Олександр Северин: Зловити філіна

додано: 09-09-2009 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1252486389.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Для "Майдану"

УкраїнаПолітика

Одного разу тікали миші від кота. Трохи відірвавшись від переслідувача, врешті опинилися перед високим дубом, на гілці якого поважно сидів Мудрий Філін (далі – "МФ").
Миші (благально): Дядьку МФ, ой дядьку МФ, врятуйте нас, порадьте, як нам врятуватися від клятого котяри?
МФ (вагомо): Cтаньте йожиками (взагалі-то їжачками, але було сказано дослівно "йожиками" – О.С.), йожики колючі і кіт вас не з'їсть.
Миші: Ой, дякуємо-дякуємо, ура-ура, слава МФ, Вождеві і Провідникові нашому!
Радісно побігли далі. Аж раптом якась найбільш просунута (advanced) миша допетрує: а як? Як саме їм "стати йожиками"?! Тож повертаються:
Миші (благально): Дядечку МФ, ясновельможний Вожде, найясніший Провідниче, а як, як саме нам стати йожиками???
МФ (вагомо, трохи з презирством): "Не вантажте мене х…ю – я стратегією займаюся"
.

(якась лісова пісня)Принагідно вже згадуваний доктор Хауз стверджує, що "всі брешуть". І, шановні пані та панове, котрі мають вуха і очі, мабуть ви погодитеся, що принаймні політиків, кандидатів на виборні це стосується чи не в першу чергу. Втім, буває також, що той хто випадково не бреше, халепно не має ані найменшого уявлення про те, у який практичний спосіб, за рахунок яких ресурсів і з використанням яких існуючих чи перспективних механізмів він збирається розказану у передвиборчому шалі казку "сделать билью", бо ж "займається стратегією" (так як вона, бідолашна, йому розуміється), ба більше, страшно подумати, геополітикою.

Ми пропонуємо ловити їх на гарячому, але потрібна ваша допомога. Ми пропонуємо відтепер і надалі, "і нині, і повсякчас і на віки вічні" оцінювати та підтримувати не красиву зачіску, вагомо надуті щоки чи псевдоглибокодумне руко-водство (від "розводити руками"), а розум, чіткість мислення, розуміння тактики вирішення стратегічних завдань, готовність до відповідальної комунікації з виборцями тощо. Але без вашої участи зробити те буде важко.

Тут: http://stop-x-files-ua.org/?page_id=2033 проходить інтерактивне опитування з метою визначення найактуальніших проблем, на вирішення котрих, на думку українців, мав би спрямувати свої зусилля новообраний Президент України. Просто проголосуйте, висловіть свою думку.

Чому ви маєте те робити? Та нічому - ви жодним чином робити те не зобов'язані. Проте, можливо, ви знайдете у тому свій інтерес.

Адже якщо ви те зробите, тим самим збільшивши репрезентативність і вагомість результатів опитування, ми утнемо от що:

1. Складемо стандартний опитувальник, який вимагатиме від адресатів письмово пояснити, які з визначених українцями проблем, у який саме спосіб, якими ресурсами та з яким результатом адресати збираються вирішити на жаданій ними посаді Президента України.

2. Розішлемо того опитувальника у письмовому вигляді, рекомендованими повідомленнями (так щоб вони не могли заперечити отримання) кожному зареєстрованому кандидату у Президенти України.

3. Прослідкуємо за їхньої реакцією і поінформуємо про неї.

4. Оприлюднимо всі отримані відповіді кандидатів у тому вигляді, у якому вони надійдуть.

5. Порівняємо зазначені відповіді "даби дурь кожного було видно", сподіваючись, звісно, що замість дурі побачимо державницький геній і політичне просвітлення.

6. Поінформуємо українців про результати цієї електорально забавки з користю і не без моралі.

7. Забезпечимо, у такий-от спосіб,
а) кращі можливости для усвідомленого (а не емоційно-рефлекторного) виборчого рішення 17 січня 2010 р,
б) можливість прискіпливого громадянського контролю за діяльністю новообраного Президента України на зазначених "ділянках робіт", співставляючи декларовані і деталізоване з практичними діями обранця.

8. Відтак – надамо вам напевно цікаву і сподівано корисну інформацію (а також, може, трохи драйву), розумників покажемо розумниками, нездар – нездарами, а брехунів – брехунами, а ідіотів, нема де правди подіти – ідіотами. Попри те, що це мабуть трохи негуманно щодо останніх, натомість вельми гуманно щодо суспільства.

То хіба ж воно не вартує кількох хвилин вашого часу? Під філіжанку запашної вранішньої кави, під смачну обідню канапку чи на улюбленій вечірній канапі.

Вважаючи, що вартує (або якщо вам теж сподобався мій улюблений анекдот, вміщений замість епіграфу) – просто висловіться тут: http://stop-x-files-ua.org/?page_id=2033. Погодьтеся, допитувати спраглого влади достойника простіше й ефективніше, оперуючи думкою не своєю власною (хоч би навіть і вумною :) ), а кумулятивною думкою значного числа зацікавлених українців, які добре знають, що хочуть і від кого цього вимагають.

Кілька наступних місяців вони крастимуть наш час, розтринькуватимуть наші гроші, розповідатимуть нам "стратегічні" байки, обіцятимуть "все-всім", компостуватимуть мізки і взагалі поводимуться так, як і заведено у тому середовищі. Дозволимо ж собі маленьку сатисфакцію. Котра, тим більш, допоможе виявити who is who, хто є хто, а хто є ніким.

Якщо ж ви вже є переконаним і непохитним прихильником конкретного кандидата, допоможіть цьому щасливцеві заробити додаткові бали, продемонструвавши у майбутніх відповідях не мудрофілінізм вульгаріс, а шось відмінне і може навіть краще.

Тож допоможіть нам грунтовно їх допитати. Я вам за це заздалегідь вдячний.Олександр Северин, к.ю.н


Обговорити цю статтю у форумі

filin.jpg

додано: 09-09-2009 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1252486389.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua