дешевші.

Привіз платіжку головному бухгалтеру нашого університету. Він каже: ”Ми не маємо права проплачувати такі благодійні внески”. Осталося два виходи: або я находжу фірму, яка проплачує замість мене, а я потім заключаю з цею фірмою договір — ніби беру її виконувати якісь роботи і повертаю ці гроші. Або я мав витягнути цю суму зі свого кармана. Я вирішив не платити.

Чого ви хотіли добитися, направляючи відкритий лист міністру освіти?

— Після звіту в Міносвіти шістьом ректорам оголосили конкурс на заміщення посади. Мене серед них не було. Тоді я написав листа Дмитрові Табачнику і просив пояснити, чому на наш університет не оголошений конкурс. Сподівався, що в цей день він зателефонує. Дзвінка не було. Тоді я написав відкритого листа. Розмістив його в Інтернеті та направив на міністерство електронною поштою. В той самий день Табачник подзвонив до мене й вибачився за дії свого заступника Євгена Суліми. Наступного дня з’явилося оголошення на конкурс. Він відбудеться наприкінці серпня.

Які стосунки склалися у вас із керівництвом Міносвіти?

— Конфліктів із Табачником не було. А з Сулімою, звичайно, в нас конфлікт. Через це в моєму вузі студенти отримали дипломи на п’ять днів пізніше, бо він припинив друк дипломів.

Чому Міносвіти зменшило вашому університету держзамовлення на спеціалістів?

— Думаю, це сталося якраз через конфлікт із Сулімою.

Останніми тижнями звільнили ректора Донецького, Харківського, Одеського університетів. Із чим це пов’язано?

— Міністр хоче поміняти авторитетних ректорів і поставити молодих, щоб була більша ”управляємость”. Молодий ректор не писатиме відкритих листів на міністерство. І керувати ним легше.

Які проблеми мали під час цьогорічної вступної кампанії?

— Ажіотаж із подачею заяв від абітурієнтів був тільки у Києві, де є можливість вступати в модні вузи. У нас такого не було. Тому не варто було продовжувати вступну кампанію на тиждень.

Що треба змінити в наступній вступній кампанії?

— Слід вводити електронну подачу документів. А самі документи — приносити тільки тим, кого зарахували в університет. Для тих, хто не має вдома комп’ютера, встановимо їх у приймальній комісії. Це зменшить черги і поліпшить роботу приймальним комісіям.

Відповіді

  • 2010.08.12 | Георгій

    Чи в Західній Європі тeж рeктори підвадні міністрові?

    У CША рeктор нe найголовніша особа у виші, він підзвітний прeзидeнтові. Прeзидeнтів призначає Рада Опікунів (Board of Trustees) - консіліум кількох людeй, які уповноважeні слідкувати за роботою даного вишу. Коли виш дeржавний, Рада Опікунів призначається губeрнатором штату після консультацій з органом, який звeться Institutions of Higher Learning (IHL). Звичайно, рішeння щодо призначeння Прeзидeнта того чи іншого унівeрситeту, продовжeння його контрату і т.д. приймаються Радою Опікунів після досить сeрйозних консультацій з профeсорсько-викладацьким складом даного унівeрситeту.
  • 2010.08.12 | Сергій Вакуленко

    Хто-небудь чув про звільнення харківського ректора?

    > Останніми тижнями звільнили ректора Донецького, Харківського, Одеського університетів. Із чим це пов’язано?

    Бо я про донецького та одеського чув, про харківського — ні. І в мережі не можу знайти таких повідомлень.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".