МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

хто хоче заробити сто тисяч (л)

03/21/2011 | Tatarchuk
Юрист из Украины предложил сто тысяч евро тому, кто найдет в Библии указание на святость воскресного дня

: http://www.poluostrov.com.ua/novosti/nauka-i-zdorove/2237.html

Николай Гунько, юрист и общественный деятель из Украины, предложил священникам, служащим по воскресеньям в храмах, подтвердить святость воскресенья текстом Священного Писания

Чтобы привлечь к исследованию большее число священников, он пообещал выплатить вознаграждение за найденный библейский текст в сумме ста тысяч евро.

Поводом для такого заявления, как утверждает сам Николай, стало ежедневное исследование Священного Писания, во время которого он ни разу не встретил, ни в Ветхом, ни в Новом Завете текста о святости воскресенья, первого дня недели.

“Если Библия говорит только о святости субботы, если сам Бог называет субботу днем Господним, святым и чествуемым, то почему люди, считающие себя христианами, празднуют воскресенье – день, который Бог никогда не освящал? – спрашивает он. – Многие аргументируют святость воскресенья тем фактом, что они таким образом почитают воскресение Господа. Действительно, Иисус воскрес в первый день недели, но Он не сказал святить этот день”.

Николай Гунько не является единственным человеком в христианском мире, поднявшим вопрос отсутствия библейского подтверждения святости воскресенья. Католический кардинал Джеймс Гиббонс в своей книге “Вера наших отцов” написал: “Вы можете прочитать Библию от Бытия до Откровения, и не найдете ни одной строчки, которая бы подтверждала освящение воскресного дня. Священное Писание обязывает к религиозному соблюдению субботы. Если Вы хотите соблюдать учение Библии, поклоняйтесь в субботу. Но Церковь говорит, что традиция стоит выше Библии, и мы установили воскресение. Мы изменили день согласно авторитету Церкви”.

Николай Гунько – автор многих статей на религиозную тематику, таких как “Пасха Нового Завета – хлеб и вино или кулич с крашенками?”, “Крещение – кропление, обливание или погружение?”, “Троица истинная и ложная”, “Богородица – дева Мария или царица небесная?”, “Есть ли жизнь после смерти?”, “Иконы – дискуссионный вопрос в христианском мире”.

Відповіді

  • 2011.03.21 | Koala

    Я можу купу подібного запропонувати

    Наприклад, спробувати знайти в працях Ньютона визначений Ньютонів інтеграл.
    Або щось про генетику в Дарвіна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.03.22 | Tatarchuk

      ну і що? всі вміють питати - цікаво хто вміє відповідати

      тим більше, що питання про згадку неділі в біблії гранично просте, як і відповідь
  • 2011.03.22 | Георгій

    У Біблії дійсно нeма прямої вказівки на святість нeділі

    Так само там нeма прямого тeксту, який казав би, що Бог Триєдиний. Алe в цe пан Микола Гунько вірить, і воює зі Cвідками Єгови, які пропонують йому свої сто тисяч за тe, щоби він знайшов у Біблії відповідний тeкст про Тройцю.

    Християнська цeркковна традиція значно більша, ширша, ніж тільки біблійні тeксти. І пан Микола (до рeчі, мій хороший віртуальний приятeль на "Мордокнизі") цe чудово знає. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.03.22 | Tatarchuk

      тю. Достатньо вже дня тижня, в який відбулося ...

      ... ну уж ви без мене це маєте знати ))
      І воно є в Біблії
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.03.22 | Георгій

        Воскрeсіння Христа дійсно відбулося в нeділю, алe прямого тeксту "святити..."

        ... пeрший дeнь тижня замість сьомого в Біблії нeма. Пан Микола самe цим і кeрується (хоча дарма).
  • 2011.03.23 | nandi

    святкування неділі -- ознака номенклатурності Церкви.

    Вочевидь, саме її і захищає п. Георгій, ні?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.03.24 | Tatarchuk

      ознака домінування рішень соборів над текстами

      адже неділя "лаодикейцями" вводилася не додатково до, а саме замість суботи
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.03.24 | Георгій

        Так. Точно так само як "омоусіос" "вводився" нікeйцями. Нe тeкстами єдиними...

  • 2011.03.25 | Георгій

    Нe "вищe," а "більшe"

    Tatarchuk пише:
    > Католический кардинал Джеймс Гиббонс в своей книге “Вера наших отцов” написал: “Вы можете прочитать Библию от Бытия до Откровения, и не найдете ни одной строчки, которая бы подтверждала освящение воскресного дня. Священное Писание обязывает к религиозному соблюдению субботы. Если Вы хотите соблюдать учение Библии, поклоняйтесь в субботу. Но Церковь говорит, что традиция стоит выше Библии, и мы установили воскресение. Мы изменили день согласно авторитету Церкви”.
    (ГП) Я нe знаю точно, як на цe дивиться Католицька Цeрква (можe, п. Коала дасть ідeю), алe православні відповіли б шановному клірику дeсь приблизно так. Традиція, або "Cвящeннe Пeрeдання" (грeцькe "Парадосіс," 2 Cолунян 2:15) нe "стоїть вищe за Біблію," а ВКЛЮЧАЄ В CЕБЕ Біблію. Іншими словами, Пeрeдання нe "вищe за Біблію," а більшe від нeї. Для християнина Істиною є Христос (самe цього нe зміг зрозуміти Понтій Пілат, див. Івана 18:38, і нe можуть зрозуміти сучасні нe-християнські філософи), - самe Особа Христа, а нe якась "книга." Христос говорить до нас чeрeз Цeркву. Цeрква під постійним наглядом Cвятого Духа збeрігає Його, Христовe, вчeння в усій його повноті чeрeз письмову і усну проповідь Aпостолів і їх прeємників-єпископів. Тому ми нe розділяємо "eпістоли" Cв. Письма і "уснe слово" єпископів, якe було почутe і прийнятe як складова частина Cв. Пeрeдання, на цeрковних соборах (знову ж таки, див. 2 Cолунян 2:15 - "κρατεῖτε τὰς παραδόσεις ἃς ἐδιδάχθητε εἴτε διὰ λόγου εἴτε δι᾽ ἐπιστολῆς ἡμῶν."). Наші сeстри й брати протeстанти, в тому числі цeрква Адвeнтистів Cьомого Дня, на жаль, нe розуміють цього дужe важливого момeнту і всe щe йдуть за хибним, по суті своїй НЕ-БІБЛІЙНИМ (!) слоганом західноєвропeйських рeформаторів 16 століття, "Sola Scriptura." Див. також http://orthodoxinfo.com/inquirers/tca_solascriptura.aspx
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.03.26 | Tatarchuk

      точно як Талмуд до Тори

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.03.26 | Георгій

        Нe зовсім, тому що Талмуд тeж "книга" - тоді як Парадосіс включає...

        ... щe й усну проповідь, і музику, і іконографію, і архітeктуру...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.03.26 | Tatarchuk

          Талмуд - це "усна Тора"

          а ще є Агада та Галаха, це щоб порівняння до "некодіфікованого" (а відтак - проізвольного та історично і навіть подеколи політично детермінованого трактування) Священого Преданія буде більш ніж повним
          Георгій пише:
          > ... щe й усну проповідь, і музику, і іконографію, і архітeктуру...
          Залшилося ще додати що "все у світі є текст". Або знов до питання, чи ви всерйоз вважаєте що ваша репліка відноситься виключно до християнської Традиції і якось відрізняється від іншіх релігій.

          Системно християнство нічим не відрізняється від іншіх аврамічних та й не тільки релігій. Воно теж поділяється на ігноруємий у більшості випадків священий кодекс, освячену традицію цього ігнорування (тлумачення в угоду реал політікс) та неотрадиційні рухи щодо повернення до корнів. Та сама штука, що в караїмів-юдеїв-реформатів, салафітів-мусульман-ілсамістів, тощо.
          Вочевідь, закони розвитку масових релігій більш-менш однакові і достатньо прості. Первісний текст ніколи не робився таким, щоб без конфліктів і доповнень слугував у різній географічній, етнічній та історичній ситуаціях. Звісно, й тлумачення такі само історично проходящі як "уточнений" ними текст
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.03.26 | Георгій

            Так! Мабуть, Ви маєтe рацію

  • 2011.04.03 | jasvami

    Гони сто тысяч.

    Tatarchuk пише:
    > Юрист из Украины предложил сто тысяч евро тому, кто найдет в Библии указание на святость воскресного дня,
    Бог сам сказал: "что установите на Земле, - будет принято на Небе."
    "В чем согласятся двое-трое во имя Господне то примет и Господь".
    Человек, - храм Духа Святого, живущего в нем, следовательно, Свят и сам человек и дела его, идущие от Духа.
    Так что жду Вашего юриста с обещанным.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".