Засідання Конституційного суду розпочалось(оновлюється постійно)

КиївПраво

Майдан-ІНФОРМ: 17-04-2007 09:39 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1176791942.html
Версія до друку // Редагувати // СтертиРепортаж по дням засідань: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

17:56 В засіданні оголошена перерва до завтра, до 9:30.
Читайте продовження засідання КС на другий день тут: http://maidan.org.ua/n/news/1176878551

17:52 Суддя Джунь жжот: "уявімо собі таку гіпотетичну ситуацію, яка звичайно б ніколи не могла виникнути у нашій країні з таким хорошим парламентом - депутати блокують роботу Конституційного суду, не приймаючи присяги у частини його суддів (дикий регіт в залі). Робота суду блокована. Куди в такому випадку звертатися президенту щодо дій ВР, бо ж за вашими словами, які ви повторили вже 10 разів, він має спочатку звертатися до КС?" Мірошниченко: дякую вам за високу оцінку нашого парламентаризму (регіт в залі). Але ж така ситуація не могла бути вічною, президенту просто потрібно почекати, а коли б суд запрацював - вже тоді до нього звертатися (на цьому місці зал розірвало).

17:47 суддя Станік(виглядає під вечір сильно втомленою) питає про узурпацію: Мірошниченко каже що наміри не можуть бути узурпацією, лише тільки дії.

17:41 суддя Домбровський: куди звертатися президенту щодо оскарження дій ВР ми вже зрозуміли (оскаржувати в КС). А куди йому звертатися, наприклад, щодо її бездіяльності? До папи Римського, до патріарха, в ООН чи ще кудись? Мірошниченко: ну, нехай проводить консультації, узгоджує з ВР свої рішення, хай використовує політичні механізми.

17:36 Суддя Мачужак: ви постійно наголошуєте що окрім звичайних постанов ВР є також якісь політичні. Скажіть як ви їх відрізняєте, і чи повинні вони відповідати Конституції? Мірошниченко: так так, повинні відповідати! Мачужак: а як щодо вашоїх постанови про скасування поточного складу ЦВК? Що ви намагалися цим зробити, поставити під сумнів легітимність свого обрання? Легітимність обрання президента? Мірошниченко: ну, кому не подобається, може подавати у КС.

17:31 Суддя Мачужак: і все ж таки, якщо ви заперечуєте право президента захищати народ у випадках, коли, скажімо ВР узурпує владу, тоді хто його зможе захищати? Мірошниченко широким жестом вказав на суддів КС і сказав - "ну як же ж, от ви можете захищати!" Мачужак: а що ж було, коли рік КС не міг працювати і коли порушувались права? Мірошниченко: "Ну зараз же ви працюєте".

17:28 Суддя Шишкін затиснув Мірошниченка в кут, і той змушений був тільки що визнати, що "факт узурпації влади президентом" це лише припущення групи депутатів, що склали подання в КС, і це припущення необхідно доводити.

17:21 Суддя Шишкін: а що тоді робити у випадку конфлікту між владою та її джерелом - народом? Мірошниченко: а хто такий народ? Хто його репрезентує? Влада! Не буду відповідати на це теоретичне запитання.

17:16 Суддя Шишкін: хто такий гарант Конституції, і як він має її гарантувати? Мірошниченко: він має гарантувати її лише у формі звернень до КС. І ЛИШЕ ПОТІМ РОЗПУСКАТИ! (дякуємо Мірошниченко, що хоч таку процедуру дозволив!)

16:56 Суддя Стецюк: що є спотворенням волі виборців? Мірошниченко, депутат і покемон: ТАКОГО У НАС У ВР НЕ БУЛО! Але взагалі - це коли депутат не виконує виборчу програму . Власне, спотворення волі виборців - це не правова категорія, бо немає визначення цього терміну. А тому, навіть якщо є таке спотворення, то виборець на наступних виборах може проголосувати за інших

16:54 Суддя Стецюк: які делікти може вчиняти ВР? Депутат-покемон: ВР не може вчиняти ніякі, а її склад - різні. А відповідальність у ВР - лише на чергових виборах.

16:49 Суддя Стецюк: Як називається коаліція, до якої ви входите, коли вона змінила назву і на якій підставі? Мірошниченко - не пам'ятаю.

