Відкрито пам'ятну дошку валійцеві, якого вбили за Голодомор

ЄвропаПодії

Майдан-ІНФОРМ: 04-05-2006 20:10 // // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1146762600.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

2 травня в Університеті Валії (м. Абериствит) відкрито меморіальну дошку на вшанування пам'яті відомого валійського журналіста Ґарета Джонса (1905-1935), який один з перших у західному світі відкрито заговорив про штучний голод в Україні 1932-1933 років, за що пізніше поплатився.

Ґарет Джонс, випускник Абериствитського та Кембриджського університетів, знавець кількох іноземних мов, не лише писав для багатьох британських та американських газет, а й був радником із закордонних справ екс-прем'єр-міністра Великої Британії Ллойда Джорджа. Інтерес до України в журналіста з'явився після розповідей його матері, яка свого часу кілька років там працювала гувернанткою в родині власника металургійного заводу, свого земляка Джона Юза (John Hughes). Ґарет Джонс – чи не єдиний з тогочасних західних журналістів, який особисто побував на Україні та чесно повідомив про страшний голод 1932-1933 років. За свої викривальні репортажі йому було заборонено повертатися в СРСР. Радянська влада та її прихильники на заході, зокрема сумновідомий кореспондент „Нью-Йорк Таймс" Уолтер Дюранті, всіляко намагались дискредитувати журналіста, який не побоявся сказати правду. Якийсь час Ґарет Джонс потім жив та працював у Японії та Китаї, де в серпні 1935 року, за не з'ясованих обставин, його було вбито. На відкритті меморіальної дошки виступали президент Університету Валії лорд Елистон Морґан, український історик з Канади п. Любомир Луцюк, племінниця журналіста Марґарет Сірол Коулі, яка є автором книжки про Ґарета Джонса. Українську державу представляв посол України у Великій Британії Ігор Харченко. Він заявив, що українці, які пройшли через дуже важкі періоди в минулому, завжди будуть вдячні за кожне слово правди про історію України, що довгий час замовчувалася. Серед присутніх було чимало членів валійської асамблеї (парламенту), лорд-мер Абериствиту, представники української громади Великобританії, Канади, США та Австралії.

Священики Валійської православної церкви та Української автокефальної православної церкви у Великій Британії відправили панахиду національними мовами та посвятили барельєф видатному журналістові.

Пам'ятну дошку встановлено в головному залі одного з найстаріших корпусів університету (збудований 1872 року) – це перша в історії пам'ятка із написом англійською, валійською та українською мовами. Більше інформації про Ґарета Джонса на сайті, створеному його внуком Найджелом Лінсен Коулі – http://colley.co.uk/garethjones Напис на меморіальній дошці українською мовою: "Пам'яті випускника Валійського університету в м. Абериствит і Кембриджського університету Ґарета Ричарда Воена Джоунза (нар. 1905 р.) – одного з перших журналістів, які повідомили про Голодомор в Радянській Україні 1932-933 рр."

Любомир Крупніцький ("Тернопільська газета"), Володимир Музичка (Союз українців у Великій Британії) Фото Володимира Музички From:"Lyubomyr Krupnyc'kyy" Date: Thu, May 4, 2006 10:36 am

Статтю професора з політичної географії Королівського Військового Коледжу Канади Любомира Луцюка про життя Ґарета Джонса читайте тут: URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1146205812.html

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 04-05-2006 20:10 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1146762600.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua