Майдан / Новини / Статті Карта Майдану

17-11-2005 10:54 Майдан-ІНФОРМ, Київ, Освіта
Потьомкінская дєрєвня на Комарова,1

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1132217670.html

Повідомляє дописувач форуму "Освіта та наука":
Сьогодні наш Президент, Віктор Андрійович Ющенко, відвідає Національний університет – один з найбільш цікавих вузів нашої країни.
Ми заздалегідь знаємо, що покажуть нашому Президенту. І заздалегідь – те, що залишиться за кадром. Президента проведуть відремонтованим першим корпусом, а можливо – він загляне і в одинадцятий, щойно відремонтований, де розміщується справжня гордість НАУ – авіаційний ангар. Не покажуть йому корпуси № 3 і 5, де роками не милися вікна, не працюють ліфти, де взимку холодно, а влітку нічим дихати. Не покажуть і стан аудиторій у висотному восьмому корпусі.

Президента радо вітатимуть студенти, вдягнені у формений одяг, за який вони змушені буди заплатити по 550 гривень та викладачі, які заплатили за нього від 850 до 1200 гривень під загрозою звільнення та страшний запис у трудову книжку: “За порушення норм поведінки на внутрішнього розпорядку університету”. (Варто сказато, що одяг зроблений з матеріалу такої низької якості, що за рік в ньому соромно з’являтися на людях).

Можливо здалеку, В.Ющенко побачить чудові авіаційні гуртожитки, де в антисанітарних умовах мешкає по 5 чоловік (у кімнатах, розрахованих на два – три студенти). Тут мешкають щасливці, адже частині студентів зовсім не вистачило місць у гуртожитках, і вони змушені шукати притулку по Києву та його околицях.

Президенту розкажуть про Бібліотеку НАУ, яка налічує кілька тисяч томів літератури. Напевно, він здивувався б, якщо дізнався, що за користування книжкою на абонементі студент має заплатити. 1 гривню. Ну це ж не гроші, чесне слово! А бібліотекарі бідні – зарплата маленька, їсти хочеться.

Цікаво, а що зроблять з величезною зграєю собак, що мешкає поблизу їдальні НАУ, а ввечері оббігає вулицю Гарматну, лякаючи перехожих?

Напевно, сам ректор В.П.Бабак розкаже Президенту про те, що викладачі отримують подвійну заробітну плату. Але за кадром залишиться, те що частина з них регулярно позбавляється 50% відсотків зароблених коштів через дисциплінарні заходи. Цікаво, що вдвічі зменшену зарплатню має шанс отримати як асистент, так і декан. Наприклад, за відмову заплатити в обов’язковому порядку 850 гривень за форму і 250 гривень щорічно за медичне страхування.

Ну і напевно, Президент ніколи не спуститься до підземного переходу на станції трамваю “Гарматна” (пробачте – “Національний авіаційний університет”), інакше ніколи не повірить, що знаходиться у двох кроках від Національно університету, а не в наркоматському кварталі на околиці Горлівки.

Проблем в університету багато, здобутків теж чимало. Не хочеться заплямити пам’ять великих вчених і педагогів Башти, Кухтенка, Малиновського, Мхитаряна, Лозицького та інших.

Питання одне: “Україні потрібні сучасні вузи чи Потьомкінскіє дєрєвні”?

Джерело: Форум Освіта та наука. Обговорення за цим лінком: http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1132188959

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1132217670.html


Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах та розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини чи статті, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.


 
Перша Сторінка / Останні Новини / Питання та Відповіді про Майдан / Статті / Народні Новини / Листи На Майдан / Майдан-ЗахідМайдан-ВостокПраво / Бібліотека / Досьє / Фотоархів / Заяви та Звернення / Культура / Економіка / Наша Історія / Філософія, Релігія, Духовність / Діаспора / Голодомор / Преса / Україна-Росія / Гумор / Без правил / Оголошення / Технічна Допомога / Архіви Майдану / Розробки / Мова / Вільний Форум


Українська банерна мережа

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2005
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури та мережевої адреси !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації
(поки не зовсім повний) переклад ліцензії українською