Репортаж з Конституційного Суду, 2 день

УкраїнаПраво

Майдан-ІНФОРМ: 18-04-2007 09:42 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1176878551.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти


Репортаж по дням засідань: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8


18:18 Післямова: 1) читайте детальний і дуже цікавий опис нашого спеціального корреспондента, завдяки якому ви слідкували за подіями біля КС зранку 2) Сьогодні на засіданні вперше в якості представника Кабміну з'явився скандально відомий екс-суддя КС Німченко (потрібно попередити буфет в КС, щоб ті не давали йому страв з кістками, особливо з курячими крильцями!) 3) Голова КС Домбровський скоротив засідання на декілька годин, коли не дозволив іншим суддям сьогодні зранку задавати питання ще одному представнику 53 депутатів, Багачуку.


18:05Засідання закінчилось. Продовження завтра, в 09:30. Суддя Джунь в самому кінці заявив, що його не переконали в тому що президент застосував свої дискреційні повноваження доцільно. На що Шаповал відповів: "головне що ви визнали н а я в н і с т ь у нього таких повноважень. А доцільно він їх застосував, чи ні - це не правова категорія"


17:58 Суддя Джунь задав Шаповалу яскраве запитання: "Чи не важаєте ви, що використання президентом дискреційних повноважень для розпуску ВР є ліками, якими можна вбити пацієнта?" Шаповал відповів, що пацєнт і ліки - це все метафори, і ще не відомо що діє гірше - хвороба чи ліки проти неї.

17:52 Тільки що суддя Джунь дуже чітко окреслив свою позицію щодо указу президента - голосувати за його антиконституційність - коли заявив його представнику наступне: "Ви не довели, що в Конституції є інші підстави розпуску, ніж ті що в статті 90. При цьому, немає доказів що ВР зробила порушення в рамках описаного в статті 90".

17:45 Розпочалась стадія запитань до Шаповала. Зараз він повторює всі свої тези про дискреційні повноваження, у відповідь на запитання судді Джуня "якою конкретно статею Конституцією визначається розпуск ВР за переходи із фракції у фракцію". З першого разу аргументація до Джуня не дійшла.

17:26 Отже, Шаповал також послався ще на одну ухвалу КС, в якій зазначено що в ст. 102 Конституції йдеться про повноваження президента, а не лише про його функції. Питання, що з цим пов'язане - питанння дискреційних повноважень. Дискреційні повноваження - коли суб'єкт права може діяти на свій власний розсуд, виходячи зі своєї правосвідомості. Якщо заперечувати дискреційні повноваження президента (що вчора весь час робив Мірошниченко), то він не зможе виконувати ту частину своїх повноважень, які сформульовані у вигляді лише оціночних, невизначених категорій. Тобто, наприклад, згідно п 1 ч 1 ст106 говориться про захист президентом нацбезпеки, яка не визначена точно що це таке. Якщо слідувати логіці Мірошниченка, президент не може вчиняти дії, спрямовані на захист нацбезпеки, тому що немає відповідної букви закону - відсутньо визначення тих дій, що він їх має робити. За аргументацією Шаповала, дискреційні повноваження були використані президентом під час оприлюднення указу про розпуск.


17:26 Шаповал також послався ще на одну ухвалу КС, в якій зазначено що в ст. 102 Конституції йдеться про повноваження президента, а не лише про його функції. Шаповал наголошує, що жоден орган, акти якого оскаржені в КС, не чекає перед їх виданням рішення КС (знов стьоб над вчорашнім Мірошниченком)
17:05 Шаповал перейшов до питання консультацій перед розпуском ВР. Він зазначив, що ніякі процесуальні форми для консультацій не передбачені, але вони були - про них писалося в ЗМІ, сам Шаповал був на них присутнім. Шаповал також спростовує закид що міститься в поданні депутатів, що президент порушив ст 104 Конституції, тобто свою присягу.

16:53 В залі засідань чути шум від пісень, шо співають на вулиці пікетувальники. Шаповал говорить про узурпацію, натякаючи що така штучно створена більшість як в розпущеній ВР - це узурпатори.

16:40 Засідання КС продовжено. Шаповал проводить аналогію між дорученням у цивільному праві та депутатським мандатом, обстоюючи тезу про неможливість проконтролювати політичних повірених через відклик. Імперативний мандат - це крок у напрямку щодо контролю і збільшення відповідальності депутатів, але якщо він не діє, то є президент і механізм розпуску ВР.

16:02 голова КС оголосив перерву на 30 хв. Перед цим він поздоровив усіх з перемогою Польщі та України в тендері на проведення Євро-2012, що викликало оплески. Також, він вступився за Шаповала: так, він говорить довго, але представники ВР самі до цього призвели - в своєму поданні вони послалися на 11 статей Конституції та 2 положення регламенту. Відповідно, Шаповал має як професіонал, пройтись по всім пунктам і спростувати всі закиди, що надішли в поданні від депутатів.

16:01 Шаповал обстоює тезу про стпотворення народного волевиявлення та про безвідповідальність політиків що бігають між фракціями.

15:47 Шаповал наголошує, що 53 депутати нічим не довели що президент перевищив свої повноваження, тобто частину 2 статті 6 Конституції України. Він закінчив доводити тезу про те, що президент не є органом виконавчої влади, а тому ч. 2 ст. 6 до нього застосована бути не може. Перейшов до аналізу ст 5, на яку також є посилання в указі президента.

15:31 Генпрокуратура відкриває справу за фактом втручання в діяльність суддів КС (Насправді за фактом втручання в діяльність судді Станік)

15:31 В залі засідань можна спостерігати небачене до цього часу явище - телесудді Конституційного Суду. Розсаджені у залі депутати від ПР постійно жестами передають якісь сигнали частині суддів КС, і страшно навіть подумати - можливо навіть керують ними на відстані, підкоривши їх свідомість!

15:22 Шаповал до представників ВР: ви ж самі проштовхнули фракційність, то ж дотримуйтесь її! Суддя Пшеничний медитував відкинувшись на кріслі, поки не виник черговий маленький скандальчик між суддями. Спочатку знов підняли питання регламенту, про час виступу Шаповала - голова суду заявив що це його справа, визначати регламент. Якщо не було сигналу, можна продовжувати далі. На дорікання щодо того, що Станік постійно "висить на вухах" у Домбровського, останній віджартувався що "ми розмовляємо виклбчно на робочі теми!"

15:17 Зараз він говорить щодо протиріччя між Конституцією та законом про статус народного депутата стосовно фракційності та індивідуального членства в коаліції. Згадав він ще про одну величезну загрозу для нас всіх - закриті партійні списки, але заглиблюватись не став.

15:08 Шаповал жорстко, катком пройшовся по мутантному дітищу Мороза-Медвелчука, "політреформі" - він наочно пояснив чому саме вона є причиною поточної політичної кризи - тому що є погано продуманим мутантом який нежиттєздатний. Наприклад, таке її положення як "коаліція депутатських фракцій" невідомо нікому в світі, крім як в Україні. Саме неврахування індивідувального членства, та ідея такої непрацюючої конструкції як фракційна коаліції, призвела до поточних проблем. Привіт від дідуся Мороза! - фактично говорить Шаповал.

15:04 Шаповал закінчив аналіз статті 90

14:52 Представник президента Шаповал почав аналізувати подання 53 депутатів, попередніх декілька його годин промови були присвячені теоретичним питанням ;). Отже, він стверджує: якщо президент один раз спіймав ВР на несвоєчасному створенні коаліції, він має право розпустити її протягом всієї каденції. Він заявив це в піку вчорашньому меседжу від Мірошниченка, який згадував весь час про "букву Конституції". Хочете букву? Ось вім буква у всій її безапеляційності: Якщо депутатам не подобається, що їх розпустили - обирайтесь у наступну раду і оглошуйте імпічмент президенту.

14:42 Шаповал обстоює позицію щодо того, що ВР не діє. Домбровський просить його повернутись ближче до теми Указу.

14:35 Шаповал продовжує виступ - почав вживати вислови типу "президент вважає".

14:32 Домбровський наказав Шаповалу сісти, поки судді трохи полаються. Домбровський нагадав тим "вашимчестям", включно з Пшеничним, які гнали на Шаповала, що ті самі наполягали на формі усних слухань. Судді Кампо і Шишкін обстоюють право Шаповала говорити стільки, скільки той захоче.

14:21 У судді Пшеничного здали нерви - він почав висловлювати у різкій формі претензії до голови суду Домбровського, що той дозволяє Шаповалу дуже багато говорити. Домбровський його послав вказав Пшеничному на його місце. Станік заявила, що суд нікуди не поспішає, але... Але судячи з цього скандалу більшість в суді дуже поспішає винести рішення. Коли Станік запитала Шаповала: те що ви говорите, це ваша думка, чи президента? Шаповал відповів що президент висловив свою думку в указі, а він її представляє.
Суддя Кампо запитав у Станік: "ми що вже перейшли до наступної стадії?" - "ні ні, що ви", відповіла Сузанна.


14:15 Засідання продовжується. Вже є судя Кампо. Шаповал розповідає про різницю між функціями та повноваженнями. Про те що функції не можуть бути повністю розкриті в переліку повноважень, що є обставини які неможливо передбачити.

13:02 перерва на годину, до 14-00. До перерви Шаповал послався на важливе рішення КС від 1997 року. Точніше це не рішення, а відмова у відкритті конституційного провадження по тлумаченню ст. 102 Конституції України. Там написано, що у разі виникнення критичної ситуації президент має право діяти невідкладно.

12:44 Яка іронія долі! Шаповал згадав ключове рішення КС 2003 року (за яке до речі, голосували і 3 судді поточного складу) про третій строк Кучми. Те що там було зафіксовано, ближче до поточної позиції Ющенка - тому "аргументи Кучми/Медведчука" з того рішення зараз можна використати проти Януковича. Правда, може це знущання над суддею Станік?

12:44 Судді Кампо та Іващенко відсутні. Шаповал доволі нудно розкриває питання в якій формі і якими способами президент може виконувати свої обов'язки гаранта Конституції, посилається на міжнародний досвід.

12:35 наш корр зміг пробратися всередину зали засідань КС. Пряма трансляція відновлюється! Зараз представник президента Шаповал представляє офіційну позицію президента. Зранку Шаповал, суддя Лилак, а також представник ВР Cеліванов задавали питання Мірошниченку. Він відповідав приблизно те ж саме, що і вчора.

12:26 Продовжує бути перекритою вулиця Жилянська, починаючи з перехрестя на Червоноармійській. Периметер КС охороняється міліцейським спецназом. Також, спецназ продовжує зберігати коридор для проходу працівників суду всередину приміщення КС.

11:42 Між групами прихильників протилежних сил виникають, поки незначні, конфлікти. Кидають один в одного пляшками з водою, обмінюються дружніми матюками. Біля КС заблоковано все, крім центрального входу. Депутати які робили блокування, виглядають дещо розгублено: здається вони не приготували плану Б та не знають, що робити з людьми, які їх підтримують.

11:35 Дорога Сюзі: 120 млрд доларів за суддю КС

11:01 Розпочалося засідання КСУ. Судді заслуховують регіонала Мірошнічєнка (судячи з його вчорашніх перлів, має бути веселий бенефіс). З 18-ти суддів присутні 16. Біля КСУ триває різнокольоровий фестиваль, прибувають і прихильники опозиції і коаліційна масовка.


10:31 Міліцейський спецназ розкрив ворота і запустив всередину суддів і працівників. Незабаром відкриється засідання. Людей (і внутрішніх військ) стає більше. Через блокування депутатами і мітинг, наш кореспондент на жаль, не в змозі потрапити на засідання. Репортажу, принаймні повного, не буде. Приносимо вибачення нашим читачам.


10:22 За останньою інформацією, спецназ товчеться з депутатами - відтіснити останніх поки не вдалось. Судді всередину пройти все ще не можуть - вхід не розблоковано.

10:15 Міліції вдалось потіснити депутатів і відкрити ворота КС. Схоже, що всередину запускають працівників і суддів

10:02 Всередину вдалось пройти Домбровському та 6 суддям. Домбровський відклав засідання у зв'язку з відсутністю кворуму. Лукаш та Ставнійчук депутати всередину не пропустили.

9:54 Арка біля магазина "Казка" що на Червоноармійській, заблокована представниками БЮТу, двері зачинені - через них можна пройти до КС. Даремно, ох даремно владоможці не розвивають вертолітний транспорт, а перекривають дороги, приносячи страждання громадянам, коли кудись їдуть. Якби робили гелікоптерні майданчики - дивись, вдалось би закинути пару-трйку суддів до КС повітрям.

9:50 Загалом біля суду близько 10 000 прихильників "помаранчевих" і ~ 1000 - "блакитних". Перехрестя Жилянської з Горького - перекрито і повністю заповнено людьми. Беспосередньо біля входу в суд стоїть каре 100х100 "Самооборони". Наша Україна головним чином перебуває на Горького. По всім ознакам, мітинг буде розширюватись. Координатори блакитних терміново по телефонах підтягують всіх своїх вільних людей. Міліції багато (~1000), і буде ще більше. Депутати продовжують блокувати вхід, судді перебувають на вулиці.9:24 Біля входу до суду - без змін. Час від часу прихильники ПР скандують "Янукович"!!! З боку площі Льва Толстого також підійшла колона від ПР, близько 2000 чол. Вони пройшли від Червоноармійської до Горького і рушили далі по Саксаганського. Час від часу прихильники ПР скандують "Янукович"!!!09:14 Міліціонери (спецназ) біля КСУ зробили живий коридор. В нього пропускають лише суддів та співробітників, але безпосередньо перед воротами суду стоять нардепи (хто саме - нашому кореспонденту поки не видно) і не пропускають суддів.


09:09 Під КС підтягнулися 200-250 ОМОНівців та нові демонстранти. Суддів КС (декілька осіб) стоять групкою біля входу; їх не пропускають. Голови суду Домбровського немає.


8:55 Біля КС, як і вчора, стоять представники ПР, але також навколо - ще декілька тисяч під прапорами БЮТ, НУ на Самооборони. За словами Йосипа Вінського, "КС закритий". Пікетувальники не пропускають ані машини, в тому числі і з суддями, ані людей в будівлю та в бюро пропусків.
Семинога з БЮТ заявив, що співробітників вони пропускатимуть, а суддів - ні.
Майдан-Інформ: Вони що там - взагалі дахом поїхали???!!!

-----------------------------------------------
лінки на тему вчорашнього засідання:
1й день, репортаж:
http://maidan.org.ua/static/news/2007/1176791942.html

1 день, аудіо:
http://maidanua.org/static/news/2007/1176853922.html

1 день, дайджест:
http://maidanua.org/static/mai/1176841739.htmlРепортаж по дням засідань: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 18-04-2007 09:42 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1176878551.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua