МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Діма, де замовлення???

07/07/2011 | Викладач
Згідно з офіційним повідомленням на сайті МОНМС міністр Табачник підписав держзамовлення на прийом студентів у ВНЗ 29 червня при цьому заявивши, що воно зменшилось на 10-15 відсотків і то тільки для економічних та юридичних напрямків. Сьогодні вже 7 липня, а держзамовлення не доведено до вузів і не розміщено на vstup.info чи інших сайтах. Щось я підозрюю, що тягнуть до кінця, щоб прикрити свою брехню про невелике зменшення замовлення. Цікаво буде порівняти, коли його нарешті оприлюднять.

У будь-якому випадку це створює невизначеність і додаткову напругу. Якщо МОНСМ не має чого приховувати, то це взагалі тупо так опускати свій рейтинг (і рейтинг влади) на порожньому місці.

Відповіді

  • 2011.07.07 | Мацяльця

    Кєша, квот на закупівлю гнилої картоплі для державних кагатів цього року НЕМАЄ!

    А друга гарна новина - можна цю картоплю продавати на базарі. Соціялізм ку-ку!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.08 | Викладач

      Діма-Мацяця -- лишишай свій гнилий

      МОНСМ і вали на базар торгувати гнилою картоплею. Буде більше користі ніж від розкрадання бюджету та картин з державних музеїв. Твій соціалізм (і комунізм) скінчився.

      Тепер для притомних: держзамовлення є але не оприлюднене. Кажуть сьогодні будуть роздавати у міністерстві особисто в руки представникам від ВНЗ і тільки інформацію про їх ВНЗ. Невже так важко виставити в Інтернет?
      Але прості рішення не для команди професіоналів і їх дешевих клоунів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.08 | Мацяльця

        Не плутай Гоголя і Гегеля, Бабеля та Бебеля.

        Мацяльця та "Діму". Та й читати навчись.
        Політологів, мовляв їм замало! Чим менше економіки, тим більше економістів, чим більше нехтується закон тим більше "правників"-кривників. Ото тепер нехай дурні самі платять за свою псевдоосвіту.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.07.08 | Викладач

          Re: Не плутай Гоголя і Гегеля, Бабеля та Бебеля.

          То Ви не Діма? Дуже перепрошую! А то відповідаєте за Діму і від його імені. Ну і також дешевий клоун. Але виявляється не той. То вибачайте ще раз.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.07.09 | псевдоквази

            У хід пішов дешевий гумор. Свідчить про рівень освіти

            та її багатьох працівників.
  • 2011.07.08 | Викладач

    Ось перші повідомлення, які підтверджують найгірші прогнози

    http://education.unian.net/ukr/detail/191013

    ЛНУ ім. Франка суттєво урізали держзамовлення

    Одному з найстаріших вишів країни - 350-річному Львівському національному університету Франка - суттєво "обрізали" державне замовлення на підготовку фахівців по всіх "стратегічних" спеціальностях - через це на деяких факультетах доведеться звільнити половину викладачів. Про це пише Бюро журналістських розслідувань "Свідомо".

    Скорочення торкнулося не лише економічних і правових спеціальностей, про що заявляв міністр освіти Дмитро Табачник у грудні минулого року, а й тих, котрі Міносвіти обіцяло не скорочувати, а додавати - хімія, біологія, геологія, географія, комп’ютерні науки. Так, на 36% "зрізали" бюджетні місця факультету природничих наук, на третину - комп’ютерні науки і історію, на 50% зменшили замовлення на культурологів і книгознавців, журналістів і політологів.

    У МОНМС взагалі прибрали держзамовлення на підготовку хореографів, для котрих викладав Олег Петрик - заслужений артист України і соліст балету Львівського національного академічного театру опери та балету.

    Майже на половину обрізали один із найпотужніших факультетів правознавства, який представляє одну з чотирьох юридичних шкіл країни, і більше як на половину "різанули" економістів, причім на 100% зрізали маркетологів та бакалаврів з економіки підприємства.

    Загалом бюджетних місць у виші поменшало на 20,5% для денного навчання і на 55% для заочного, при обіцяних МОНМС 10–15%.

    В університеті очікують, що, враховуючи цю ситуацію, доведеться звільнити половину викладачів юридичного, економічного факультетів, факультету політології та факультету мистецтв. Закриватимуться цілі кафедри.

    "Свідомо" порівняло таке скорочення з іншим вищим навчальним закладом. Зробити це досі неможливо - Міносвіти не оприлюднило цифри державного замовлення для кожного окремого університету.

