МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Генерали вимагають відставки міністра оборони США

04/14/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Вчора вже четвертий за кілька останніх тижнів визначний американський генерал публічно висловився за відставку міністра оборони Дональда Рамсфельда. У своєму коментарі CNN генерал Джон Бейтіст, який у минулому та позаминулому роках командував в Іраку Першою дивізією піхоти, заявив, що на чолі Пентагону необхідно "нового початку". На думку Бейтіста, міністр оборони не прислухається до думки генералів, і в цьому причина провальності місії американської армії в Іраку. Генерал стверджує, що політики своїм втручанням в керування військовими операціями порушували азбучні істини військового мистецтва, "фундаментальні воєнні засади".

"Вашінґтон Пост" пише, що Бейтісту пропонували підвищення в посаді: призначення заступником командувача американських військ в Іраку, але з нього було досить спілкування з Рамсфельдом, і він вибрав вихід на пенсію.

В понеділок в журналі "Тайм" з'явився коментар генерала Ґреґа Ньюболда, який прямо заявив про необхідність зміни Рамсфельда та його команди в Пентагоні. Ньюболда не можна назвати некомпетентним: у 2000-2002 роках він був шефом Колегії Об'єднаних Штабів. Крім нього, регулярно роздає інтерв'ю про необхідність відставки міністра оборони генерал Ентоні Зінні - але його позицію можна пояснити звичайною політичною неприязню - він був одним з найдовіреніших генералів Біла Клінтона.

Врешті, три тижні тому виступив проти Рамсфельда генерал Пол Ітон, який у 2004 році відповідав за навчання іракської армії. Але й його думка може бути потрактована подвійно: сам же вчив нових іракських військових і не навчив як слід. Бо однією з причин затягування
виводу значної частини американських військ є фатальна підготовка іракських військовослужбовців.

Як би там не було, розворушення цієї тематики в американських медіях означає, що є люди, які бачать безперспективність і шкідливість для Америки затягування існуючого стану окупації Іраку. Щось треба робити, поки ця проблема не стала новим В'єтнамом (не з військової, а з внутрішньоамериканської суспільної ситуації). В цьому світлі нам залишається тішитись, що наших вояків в Іраку вже нема. Головне - вчасно піти.

Відповіді

  • 2006.04.15 | Сергій Кабуд

    якщо буде ефективно реформовано окупацію

    до неї треб приєднатися.

    Ірак- 3й в світі резервуар нафти.


    > Як би там не було, розворушення цієї тематики в американських медіях означає, що є люди, які бачать безперспективність і шкідливість для Америки затягування існуючого стану окупації Іраку.

    > Щось треба робити, поки ця проблема не стала новим В'єтнамом (не з військової, а з внутрішньоамериканської суспільної ситуації). В цьому світлі нам залишається тішитись, що наших вояків в Іраку вже нема. Головне - вчасно піти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.15 | Pavlo Z.

      Re: якщо буде ефективно реформовано окупацію

      Сергій Кабуд пише:
      > до неї треб приєднатися.
      >
      > Ірак- 3й в світі резервуар нафти.

      Але цей резервуар має особливість постійно вибухати і вбивати тих, хто прийшов без запрошення.
      До речі, Росія - ще більший резервуар:)).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.15 | Сергій Кабуд

        Росія - фіговий резервуар нафти і газу

        значно нестабільніший за Ірак, озброєний ядеркою а нафта там даааааалеко і дуже фігова.

        ВСтратегічно Ірак нам ближче і можливостей на майбутнє представляє більше.

        Щодо бандитизму і всякого такого який там панує-єтреба це викоринити і знищити. Це цілком реально і Україні треба бути часткою рішення.

        Наступні покоління будуть вдячні
  • 2006.04.15 | Мірко

    Вихід з Іраку один

    Поділити на три частини, на незалежний Курдистан, Сунні-Арабську частину і Шіїтьську частину. Але тут на заваді Туреччина яка незалежного Курдистану страшенно боїться.
    А сьогоднішня ситуація цілком дурнувата. Американці перемінили Сунні-Арабську геґемонію (імперію, чи як там хочете) на Курдську.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.15 | толя дейнека

      Re: Вихід з Іраку один

      пане Мірко, не ви Ірак сторювали, не вам його і ділити. Рівною мірою це стосується Буша з Рамсфельдом.

      найкращий вихід з Іраку - посадити Буша, Рамсфельда, Вульфовіца і ще з дюжину собак війни на електричний стул.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.15 | Сергій Кабуд

        Іракці ще ніколи не мали можливості самі вирішити як їм жити

        задача США і власне всіх цивілізованих учасників антитерориської коаліції-

        ЗНИЩУВАТИ ВОРОГА за будь яку ціну і подарувати населенню таку можливість-
        обрати як жити САМОСТІЙНО
      • 2006.04.16 | Мірко

        Re: Вихід з Іраку один

        толя пише
        >пане Мірко, не ви Ірак сторювали, не вам його і ділити.<

        Ірак творили Анґлія і Франція. Тубільці до того творення не мали жодного відношення.

        >Рівною мірою це стосується Буша з Рамсфельдом.<

        Очевидно.

        >найкращий вихід з Іраку - посадити Буша, Рамсфельда, Вульфовіца і ще з дюжину собак війни на електричний стул.<

        Слушно, але не досить. Посадити треба усіх лобіїстів які шантажують обі американські партії, і заради кого ці війни були розпочаті. Це така гидра що дві три голови обтяти не змінить нічого.

        А так, без американців, Ірак сам розпадеться на три частини. Так як і сумнозвісна Югославія. Це штучне утворення (як і бувший СССР), яке можна утримати лише силою. Як не брутальністтю Саддама, то силою американських військ. А ключ, або перепона розвязки - це Туреччина.
  • 2006.04.15 | толя дейнека

    Re: Буш підтримав Рамсфелда (/)

    банда неоконсерваторів розуміє, що визнання своїх помилок одночасно є визнанням своєї злочинності, і тому своїх не здає.

    http://lenta.ru/news/2006/04/15/support/

    Президент США Джордж Буш в пятницу 14 апреля объявил, что целиком и полностью поддерживает министра обороны Доналда Рамсфелда, передает Reuters.

    "Твердое и энергичное руководство Рамсфелда - именно то, что необходимо в этот критический период, - отметил в письменном заявлении Буш. - Он пользуется моей полной поддержкой и глубочайшей признательностью."

    Буш указал, что перед Рамсфелдом стояла трудная задача по руководству боевыми действиями в Ираке и Афганистане в то время, как реформировалось военное ведомство США.

    Своим заявлением Буш ответил на критику в адрес министра обороны, прозвучавшую со стороны некоторых членов командования. За последнее время отставки Рамсфелда потребовали пять генералов, трое из которых служили в Ираке.

    По их словам, глава Пентагона недостаточно учитывает рекомендации военного командования при принятии решений, пытается распространить деятельность гражданской администрации Пентагона на чисто военные сферы и занимается планированием боевых действий больше, чем его предшественники на посту министра обороны.

    Однако Буш опроверг обвинения в адрес Рамсфелда. "Я лично видел, как Дональд общается с нашими командирами на местах боевых действий и в Пентагоне, чтобы принять лучшее решение о том, как осуществить миссии", - подчеркнул глава государства.

    Ранее министр обороны США Доналд Рамсфелд заявил, что не намерен уходить в отставку из-за критики своих подчиненных. "Если бы мы меняли министра обороны США каждый раз, когда два или три из тысяч и тысяч адмиралов и генералов выражали несогласие, это превратилось бы в карусель", - заявил Рамсфелд.


    Ссылки по теме
    - Bush backs Rumsfeld against resignation calls - Reuters, 14.04.2006
    http://news.yahoo.com/s/nm/20060414/pl_nm/bush_rumsfeld_dc_5
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.15 | Сергій Кабуд

      це красиві слова Буша і доречі Рамсфельд заслужив на повагу

      це не просте діло вести успішну війну.
      Я йому за це вдячен.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.16 | Мірко

        Re: це красиві слова Буша і доречі Рамсфельд заслужив на повагу

        На жаль Буш (як і Ліберман, Ґор, і верхівка обох партій були вассалами Шарона. Ізраїла. За Ізраїль гинуть американці на месопотамських пустинях.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.16 | SpokusXalepniy

          UVMOD - це по-перше, а по-друге...

          Мірко пише:
          > На жаль Буш (як і Ліберман, Ґор, і верхівка обох партій були вассалами Шарона. Ізраїла. За Ізраїль гинуть американці на месопотамських пустинях.
          Все ж таки українською пустеля звучить краще, ніж пустиня.
          Не кажучи вже, що в пустелях армії робить нема чого.
  • 2006.04.15 | Роман ShaRP

    UVMOD п.2 оффтопик

    Или может кто-то объяснит, как тема касается украинской политики?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".