Науковцям-пенсіонерам поки не загрожує зменшення пенсій
03/21/2011 | maidanua.org
Науковцям-пенсіонерам поки не загрожує зменшення пенсій
http://maidanua.org/static/news/2011/1300680778.html
http://maidanua.org/static/news/2011/1300680778.html
Відповіді
2011.03.22 | Калькулятор
Re: Науковцям-пенсіонерам поки не загрожує зменшення пенсій
Не понимаю, как можно выступать против спецпенсий для чиновников и фактически защищать их аналог для научных работников. Особенно умиляет ссылка на папу-профессора и на бомжующих академиков, которых, о боже, могут лишить научной пенсии. Пожизненной подачки за их "принципиальную гражданскую" позицию им беднягам не хватит. Это ж ужас, кто ж согласится быть избранным в академики и кто тогда науку делать будет!2011.03.22 | Трясця
Повністю підтримую
Однаково нараховані пенсії для всіх громадян! Геть злочинних нероб будь-якого ступеню!2011.03.22 | Minus
Re: Повністю підтримую
Вас в інститутах НАНУ співробітники розірвуть за такі слова.2011.03.22 | Трясця не бойся!
Некому разрывать
Как могут разорвать Трясцю те, которые за себя постоять не могут?2011.03.22 | простий науковець
Не треба гарячкувати. По-перше, не всі науковці є вульгарними бюрократами,
які нічого не роблять. Навіть не всі академіки (хоча й більшість). Якщо хочемо сер'йозної науки в Україні, треба мати на увазі, що справжньою наукою можуть займатися лише люди дуже нетривіальні. Такі, за якими у США, наприклад, полює (принаймні, полював до відставки) сам Біл Ґейтс з пропозиціями, від яких молодій амбітній людині було неможливо відмовитись.Тому, щоб конкурувати з бізнесом (бо університети ніколи не зможуть платити майкрософтівські з/п) звертаються до держави, яка дозволяє науковцям мати деякі пільги, пенсійні зокрема.
Скажімо, у Франції, наскільки мені відомо, науковці мають пільги при нарахуванні пенсії чи не більші, ніж у нас. Наприклад, до трудового стажу зараховується навчання в університеті (лише для науковців!).
2011.03.22 | Калькулятор
Re: Не треба гарячкувати. По-перше, не всі науковці є вульгарними бюрократами,
По Вашим данным, во Франции можно получать одновременно 90% научной пенсии и зарплату?2011.03.22 | простий науковець
У нас теж не можна отримувати наукову пенсію і з/п. Знаю, таке трапляється,
але це незаконно, наскільки мені відомо.Крім того, не варто місцеві перегини використовувати як арґумент проти світової практики. У нормальній економіці науковець у приватноми секторі заробляє у середньому удвічі більше, ніж в академічному секторі. Що можна цьому протиставити, крім пільг? Альтернатива - наука стане суто "дівочим" заняттям, як це сталося з багатьма іншими матеріально непривабливими професіями.
2011.03.22 | Shooter
А згідно моїх даних - загрожує
Відомий мені випадок - співробітник НАНУ.Згідно нього - хто подасть документи на пенсію до 1/4/2011 - будуть мати "наукову пенсію", хто після - "звичайну пенсію".
В його випадку ситуація взагалі печальна: фактично народжений 11 березня, в "матриці" є записаним 23 квітня.
2011.03.22 | Трясця
Не розумію
чому двірник або вчитель, або актор мають звичайну пенсію, проффесор якогось університету на кшталт "України" - наукову, а секретарка суду - держслужбову. Пинзеник колись цілком слушно сказав: пенсія повинна визначатися виключно стажем та заробітком. Розірвуть вони, а як же. Нероби.2011.03.22 | простий науковець
Пинзеник колись сказав (і - найгірше - зробив), що українська книжка є
таким самим предметом комерції, як пиво чи картопля. Ось такий він у нас крутий ліберал. А "дурні" росіяни надали своїй книжці велетенські пільги. Треба розповідати, чия книга (й мова, як наслідок) домінують в Україні?Це не я, а якись московський діяч сказав, що усі ці відмінники марксизму-ленінізму типу Гайдара (у нас - Пинзеника) під час перебудови похапцем прочитали вступ до першого-ліпшого західного підручника з ринкової економіки - і стали у нас беззаперечними гуру у цій галузі. Тож завдяки їм і маємо, зокрема, комерційну поліцію, комерційне правосуддя, комерційну політику - те, чого ніде у світі немає. Вас це радує? Мене - ні.