    Лише одиниці вишів "вибили" ці цифри з адміністрації МОНМС та опублікували їх. Тому порівнювали з грандовим університетом Шевченка, де приблизно такий же набір спеціальностей. Тут держзамовлення на підготовку бакалаврів "впало" на 17,9% - з 2515 до 2065 місць. При цьому правознавців тут замовили приблизно на 18% менше, ніж торік , факультет природничих наук "обрізали" на 16,7%, історію на чверть, економіку на 10%. Тобто всі стратегічні напрями, на котрі досі найбільший попит абітурієнтів, а отже і прибутки від цього теж більші, в столичному виші постраждали менше, ніж у львівському, але так само були "обрізані" хіміки, біологи, географи і геологи, чого МОНМС обіцяло не робити.

    За яким принципом розподілялися бюджетні місця в університетах і чому міністр освіти Дмитро Табачник, попри обіцянки не чіпати природничі, математичні і комп’ютерні напрями, скоротив їх - невідомо. Жодних критеріїв поділу Міністерство освіти не має.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.07.08 | псевдоквази

    Госзаказ - в топку!

    Как и бюджетное финансирование и государственное управление университетами!

    В этом отношении у нас не "много" Табачника, а "мало" Табачника! :-)

    Простой вопрос: почему я, как налогоплательщик, должен оплачивать подготовку хореографов? Кому нужны государственные хореографы? По мне пусть они пляшут исключительно за свой счет...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.08 | 2

      И журналисты. Нафига мне Дарка Черпак с Максимом Михайленко.

      псевдоквази пише:

      > Простой вопрос: почему я, как налогоплательщик, должен оплачивать подготовку хореографов? Кому нужны государственные хореографы? По мне пусть они пляшут исключительно за свой счет...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.08 | псевдоквази

        Совершенно верная мыслЯ!

        Если кто читает их писанину и готов за нее заплатить - то на то пусть и живут.
    • 2011.07.08 | Мацяльця

      У деяких випадках

      творчі професії повинні набиратися за держзамовленням, або, радше, на державний грант. Наприклад, оперні співаки, художники, ті ж хореографи, диригенти. Але це - поштучні вироби. Мають бути певні запити, рекомендації від визнаних митців тощо. Але - лише виняток, який тільки надає правилу більшої ваги.
    • 2011.07.08 | Викладач

      Re: Госзаказ - в топку!

      Я сподівався, що дешевий клоун прочитає, але не думав, що їх буде так багато.

      Тепер по суті:
      У цій гілці я не ставив питання чи потрібно держзамовлення, на які саме предмети, яка там якість освіти і кому вона взагалі потрібна. Це все дуже цікаві питання, які можете обговорювати в іншій гілці, принагідно зауваживши що конституційну норму про вільний доступ до безкоштовної вищої освіти ще не відмінили.

      Тут про інше: Чому наш з Вами міністр розподіляє наші з Вами гроші непрозоро і при цьому бреше (про скорочення всього на 15-20% та про те що не буде скорочень на природничих спеціальностях). Приклад Львівського університету і Києвомогилянки показує, що в даному випадку він просто тупо мститься неслухняним ректорам. Думаю для своїх картина зовсім інша. Переконаний, що у Ківалова замовлення на ті ж юридичні спеціальності сильно перевищують минулорічний показник. Але перевірити це неможливо через непрозорість.

      Тому дуже прошу не переводити дискусію на інші теми, а , якщо можете, відповідати по суті.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.08 | Almodovar

        Табачник - проофесійне брехло.

        Це відомо всьому світові.
        Питання в іншому. Можливо, держзамовлення і слід викинути в топку. Але тільки після реформи вищої освіти! Сьогодні це обернеться тільки знищенням вишів і вигнанням викладачів. Комусь з присутніх до вподоби досвід Мао, Хомейні і Кім Чен Іра?
      • 2011.07.08 | псевдоквази

        Re: Госзаказ - в топку!

        Викладач пише:

        > У цій гілці я не ставив питання чи потрібно держзамовлення, ... принагідно зауваживши що конституційну норму про вільний доступ до безкоштовної вищої освіти ще не відмінили.
        >
        Принагідно зауважу, що у країни, де процвітає різного роду популізм на кшалт безкоштовного розподілу всіляких слонів, навряд чи є майбутнє...

        > Тут про інше: Чому наш з Вами міністр розподіляє наші з Вами гроші непрозоро і при цьому бреше (про скорочення всього на 15-20% та про те що не буде скорочень на природничих спеціальностях). Приклад Львівського університету і Києвомогилянки показує, що в даному випадку він просто тупо мститься неслухняним ректорам. Думаю для своїх картина зовсім інша. Переконаний, що у Ківалова замовлення на ті ж юридичні спеціальності сильно перевищують минулорічний показник. Але перевірити це неможливо через непрозорість.
        >
        По-перше, Табачник - не мій міністр, як не мій був і Вакарчук, а до того Ніколаєнко, Кремінь. Бо голосу. на виборах не за ті сили, які давали ці синекури тому чи іншому. Тих сил ще при владі не було.

        По-друге, нічого дивного в цьому не бачу! "Регіони" понесли певні витрати на виборах, тепер вони царюють та відбивають бабло різними способами. І що дивного в тому, що Табачник віддячує чим може (тим же ж держзамовленням) більше тим, хто підтримував ті "Регіони", а не тим, хто не підтримував? Це в той чи інший спосіб відбувається геть у всіх держструктурах. Тому наївно було б думати, що ота "освіта", та ще й під Табачником, буде такою собі цнотливою дівчиною в будинку розпусти.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.07.08 | простий науковець

          Тобто вважаєте такі дії прийнятними?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.07.09 | Torr

            держзамовлення - це пережиток соціалізму який дуже шкодить освіті.

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.07.09 | простий науковець

              Шлях українського самурая - від поразки до поразки...

              Колись новонавернений ринковий фундаменталіст Пинзеник з завзятістю справжнього неофіта відмовився надати пільги українській книзі: ринок усе розсудить!

              А росіяни не погребували державною підтримкою "великого й могутнього". Хто виявився розумнішим? Сходіть на Петрівку - там усе дуже наглядно видно.

              Тепер неофіти ринкової економіки пропонують всі гроші платників податків на освіту віддати Ківалову й йому подібним для безкоштовної освіти україножерів.

              Цікаво, що з цього буде? "Рекбус, кроксворд", як казав Райкін. :(
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.07.09 | Torr

                Re: Шлях українського самурая - від поразки до поразки...

                простий науковець пише:
                > Колись новонавернений ринковий фундаменталіст Пинзеник з завзятістю справжнього неофіта відмовився надати пільги українській книзі: ринок усе розсудить!
                >
                > А росіяни не погребували державною підтримкою "великого й могутнього". Хто виявився розумнішим? Сходіть на Петрівку - там усе дуже наглядно видно.
                >
                > Тепер неофіти ринкової економіки пропонують всі гроші платників податків на освіту віддати Ківалову й йому подібним для безкоштовної освіти україножерів.
                >
                > Цікаво, що з цього буде? "Рекбус, кроксворд", як казав Райкін. :(

                політичні рішення приймали самі знаєте хто, а Пинзеник був хлопчиком для биття.

                гроші платників податків на освіту можна було б витрачати на виключно на опалення, електрику, обладнення, науку, і. т.п.
                Утримання викладачів і адміністрації - це вже за кошти студентів.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.07.09 | простий науковець

                  "можна було б витрачати" - У граматиці це зветься умовний спосіб. А у реальності ці гроші

                  витрачаються на освіту україножерів. Завдяки мрійливим пинзеникам.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2011.07.09 | Torr

                    Re: "можна було б витрачати" - У граматиці це зветься умовний спосіб. А у реальності ці гроші

                    простий науковець пише:
                    > витрачаються на освіту україножерів. Завдяки мрійливим пинзеникам.

                    а конкретно вам той пинзеник шось погане зробив?
                    До речі, освіти в уркаїні вже давно нема бо непотрібна.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2011.07.09 | простий науковець

                      "а конкретно вам той пинзеник шось погане зробив?" - Звичайно зробив!

                      Знищив українське книговидавництво.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2011.07.10 | Torr

                        Re: "а конкретно вам той пинзеник шось погане зробив?" - Звичайно зробив!

                        простий науковець пише:
                        > Знищив українське книговидавництво.

                        та навіть формально це зробив законодавчий орган, який ухвалює відповідні закони.
              • 2011.07.10 | kfmn

                Re: Шлях українського самурая - від поразки до поразки...

                простий науковець пише:

                > А росіяни не погребували державною підтримкою "великого й могутнього".

                Я не чув про держ. підтримку книговидання саме рос.мовою. Податкові пільги для книговидання взагалі -- це в Росії було (на жаль не в нас).
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.07.10 | простий науковець

                  "Я не чув про держ. підтримку книговидання саме рос.мовою." - Ймовірно,

                  мали на увазі китайські книжки?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2011.07.11 | kfmn

                    Re: "Я не чув про держ. підтримку книговидання саме рос.мовою." - Ймовірно,

                    Татарською, чуваською, евенкійською etc. - є спец. підтримка:

                    Федеральная целевая программа "Поддержка государственной
                    полиграфии и книгоиздания России в 1996-2001 годах":

                    "7. ЛИТЕРАТУРА НА ЯЗЫКАХ МАЛОЧИСЛЕННЫХ НАРОДОВ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ"

                    + підтримка регіональних бюджетів для відповідних мов.

                    А ось про підтримку книговидання саме російською - не чув.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2011.07.11 | простий науковець

                      "Будьте циничны - это нравітся людям" (с) О. Бендер Вибачте, але мені цинізм не до вподоби.

          • 2011.07.09 | псевдоквази

            Re: Тобто вважаєте такі дії прийнятними?

            З точки зору сучасного українського політикуму це саме виважене рішення! До речі, найбільш ймовірно, що те саме було б, якби виграли не ПР, а БЮТ.

            З моєї точки зору такі дії неприйнятні, а ще більш неприйнятне саме існування держзамовлення ледь не на всі спеціальності.

            От, пам"ятаю, в тому році на УП читав, як якась київська дама шукала (і знайшла!) бюджетне місце в ВНЗ-ах Києва, де вчать на ... дизайнера. Так таких ВНЗ в одному Києві... От скажіть, на біса потрібен бюджетний дизайнер (а таки й той хореограф і безліч інших)? Що він буде розробляти логотипи райвідділам міліції та ДЕКам? Просто держзамовлення всіх влаштовує - народу та політикам - популізм, ВНЗ - гарантовані грощі ЗА НЕПОТРЕБ! Так так вже й казали б...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.07.09 | простий науковець

              Дурна Європа навіть українців безкоштовно готова вчити. Мабуть, не

              розуміють, що у неосвічених лохів легше красти.

              А може, їм і красти не приходить у голову? "Ну ту-у-упиє!" (с)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.07.11 | псевдоквази

                А це до чого і про що?

    • 2011.07.09 | Shooter

      і державу туди ж

      псевдоквази пише:

      > Простой вопрос: почему я, как налогоплательщик, должен оплачивать подготовку хореографов?

      питання потрібно ставити ширше: як платник податків - чому я повинен платити податки? ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.09 | Skapirus

        Ну при _такій_ державі це було б розумним рішенням

        Інша справа, як подібним "удушенням" виховати _нову_ державу, а не залишити руїну.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.07.10 | Shooter

          анархія - мать порядка

          Skapirus пише:
          > Інша справа, як подібним "удушенням" виховати _нову_ державу, а не залишити руїну.

          так от.

          будь-яка спроба руйнації "поганої держави" вела до руїни.

          цілком закономірно, як на мене.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.07.10 | kfmn

            Re: анархія - мать порядка

            Shooter пише:
            >
            > будь-яка спроба руйнації "поганої держави" вела до руїни.
            >

            Підтримую. Останній випадок ми спостерігали якраз 20 років тому. Руїна ще триває.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.07.11 | псевдоквази

              Звідси випливає таке:

              краще хай буде, як є, щоб не дай боже не було гірше? Тоді що ж: лонг лив ПееР зі всіма її табачниками! Чого ж тоді пручатися, борсатися та скиглити? Хай живе держава регіонів включно з таким її елементом, як псевдоосвіта та квазінаука під омофором міністра Т.!
      • 2011.07.10 | псевдоквази

        Таку "державу" - точно "туди"

        якщо подивитися, що за ті податки вона дає... В т.ч. і на тих хореографів, що розвивають шарваркову (ага, згадаємо покійного Шарварка) культуру... ну і пригадаємо гвинтокрили і таке інше...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.07.10 | Torr

          НМД тут є дві проблеми

          1. Людина має навчитися як заробляти грощі, так і їх витрачати. Тож не перекладайте на державу цю відповідальність принаймі у сфері освіти.

          2. Затрати на підготовку спеців в різних галузях є значною. Саме цю різницю доцільно гасити за рахунок держбюджету.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.07.10 | Shooter

            Там проблем є більше

            і головна проблема в нормальній країні - доступність освіти для всіх верств населення.

            І якраз з цього боку має виходити загальна оцінка ситуації.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.07.11 | псевдоквази

              А виходить як в анекдоті:

              які частини з заводу не виносили, як їх не збирали, а виходив то кулемет, то міномет... а хотіли самовар!


              Shooter пише:
              > і головна проблема в нормальній країні - доступність освіти для всіх верств населення.
              >
              > І якраз з цього боку має виходити загальна оцінка ситуації.

              От і тут виходе таки той же ж соціялізм і держзамовлення у радянському розподільчому стилі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".