МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Білорусь. Свідомого відмовника засудили до трьох місяців тюрми.

02/27/2010 | Майдан-ІНФОРМ
1 лютого 2010 року свідомого відмовника з Білорусі Івана Михайлова засудили до трьох місяців позбавлення волі. Amnesty International вважає його в’язнем сумління та вимагає його негайного та безумовного звільнення.

Першого лютого суд Мінського району засудив 21-річного Івана Михайлова до трьох місяців ув’язнення за ухиляння від призову до військової служби.

Івана Михайлова заарештували 15 грудня 2009 року у місті Солігорську (південніше Мінська). Незабаром після арешту його перевели до слідчого ізолятору у місті Жодино (північний схід від Мінську). Час утримання під вартою від 15 грудня до винесення вироку зарахують до терміну покарання. Івана Михайлова залишили під вартою у тому ж слідчому ізоляторі.

Адвокат Івана Михайлова повідомила Amnesty International, що родичі збираються оскаржити рішення суду.

Іван Михайлов отримав запрошення до воєнкомату у грудні 2008 року. Він відмовився проходити службу у армії, оскільки носіння зброї протирічать його релігійним переконанням, адже він є членом єврейсько-мессіанської спільноти. На клопотання щодо проходження альтернативної громадянської служби у резерві він отримав відмову. Не зважаючи на те, що Конституція Білорусі передбачає право кожного громадянина на проходження альтернативної служби, на практиці ніяких альтернатив службі у армії не існує.


ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

У Білорусі служба у армії є обов’язковою для усіх чоловіків у віці від 18 до 27 років.

Не дивлячись на те, що стаття 57 Конституції Республіки Білорусь передбачає право громадян на проходження альтернативної служби, така можливість на практиці їм не надається.

За словами адвоката Івана Михайлова, після отримання повідомлення у грудні 2008 року той повідомив призовній комісії Мінського району про те, що не може виконувати військову службу з релігійних переконань та звернувся за дозволом на проходження альтернативної громадянської служби (АГС). У січні 2009 року влада відхилила його клопотання у зв’язку з відсутністю у країні АГС. Іван Михайлов знову звернувся до призовної комісії з проханням замінити йому військову службу службою у резерві. Йому знову відмовили у червні 2009 року та направили на проходження строкової служби на загальних підставах.

Івана Михайлова заарештували 15 грудня 2009 року. Слухання його справи, спочатку призначені на 29 січня, перенесли на 1 лютого.

Право на відмову від військової служби з міркувань сумління обумовлено правом на свободу думки, совісті та релігії, яке закріплено у Міжнародному пакті про громадянські та політичні права (МПГПП), учасницею якого є Білорусь. У листопаді 2006 року Комітет по правах людини - орган, відповідальний за контроль по дотриманню МПГПП - постановив, що кримінальне переслідування та визнання винними двох свідомих відмовників у Республіці Корея за ухиляння від військової служби протирічать положенням статті 18 МПГПП у зв’язку із відсутністю громадянської альтернативи.

Amnesty International вважає свідомим відмовником від військової служби будь-яку особу, яка з міркувань сумління чи з причини глибоких особистих переконань відмовляється від служіння у збройних силах, участі у збройних конфліктах чи військових діях. Якщо таку особу затримують чи позбавляють волі лише за те, що йому не надали можливості офіційно оформити свою відмову чи пройти альтернативну громадянську службу, Amnesty International визнає таку особу в’язнем сумління.

БУДЬ-ЛАСКА, ВІДПРАВТЕ ЗВЕРНЕННЯ ЯКОМОГА ШВИДШЕ, у якому:

* вимагайте від влади негайного та безумовного звільнення Івана Михайлова;
* вимагайте від влади вжити усіх заходів для того, щоб Івана Михайлова та усіх інших свідомих відмовників від військової служби повністю звільнили від проходження військової служби або надали їм відтермінування до того часу, коли у країні буде можливість проходження альтернативної служби;
* вимагайте ухвалити закон, який передбачав би дійсну громадянську альтернативу військовій службі, термін проходження якої не мав би карального характеру, як це закріплено у Конституції Білорусі;
* нагадайте, що Білорусь є учасником Міжнародного пакту про громадянські та політичні права та, вочевидь, зобов’язана визнати право на свідому відмову від служби у армії.



Звернення відправляйте: Посольство Білорусі, вул..Коцюбинського, 3, м.Київ, 01901.

БУДЬ-ЛАСКА, НАДСИЛАЙТЕ ЗВЕРНЕННЯ НЕГАЙНО, НЕ ПІЗНІШЕ 15 БЕРЕЗНЯ 2010



Президенту
Александру Лукашенко
ул. Карла Маркса, 38,
220016, Минск, Беларусь
Факс: +375 17 226 06 10
http://www.president.gov.by/en/press10650.html

Господин президент!

Обращаюсь к Вам в связи с делом 21-летнего Ивана Михайлова, которого 1 февраля районный суд г. Минска приговорил к трём месяцам лишения свободы за уклонение от призыва на воинскую службу. Насколько мне известно, он отказывается проходить военную службу, поскольку является прихожанином еврейско-мессианской общины и ношение оружия противоречит его религиозным убеждениям.

Насколько мне известно, Михайлов обратился за разрешением на прохождение альтернативной гражданской службы (АГС) и получил отказ ввиду отсутствия в Республике Беларусь АГС. Затем Михайлов повторно обратился в призывную комиссию с просьбой заменить ему службу в рядах вооружённых сил службой в резерве, и вновь получил отказ.

Amnesty International считает Михайлова узником совести.

Я обращаюсь к Вам с просьбой принять меры к немедленному и безусловному освобождению Ивана Михайлова.

Я также прошу Вас принять меры к тому, чтобы Ивана Михайлова и всех прочих сознательных отказчиков либо полностью освободили от прохождения военной службы, либо предоставили им отсрочку до тех пор, пока в стране не будет предусмотрена реальная АГС.

Я также прошу Вас законодательно гарантировать право на сознательный отказ от военной службы, предусмотрев возможность несения призывниками АГС, срок прохождения которой не имел бы карательного характера.

Хочу напомнить Вам, что Беларусь является участником Международного пакта о гражданских и политических правах и, следовательно, обязана признать право на сознательный отказ от службы в армии.

С уважением,

Відповіді

  • 2010.02.27 | Юрій Шеляженко

    Януковича, Мєдвєдєва і Лукашенко закликали припинити призов (/)

    http://bit.ly/d452VB

    РЕЛИГИОЗНАЯ ОБЩИНА ИСПОВЕДУЮЩИХ ВЕРУ В НАИВЫСШУЮ ЦЕННОСТЬ ЧЕЛОВЕКА

    Президенту Республики Беларусь
    ЛУКАШЕНКО Александру Григорьевичу


    Уважаемый Александр Григорьевич!

    Прошу Вас незамедлительно приложить все усилия для отмены всеобщего обязательного призыва в армию в Республике Беларусь и освобождения от несправедливого заточения Ивана Михайлова, арестованного 15.12.2009 г. за отказ от насилия по религиозным соображениям.

    ***

    РЕЛИГИОЗНАЯ ОБЩИНА ИСПОВЕДУЮЩИХ ВЕРУ В НАИВЫСШУЮ ЦЕННОСТЬ ЧЕЛОВЕКА

    Президенту Российской Федерации
    МЕДВЕДЕВУ Дмитрию Анатольевичу


    Уважаемый Дмитрий Анатольевич!

    Прошу Вас незамедлительно приложить все усилия для отмены всеобщего обязательного призыва в армию в Российской Федерации.

    ***

    РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА СПОВІДУЮЧИХ ВІРУ В НАЙВИЩУ ЦІННІСТЬ ЛЮДИНИ

    Президенту України
    ЯНУКОВИЧУ Віктору Федоровичу


    Шановний Віктор Федорович!

    Прошу Вас невідкладно докласти всіх зусиль для відміни загального обов'язкового призову до армії в Україні.

    ***

    РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА СПОВІДУЮЧИХ ВІРУ В НАЙВИЩУ ЦІННІСТЬ ЛЮДИНИ


    ПРО ПРИЗОВ ДО АРМІЇ


    Обов'язковий для всіх громадян призов до армії, безумовно, є приниженням цінності людини.
    Від вояки вимагають вміння і готовності застосувати насильство за наказом командира. Солдат не може вирішувати, чи справедливий такий наказ.
    Одним зі шляхів піднесення цінності людини є принципова відмова від насилля. Навіть у відповідь на насилля.
    Людина не була б людиною, якщо б не могла обрати шлях відмови від насильства.
    Держава має поважати право людини на відмову ставати воякою. Нехтуючи правом людини на відмову від насильства, держава принижує цінність людини.
    Примушувати кожного бути воякою - антилюдяно і нерозумно.
    Благословенною є кожна держава, що відмовляється назавжди від загального обов'язкового призову до армії.

    ***

    РЕЛИГИОЗНАЯ ОБЩИНА ИСПОВЕДУЮЩИХ ВЕРУ В НАИВЫСШУЮ ЦЕННОСТЬ ЧЕЛОВЕКА

    О ПРИЗЫВЕ В АРМИЮ


    Обязательный для всех граждан призыв в армию, безусловно, является унижением человеческой ценности.
    От солдата требуют умения и готовности применить насилие по приказу командира. Солдат не может решать, справедлив ли такой приказ.
    Одним из путей возвышения ценности человека является принципиальный отказ от насилия. Даже в ответ на насилие.
    Человек не был бы человеком, если бы не мог выбрать путь отказа от насилия.
    Государство должно уважать право человека на отказ становиться солдатом. Попирая право человека на отказ от насилия, государство унижает ценность человека.
    Принуждать каждого быть солдатом - бесчеловечно и неразумно.
    Благословенно каждое государство, отказавшееся навсегда от всеобщего обязательного призыва в армию.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".