2011.03.22 | Калькулятор
Re: Пинзеник колись сказав (і - найгірше - зробив), що українська книжка є
Желательно не отклоняться от обсуждаемого вопроса. Не знаю, что там читал (не мой герой) Пинзеник (знаю, что читали и писали Губерский, Кремень, Таций, Литвин и пр."цвет" нации), но по данному вопросу он абсолютно прав. Разве можно сравнить труд рабочего в горячих цехах или шахтера с настульными муками творчества (не говоря уже о пользе) гуманитария?2011.03.22 | простий науковець
"Желательно не отклоняться от обсуждаемого вопроса." - Хіба це я
навів думку Пинзеника як авторитетну? Я просто відповів, що його думка - це думка АНТИ-авторитета, так би мовити."Вислухай Пинзеника і зроби навпаки." (с)
І давайте не перекручувати. Я кажу про так звані "важкі" науки, у які молодь не хоче йти навіть на Заході з їхніми професорськими з/п у районі 10 К$.
А щодо гуманітаріїв - дотримуюсь думки Ландау, що крім наук природничих, бувають ще й неприродні й протиприродні ("естественные", "неестественные" и "противоестественные").
2011.03.22 | Трясця
Пинзеник і аргументи
Давайте не відволікатися на критику Пинзеника, який, принаймні (щоб Вас не дратувати), цього разу, на мою думку, висловився правильно. Переважна більшість тих, хто отримує та отримає наукові пенсії, є (теж, на мою скромну думку!) неробами та (або) невгіласами, а часто-густо -- шахраями. Є винятки серед природничників та математиків, яким я б не пошкодував підвищеної пенсії, погодившись із Вами. Проте закони не повинні ділити громадян на "хороших" та "поганих". В умовах, що склалися, давати наукови пенсії -- злочин проти чесної бідноти, справжніх трудящих, котрі опинилися за межею виживання. Я в цьому переконаний.А тепер про книги (не витримав!). Більшість книг, які видаються в сучасній Росії, -- повний відстій. В нашій країні був би такий самий, за таких умов, що склалися в суспільстві. Не бачу причин підтримувати цю гидоту. А якби наш законодавець підтримав би вітчизняний книгодрук, то таким чином Литвини, Табачники, Жулинські, Поповичі, Губерські, Креміні отримали б додаткові кошти. А от як раз природничникам нічого б не дісталося.
2011.03.22 | Shooter
тому що (с)
тому що в нас праця некваліфікованої робочої сили часом краще оцінюється ніж кваліфікованої.власне, такий підхід непогано описує стан справ в Україні. де наука фінансується за "остаточним принципом".
що веде до стійкої деґрадації науки.
зі всіма супітніми наслідками.
2011.03.23 | Трясця
Re: тому що (с)
Саме це й треба виправляти: сплачувати нормальну зарплату науковцям, давати кошти на обладнання тощо. І тому вимагати наукову віддачу (статті, патенти, цитування, доповіді на міжнародних конференціях). Потім пенсія стана вище саме завдяки цьому автоматично. Але все це з царини фантастики.Насправді, зараз навіть перевіряють, чи може науковець НАНУ викладати в університетах. Аргументують, що він тоді наукою не займається. Оці наглядачі не розуміють, що викладання -- шляхетна частина процесу професйіного зростання науковця та шлях для залучення нових кадрів в науку, що поліпшить і науку в НАНУ.
Не можна йти лівим непрозорим шляхом. Тільки підтримуючи європейські цінності, можна вижити, та й то гутром, бо поодинці науку не піднімеш.
2011.03.23 | Трясці
Re: Саме це й треба виправляти: сплачувати нормальну зарплату науковцям
В НАНУ дуже непогано заробляють на програмах фундаментальних досліджень. Потрібно лише писати звіти вчасно, а результати використовувати з бюджетних НДР. А дехто навіть одночасно мають проекти з однієї тематики в програмах з нанотехнологій, водневої енергетики та біопалива.2011.03.23 | Трясця
Re: Саме це й треба виправляти: сплачувати нормальну зарплату науковцям
Знаю. Це ганебно. А потім, нарощуючи зарплатню (левову частину заберуть собі наукові бонзи), вони наростять собі незаслужені наукові пенсії, про які тут так сперечаються.2011.03.23 | Torr
ну то тяжко однією рукою підтримувать євро-цінності, іншою - піднімать науку,
та при цьому ще й лекції читати. До речі, в яких європейських країнах у науковців спецпенсії?2011.03.23 | простий науковець
У Франції.
2011.03.23 | loup-garou
Брехня
2011.03.24 | простий науковець
Це у Сорбоні так дискутувати вчать? "Пешитє ісчо".
2011.03.24 | простий науковець
Ось ще малесенький додаток щодо Бельгії (/л).
"Enseigner jusqu'à l'âge de la retraite, beaucoup ne s'en sentent plus capables après de nombreuses années de travail. Dès 55 ans, les professeurs qui le souhaitent peuvent donc aménager leur fin de carrière, travailler à temps partiel ou arrêter."http://www.rtlinfo.be/info/belgique/societe/775700/l-age-de-depart-a-la-pension-des-enseignants-remis-en-question
(Вільний переклад: "Багато викладачів після багатьох років викладання відчувають, що не зможуть продовжувати це робити аж до офіційного віку виходу на пенсію. Тому, починаючи з 55 років професори, які цього бажають, можуть починати закінчувати свою кар'єру або перейшовши на часткову зайнятість, або й повністю йти у відставку.")
Слід додати, що вік виходу на пенсію у Бельгії - 65 років і 45 років стажу. Жінки мають право виходити на пенсію у 60 після 40 років стажу.
http://www.justlanded.com/francais/Belgique/Guide-Belgique/Emploi/Les-retraites
А професори мало того, що можуть виходити у 55 років, та ще й треба завважити, що ~5 років вчилися в університеті, потім ще докторантура... Тож справді робочого стажу в них явно не 45 років.
2011.03.24 | loup-garou
1. Не підкажете, Бельгія - це в якому з французьких департаментів?
2. На Вашу думку, яке найуживаніше значення слів "professeur" і "enseignant"? (підказка - в одному з перших коментарів, про 22 години викладання на тиждень).В черговий раз констатую, що Ви - тріпло. Причому уперте тріпло.
2011.03.25 | простий науковець
А шаріковим вже відповіли.
http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/13010376972011.03.25 | loup-garou
Ніколи не визнавати власну неправоту - ознака твердого, загартованого характеру.
Ви не один тут такий упертий/упоротий. А може й один, хтозна.Ловити народ на прибріхуванні заради красного слівця і революційних потреб мені зазвичай влом. Крім випадків, коли чорне називають білим з претензією на компетентність.
btw Сорбонну пишуть з двома "н" навіть любителі їздити на метрі до кіна.
2011.03.24 | Shooter
Ви інше питання спробуйте задати
В яких країнах в науковців пенсія - 80-90 євро?2011.03.24 | Torr
Re: Ви інше питання спробуйте задати
Shooter пише:> В яких країнах в науковців пенсія - 80-90 євро?
які науковці - така і пенсія. Справжні науковці вже давно заробляють на старість закордоном... як наприклад, ви, високошановний Shooter.
2011.03.24 | Shooter
Re: Ви інше питання спробуйте задати
Torr пише:> Shooter пише:
> > В яких країнах в науковців пенсія - 80-90 євро?
>
> які науковці - така і пенсія. Справжні науковці вже давно заробляють на старість закордоном... як наприклад, ви, високошановний Shooter.
правильно.
а ті, які з тих чи інших причин не виїхали (а таких є достатньо. особливо серед актуальних пенсіонерів) - в 60 років мають струнким кроком йти на кладовище.
2011.03.25 | Torr
Re: Ви інше питання спробуйте задати
Shooter пише:> а ті, які з тих чи інших причин не виїхали (а таких є достатньо. особливо серед актуальних пенсіонерів) - в 60 років мають струнким кроком йти на кладовище.
ну про 90Євро ви напевно клєвєщєтє бо ті, хто залишилися і не жаліються шо дуже потерпають, напевно працюють і після 60-ти доки не відвезуть на кладовище.
2011.03.25 | Shooter
Re: Ви інше питання спробуйте задати
Torr пише:> Shooter пише:
> > а ті, які з тих чи інших причин не виїхали (а таких є достатньо. особливо серед актуальних пенсіонерів) - в 60 років мають струнким кроком йти на кладовище.
>
> ну про 90Євро ви напевно клєвєщєтє
зачєм клєвєщу? зарплата н.с. в НАНУ десь біля 1800 гривень. пенсія (з 1/04/2011?) - 45% від останньої зарплати (як "наукова" була 90%).
> бо ті, хто залишилися і не жаліються шо дуже потерпають,
жаліються, звісно
> напевно працюють і після 60-ти доки не відвезуть на кладовище.
Отож.
Пункт перший - власне, на пенсію НЕ вийдете - бо здохнете з голоду (майже literally). Залишається лише "працювати до смерти". Хоча, думаю, з новою реорґанізацією НАНУ, всіх хто старше певного віку (65 чи 70 там) "м*яко повиганяють" - і правильно зроблять з точки зору науки. А от з точки зору виживання...самі розумієте - як сьогодні можна жити в Києві за (берем дві наукові пенсії) 1800 гривень на місяць.
Пункт другий - у принципі, навіть з зарплатою можна вижити виключно в двох випадках:
або частих міжнародних відряджень, бажано із фінансуванням з-зовні та таких самих "зовнішніх" ґрантів. проте такі "пільги" мають лише very few людей з НАНУ
або з наявністю якоїсь халтурки. згаданий мною приклад "свіжого пенсіонера" виживає лише тому, що один з членів сім*ї, паралельно до НАНУ, щей MLMом в повний рост займається (повторюся - щоб вижити)
Отак "радісно і перспективно" й живуть
2011.03.25 | Torr
Re: Ви інше питання спробуйте задати
Shooter пише:>
> Пункт перший - власне, на пенсію НЕ вийдете - бо здохнете з голоду (майже literally). Залишається лише "працювати до смерти". Хоча, думаю, з новою реорґанізацією НАНУ, всіх хто старше певного віку (65 чи 70 там) "м*яко повиганяють" - і правильно зроблять з точки зору науки. А от з точки зору виживання...самі розумієте - як сьогодні можна жити в Києві за (берем дві наукові пенсії) 1800 гривень на місяць.
>
> Пункт другий - у принципі, навіть з зарплатою можна вижити виключно в двох випадках:
>
> або частих міжнародних відряджень, бажано із фінансуванням з-зовні та таких самих "зовнішніх" ґрантів. проте такі "пільги" мають лише very few людей з НАНУ
>
> або з наявністю якоїсь халтурки. згаданий мною приклад "свіжого пенсіонера" виживає лише тому, що один з членів сім*ї, паралельно до НАНУ, щей MLMом в повний рост займається (повторюся - щоб вижити)
>
> Отак "радісно і перспективно" й живуть
Пункт перший - власне, тут лише гуманітарний аспект. Авжеж, наука потребує жертв - але не такого масштабу.
Пункт другий - у принципі, авжеж, все є - гранти, міжнародні відрядженя і халтурка. А от у більшості інститутів люди сидять на голих ставках, лише керівник шось там має. Ну це як на концерті - попереду співає Зірка, а позаду - підтанцовка.
2011.03.26 | Shooter
дякую за солідарну позицію
2011.03.26 | Shooter
До речі
Torr пише:> До речі, в яких європейських країнах у науковців спецпенсії?
В ЮК, наприклад
Скільки там щомісяця з Вас знімають and then it's matched by university?
6%+6% of the gross salary?
2011.03.24 | Shooter
це все дуже добре
залишається тільки вияснити - де взяти гроші, Зін?2011.03.24 | Бабушка
В Межигорьи, вестимо
2011.03.28 | femen.livejournal.com
Re: Науковцям-пенсіонерам поки не загрожує зменшення пенсій
Женское движение FEMEN, в лице своей активистки Ольги Сергеевны, провело моно-митинг «ТРУДный возраст»http://femen.livejournal.com/143056.html