16:43 Суддя Лилак - чи є строки давності щодо розпуску ВР за несформування коаліції за місяць? Мірошниченко: якщо вчасно президент не розпустив - значить зараз вже не можна.

16:38 Суддя Лилак запитує Мірошниченка щодо "старих гріхів": несформування коаліції за місяць, тощо. Мірошниченко відповідає що некоректно про це говорити, тосму що потяг вже пішов, Янукович був призначений.

16:02 перерва на пів-години. перед тим як піти на перерву, депутат-покемон втік від запитання судді Лилака, чи вважає він чинним указ Ющенка. У відповдь він сказав в стилі напів-вагітності: "Ну з одного боку він чинний, інакше чого ми його тут розглядаємо? Але з іншого ВР своєю постановою визнала ж його нечинним (вже після того як була розпущена). Тому він нечинний також." Це типу "замкнене коло" створене саме депутатами ВР, їх власними діями і відсутністю масла у них в голові.

15:55 На питання судді Лилака хто створює коаліцію і що там роблять індивідуальні члени, Мірошниченко розповів що створюють коаліцію фракції, а потім окремі депутати можут індивідуально приєднуватись. А зараз антикризова коаліція це заборонила.


15:36 Суддя Джунь згадав 8 статтю Конституції з указу президента, і запитав у Мірошниченка як повинен діяти президент, коли депутати діють в порушенні духу Конституції, і діють настільки нахабно що такі дії навіть не могли бути прописані в самій Конституції. (Наприклад коли вони за великі гроші переходять з фракції у фракцію, зраджуючи волевиявлення виборців.) Отже, що робити президенту- керуватися духом чи буквою конституції? Мірошниченко очікувано відповів, що той має керуватися буквою, формальною стороною - раз в Конституції не виписана заборона переходити з фракції у фракцію за бабло, значить такі дії хоч і протирічать духу Конституції, але за них не можна, наприклад, розпускати парламент. Старе питання "законності проти справедливості" виплило і тут, як завжди в момент важких політичних криз.15:36 Карти розкрито, тільки що у КС депутат від ПР Мірошниченко офіційно заявив: 300 голосів нам було необхідно для завершення політреформи. Яка різниця, з правової точки зору, звідки б ми їх набрали?

15:31 Мірошниченко - про виборців: бачили очі що обирали, тепер їжте всі п'ять років. Про переходи з фракцій: заборона міграції - це тоталітаризм! Перебіжчики з своїх фракцій не виходили, їх мовляв повиключали! Ніякими меркантильними, грошовими міркуваннями депутати під час переходів не користувались - боже упасі! Навіть припускати таке в КС некоректно! (дуже смішний покемон, справді)

15:23 Суддя Джунь стібеться над радниками Ющенка, які не послались на 90 статтю Конституції. (До речі, є обгрунтована підозра що це було зроблено навмисно, щоб зробити конструкцію указу більш гнучкою ). Суддя Джунь також філософствує, іншого слова не знайдеш, чи є перехід депутатів у "антикризову" коаліцію зрадою виборців.

15:14 Суддя Маркуш та Мірошниченко дружно, в два голоси, (бас і тенор відповідно), полаяли поганого президента. До запитань покемона і депутата приступив суддя Домбровський. Влаштовує йому іспит по правам і обов'язкам. Мірошниченко пливе. Теоретична підготовка - близька до нульової.

15:01 Суддя Кампо пропонує взагалі закрити розгляд справи, тому що депутати порушили предметну компетенцію. Покемон депутат Мірошниченко договорився взагалі до того, що почав заперечувати право президента на розпуск ВР. Ні все таки, він не депутат. Надалі він буде проходити у нас як покемон-депутат. Секретна зброя цього покемона - надзвичайно гнучкий і довгий, без кісток, язик - під"єднаний до пристроя, що генерує псевдо-розумні розмови згідно заданих ключових слів.

14:50 Кампо допитується детальніше про узурпацію влади президентом, на що посилався Мірошниченко. Той говорить що президент привласнив собі законодавчу владу, що є державною зрадою. Кампо "ну так вперед, тоді робіть імпічмент!"

14:46 Суддя Кампо вів довгу промову про конституційний делікт, на який посилається Ющенко в своєму указі. На що простий, як терикон, Мірошниченко заявив буквально "нас обрали, можемо робити що хочемо".

14:44 Відповідаючи на питання, покемон, геній конституційного права депутат Мірошніченко заявив таке: конституційна відповідальність ВР полягає в чергових виборах, натомість президент - узурпатор.


14:39 Розгляд справи не було перенесено - не дивлячись на відсутність матеріалів, які витребовував Селіванов, справа розглядається далі.

14:24 Виступає Мірошніченко (Партія Рінгтонів, тобто Регіонів). Хоча цей політичний покемон депутат від більшості наводить такі аргументи, що можливо і взаправду він від Партії Рінгтонів. Його аргументи щодо неможливості проведення виборів 27 травня: "тому що їх неможливо провести 27 травня"

13:00 КС за поданням Станік ухвалив проводити слухання справи з 17 до 26 квітня. За цю ухвалу проголосувало 11 суддів, 6 були проти. В суді оголошено перерву до 14-00 години

12:40 Правничий коментар: В зазначений Станік період розгляд справи неможливий, оскільки багато днів в цьому проміжку зайняті розглядом інших справ, які надійшли до КС. Дати розгляду може визначати Голова КС Домбровський, в той час як Станік хоче продавити щоденний розгляд голосуванням більшості

12:35 Станік: Подання 53 депутатів на її думку має величезне значення для української демократії, тому вона визнала невідкладним його розгляд, в чому її підтримали колеги. Розглядатимуть з 17 до 26 квітня, а при потребі і далі

12:20 Станік розпочала доповідь. Вона не бере самовідвід, п. 37 регламенту КС, бо на її думку немає сумнівів у її неупередженості. Пропонує Наливайченку поділитися з ним 50/50 хатами та землями, стверджує що немає підстав поширювати про неї таку інформацію

12:05 Між Пшеничним і Шаповалом відбувається дискусія про дату призначення судді-доповідача. Шаповал представив документ про призначення датований 3 квітня, в той час як Станік і Пшеничний апелюють до міфічного документу від 5 квітня. Пшеничний почав робити заяви "не для публіки", які дуже розважають саме публіку. Пшеничний пропонує не звертати уваги на такі "блохи" в процесі

12:05 У судді Джунь почалася істерика, він почав задавати питання Шаповалу про те, звідки він взяв, що призначення судді-доповідача відбулося з порушенням регламенту. На що Шаповал зазначив, що перед розглядом справи він ознайомився з нею у присутності секретаря суду.

11:58 Шаповал сказав про листа Президента Ющенко до Домбровського з приводу тиску на суддів КС, та про те, що справу було розписано на Станік з порушенням регламенту КС. Також він зазначив, що при відкритті провадження теж були порушення. Шаповал вимагає публічної відповіді на ці закиди

11:50Відбувається голосування за задоволення ще двох клопотань

11:40 Перерва закінчена і КС знову приступив до розгляду справи. КС підтримав клопотання Селіванова.

11:04 Селіванов подав ще декілька клопотань, які призвели до того що на пів години проголошена перерва (на копіювання та опрацювання суддями матеріалів)

10:57 На цей момент не схоже, щоб попередній прогнозований розклад змінився. Як і прогнозувалось, судді Лилак, Кампо, Стецюк, Шишкін та Мачужак - зараз змагаються проти 'коаліційної' більшості в КС.

10:52 Права сторін роз'яснені. Стадія клопотань. Сєліванов подав клопотання витребувати з Секретаріату протоколи консультацій про розпуск ВР. Лагідне телятко двох мамок ссе?

10:48 Суддя Ткачук звернувся до депутата Вернидубова, якого помилково вважав присутнім в залі. Кмітливий суддя Кампо задав Мендусю, який заявлений на засіданні як "представник фракції СПУ", питання кого він представляє - більшість чи опозицію? Той відповів - "всю ВР". Якої не існує, згідно чинного указу Ющенка. Рівень правової неграмотності Мендуся вразив навіть бувалих спостерігачів за "укр-політ-звіринцем" "укр-політ-бомондом" .

10:43 Ми з'ясували, скільки з учасників пікету біля КС - привезені туди по рознарядці від антикризової коаліції. Виявляється, всі. - близько 1000 чоловік.

10:37 П'ятеро суддів які виступали на брифінгу щодо тиску, яких прийнято вважати "антикоаліційними", виглядають вищими за своїх опонентів в юридичному плані. Так, суддя Шишкін відбився тільки що від звинувачень Пшеничного. Стрижак ще раз просить голосувати питання про статус ВР. Станік теж просить голосувати, ймовірно щоб закрити це питання.

10:35 Судді Ткачук і Пшеничний - ми марнуєм час. ( Читай, нам потрібно швидше прийняти за будь яку ціну рішення про неконституційність указу президента)


10:28 Суддя Кампо підтримав Шишкіна і вимагає голосування з цього питання. Суддя Лілак підтримує його та говорить про чинність указу президента, ставить під сумнів повноваження Мендуся. Суддя Стрижак підтримує цю точку зору і каже що питання статусу важливе.

10:20 Ні, все таки поведінка представників ВР та Кабміну - це скоріше не затягування часу з боку "блакитних", а бажання "замалюватися" які вони розумні та прохвесійні, перед своїми начальниками.

10:17 Ющенко підозрює Конституційний Суд у корупції та інших порушеннях


10:14 суддя КС Шишкін: "така ситуація вперше. тому КС має визначитись з цього питання." суддя КС Іващенко скандалить проти Шишкіна і говорить маразматичні з точки зору юриспунденції речі - пропонує вирішити це питання по суті під час розгляду, а не на цій стадії, типу спершу допустимо - потім визнаємо що не мали на це права.

10:07 Вже півгодини триває дискусія про статус ВР - як сторони, чи як учасника по справі. Тому що права залежать від такого статусу. Дискусія поступово заходить в юридичні дєбрі.

09:59 Лукаш за участь ВР як сторони. Мірошниченко за участь ВР як сторони. Представники "блакитних" багатослівні (скоріш навіть вєлєрєчіви). Поки що складається враження, що вони тягнуть час. Можливо, що так воно і є. Змінилися настрої у більшості суддів КС? Тривають переговори між "помаранчевими" і "блакитними" на вищому рівні? Ми поки не знаємо.

09:50 Отже, аргументи сторін такі: Шаповал: ВР поточного скликання не існує після розпуску, при цьому депутати зберігають статус. При цьому Селіванов, як представник ВР, має право брати участь. Сєліванов: ВР є стороною, а не учасником в справі.

09:39 ВР представляють: Богачук, Мірошниченко, Мендусь, Сєліванов. Від Кабміну - Лукаш. Представник президента - Шаповал. Суддя Віктор Шишкін ставить питання про правомочність участі у справі ВР як сторони по справі (як такої, що є розпущеною указом президента), представник ВР Селіванов захищає таку правомочність.09:34 Підозрювана у отриманні хабарів суддя-доповідач по справі Сюзанна Станік поводить себе демонстративно нахабно, голова КС Домбровський з вигляду дуже хворий. В залі засідань багато людей, під судом їх ще більше. Ми з'ясовуємо, скільки з них - привезені на пікет під КС "прихильники" антикризової коаліції.


Довідка Майдан-Інформ: Більше року з момента інаугурації президента Ющенка робота КС була паралізована, через відмову ВР затвердити призначення необхідної кількісті суддів КС. Це було виклиано страхом того, що так звана конституційна реформа Медведчука-Мороза могла бути скасована діючим Конституційним Судом.
За останні 8 місяців, з моменту відновлення роботи КС, цим судом ще не було прийнято ЖОДНОГО рішення - і це при тому, що за останніх декілька місяців, у зв'язку з "бойовими діями" між президентом і прем'єром, КС став критичною точкою і зоною підвищеної уваги.
Особливо скандальною стала атмосфера навколо КС після указу президента від 2 квітня про розпуск ВР і подання від депутатів ВР щодо його неконституційності. Почалось все з того, що небачено швидко КС прийняв це подання до розгляду. При цьому, Янукович і його координатор по роботі з КС Олена Лукаш постійно робили витоки настільки ексклюзивної інформації, що стало ясно - вони отримують її безпосередньо від частини суддів КС.
Далі, як ви знаєте, була спроба голови КС Домбровського подати у відставку, заява 5 суддів про тиск, який на них чиниться і про неможливість розгляду цієї справи в таких умовах, та перенесення слухань на сьогодні.
Останній скандал - заява в. о. голови СБУ Наливайченка про те, що у родичів судді-доповідача по справі Сюзанни Станік СБУ знайшло нерухомості на суму в десятки мільйонів доларів, остання операція з якою відбулася якраз на початку березня.Репортаж по дням засідань: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 17-04-2007 09:39 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1176791942.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua