Олеся Стратієнко: Співана поезія химерного міста

додано: 27-04-2010 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1272379809.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

УкраїнаКультура

Київський вечір, що завершував промо-тур альбому «Цинамон» - спільного проекту Юрія Андруховича та гурту «Карбідо» (Польща-Швейцарія), розпочався з виконання сюїти під назвою «Індія». Несподіване, надпотужне дійство. Єдність поезії, музики та відео-арту.
І ніби приєднавшись до довгих, повільних караванів, що йдуть мандрівкою прянощів ми опиняємось у тенетах кам'яних лабіринтів вулиць міжвоєнного містечка, з його баладами і химерними казками, цинамоновим трунком і міськими менестрелями, бруківкою і гудінням комину, дверними ручками і горищами; з кавовою піною над порцеляновою філіжанкою, що притрушена корицею, солодкість якої розбавляється ковтком гіркуватої кави; з мереживом фіранок і рипучим звуком патефону з відкритої кватирки, що грає танго «Біла троянда»; з ексцентричними міськими божевільними та кримінальними підворіттями і закутками; з нетрями світу міських підземель.
Читаючи відгуки з попередніх виступів в підтримку альбому «Цинамон», звертаєш увагу на незвичну стриману реакцію глядачів. Отже, гасне світло в залі, і ти як активний глядач маєш намір бути причетним до реабілітації глядачів перед тими , хто на сцені. Початок. З’являються Андрухович і «Карбідо». Ефект приголомшливий, і ти несподівано для себе, ціпенієш, як і інші до тебе. Рухатись не хочеться, лише завмерти у внутрішній мандрівці химерним містом. Зворушливі і брутальні образи персонажів міського краєвиду віртуозно викладені Юрієм Андруховичем в мозаїку сонетів далекого міста. «Карбідо», з їх тонким відчуттям ритму та пауз, разом з Андруховичем створили дуже цілісну виставу. Музичний супровід є настільки органічним, що здавалося музиканти лише записали звуки дихання організму химерного міста. Міста, до якого зазирав у шпарину в забутих снах; спогад про яке зберігався у закутках чуттєвої пам’яті; яке ніде і всюди, в Дрогобичі чи Єрусалимі, у Вроцлаві чи Утрехті; до якого тепер нам відхилили завісу.
P.S. Це трохи жартома. Українська рок-музика або жанр «співаної поезії» напевно недоотримали через те, що Андрухович не почав співати раніше. Але все надолужується. І більш зрілий щабель дає якісніший результат, з дуже тривалим післясмаком.


Обговорити цю статтю у форумі

додано: 27-04-2010 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1272379809.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua