Вандалізм на козацькому кладовищі - історичній пам'ятці

ОдещинаКримінал

Майдан-ІНФОРМ: 08-10-2007 10:41 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1191829293.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Одеська область, Біляївський район, старовинне село Усатове, засноване запорозькими козаками ще за часів турецького панування у чорноморських степах.

На початку 90-х років 20 століття, завдяки боротьбі широких кіл громадськості та козацтва, стара частина Усатівського кладовища, на якому збереглися у великій кількості пам'ятки народної архітектури – козацькі кам'яні намогильні хрести та надгробки 17-20 століть, отримала статус пам'ятника історії культури. Ще раніше, а саме у 60-х роках 20 століття, отримав статус археологічної пам'ятки старовинний скіфо-сарматський курган, розташований у центрі цього кладовища.

Наприкінці 90х років відбулась реконструкція пам'яток, представлених на цьому кладовищі і прокладено межу, за якою заборонено сучасні поховання...

7-го жовтня цього року, завдяки інформації від мешканців села Усатове, козаками наково-дослідницького підрозділу Чорноморського Гайдамацького З'єднання, було виявлено чисельні факти знищення об'єктів пам'ятнику, яке судячи з побаченого носять системний характер. Відбуваються акти вандалізму над старими похованнями, які є пам'ятками історії та культури та мають захищатись законом, проте на їх місці відбуваються сучасні поховання. А кістки своїх пращурів „безродні Івани" викидають на розташований поруч величезний смітник. Весь цей „беспредел" коїться з відома Усатівської сільської ради та адміністрації кладовища, які видають дозвіл на поховання.

За останній рік на кладовищі, на місці пам'яток, проведено більш 2х десятків поховань. І ніхто за це не поніс покарання! Сільський голова уникає зустрічі з козаками, які вже не перший раз підіймають це питання!

З такими темпами знищення, від пам'ятника історії та культури за декілька років не залишиться і сліду. А таких пам'ятників на території сучасної України залишилось зовсім обмаль.

Скільки ще наше суспільство буде дозволяти знущатись над пам'яттю та культурою предків і чому органи, які мають доглядати за станом і збереженням пам'яток ігнорують виконання своїх обов'язків!

Прес служба Чорноморського Гайдамацького З'єднання


Обговорити цю новину у форумі

Usatove.jpg

Майдан-ІНФОРМ: 08-10-2007 10:41 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1191829293.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua