Учений і Громадянин: Пам'яті Леоніда Шульмана

додано: 06-10-2007 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1191664702.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

5 жовтня 2007 року на 71-му році життя відійшов у вічність український Патріот і український Учений – Леонід Маркович Шульман.

Наукова спільнота знала Леоніда Шульмана як видатного астрофізика, провідного в нашій державі фахівця в царині фізики комет, доктора фізико-математичних наук, головного наукового співробітника Головної астрономічної обсерваторії НАН України.

Широкий загал вперше довідався про нього у вересні 1989-го, на Установчому з’їзді Народного Руху України (тоді ще – “за перебудову”). Вчений-астрофізик говорив з трибуни палацу культури КПІ дуже важливі слова про національну гідність українців. В його вустах ці слова звучали переконливіше, ніж у виконанні багатьох мітингових “зірок”.

На межі 1980-90-х комуністичне керівництво, втрачаючи владу, намагалося розіграти в Україні карту міжнаціонального протистояння, викликати в представників національних меншин страх перед українським визвольним рухом, активістів якого прагнули зобразити новітніми зарізяками й погромниками. В тому, що ці плани компартійних провокаторів не справдилися, в тому, що представники всіх сущих в Україні етносів підтримали українську Незалежність, величезна заслуга Леоніда Марковича Шульмана – першого голови колегії НРУ з науки.

Упродовж останніх років Україна знала Леоніда Марковича як пристрасного й гранично чесного публіциста. У своїх численних статтях на шпальтах часопису “Сучасність”, на сайті “Майдан”, в інших паперових та електронних виданнях він боровся проти україножерства, проти деінтелектуалізації нашого суспільства, проти накидання Україні ролі “бананової республіки”. Він вірив у людську порядність, вірив у перемогу розуму, вірив у майбутнє України – високорозвиненої, високоінтелектуальної держави.

Усім своїм життям Леонід Маркович Шульман показував нам, яким має бути справжній Учений і справжній Громадянин. Світла пам’ять про нього житиме в його численних наукових працях і публіцистичних статтях, у серцях усіх, кому пощастило знати цього українського Патріота, цю яскраву, цілісну, безмежно талановиту, безмежно чесну, безмежно порядну Людину.

Ярослав Яцків, Микола Жулинський, Іван Драч, Олександр Скіпальський, Мойсей Фішбейн, Петро Потічний, Мирослав Попович, Роман Костик, Едгард Яновицький, Олександр Мороженко, Сергій Грабовський, Максим Стріха, Микола Яковина, Орест Влох, Іван Крячко, Валентина Боровик, Фелікс Левітас, Семен Авербух, Наталія Домовіцкіх, Оксана Терьохіна, Лесь Танюк, Неллі Корнієнко, Борис Забарко, Віталій Нахманович, Анатолій Подольський.

- - - - -
Громадянська панахида відбудеться в Головній астрономічній обсерваторії НАН України (вул. Заболотного 27) у понеділок 8 жовтня об 11 годині.

Обговорити цю статтю у форумі

додано: 06-10-2007 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1191664702.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua