ІРПЕНІАДА: В понеділок мешканці Ірпеня пікетуватимуть Президента і суд

ІрпіньПолітика

Майдан-ІНФОРМ: 07-12-2007 17:15 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1197040522.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

В понеділок 10 грудня ірпінські акції протесту перенесуться у Київ під гаслом „Припиніть знущання над Ірпенем”. О 10.00 ірпінчани пікетуватимуть Секретаріат Президента, а о 14.00 – Київський апеляційний адміністративний суд. Вони вимагатимуть виконання рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 12 листопада 2007 року про поновлення Мирослави Свистович на посаді Ірпінського міського голови та припинення блокування з боку суду свого власного ж рішення.

3 квітня 2007 року депутати Ірпінської міської ради, несподівано внісши з голосу на сесії міськради питання про дострокове припинення повноважень міського голови, відправили мера Ірпеня Мирославу Свистович у відставку, після чого не підтримала Указ Президента від 2 квітня 2007 року „Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України 5 скликання” та викреслили п’ять земельних ділянок з переліку тих, які М. Свистович внесла до переліку тих, які мають бути продані з аукціону, залишивши лише одну маленьку у 50 соток, надали без будь-якого конкурсу комерційній структурі у центрі міста 50 соток для будівництва розважального комплексу там, де М. Свистович планувала розташувати басейн і критий льодовий стадіон (хотіли надати ще 7,5 га цій же структурі в оренду, але цьому завадив пристрасний виступ вже відставленої Мирослави Свистович), скасували всі рішення останнього перед зазначеною сесією виконкому (цинічно збрехавши, що там не було кворуму), в т.ч. і про розробку детального плану території 200 га в селі Стоянка, сто з яких належать приватним власникам (вони і мали оплатити ДПЬ на всі 200 га), а сто мали бути поділені на ділянки у 6 соток і роздаватися громадянам, що роками стоять у черзі на землю під індивідуальне житлове будівництво. Також депутати надали очолюваній головою Київської обласної організації Партії регіонів Петром Мельником Податковій Академії 1,5 га лісу, що призвело до сутичок курсантів податкової поліції з місцевими мешканцями, які захищали насаджений їхніми дідами після війни ліс від вирубки.

4 квітня Мирослава Свистович оскаржила рішення міської ради в суді.

5 квітня розпущена Президентом Верховна Рада прийняла Постанову про проведення дострокових виборів Ірпінського міського голови. Ініціатором внесення цієї Постанови до порядку денного був „герой” Сєвєродонецька-2004 Віктор Тихонов з Партії регіонів. Вибори пройшли з величезними порушеннями, очевидцями яких стали Комітет виборців України та народний депутат України кількох скликань Володимир Стретович.

Переможцем цих виборів, які пройшли 17 червня, було спішно оголошено Олега Бондаря, який за офіційними даними випередив Мирославу Свистович на 293 голоси. При цьому одна дільнична комісія в районі, де проживають переважно виборці Свистович, відмовилася рахувати голоси (за її ж даними там проголосували 840 виборців), а територіальна комісія визнала на цій дільниці вибори недійсними і постановила не рахувати бюлетені на цій дільниці. В самому підсумковому протоколі ТВК про результати виборів 3102 бюлетені були вказані як недійсні. Кількість виборців, які взяли участь у голосуванні, становила, згідно цього протоколу, 12568, але якщо скласти наведені у протоколі кількість недійсних бюлетенів, бюлетені з голосами за кожного кандидата і бюлетені з голосами проти всіх, то виходить на 2767 бюлетенів більше, ніж зазначено у протоколі виборців, які взяли участь в голосуванні.

При Олегу Бондарі в Ірпені поновилася масова роздача землі, яка була припинилася при Мирославі Свистович. Ця роздача відбувається поза конкурсами і надається всупереч існуючій тисячній черзі з безземельних ірпінчан. Серед щасливих власників нових земельних ділянок є і депутати, і їх родичі, а також люди, які не належать до територіальної громади Ірпеня. Сам Олег Бондар відгородив частину коридору біля свого кабінету дверима з магнітними замками, картки-ключі від яких мають лише депутати та деякі працівники апарату виконкому міської ради.

12 листопада Київський апеляційний суд Київської області скасував рішення Ірпінської міської ради про дострокове припинення повноважень міського голови і поновив Мирославу Свистович на посаді мера Ірпеня. Але рішення на руки їй видали лише через тиждень і без виконавчого листа, сказавши, що його має видати Ірпінський міський суд, куди з апеляційного відправлять справу. Того ж дня в Ірпінський міській раді з’являються бритоголові молодики невідомого походження з бейджиками „Охорона. Ірпінська міська рада”, які відмовляються представлятися чи показувати посвідчення, але визначають, кому з відвідувачів можна, а кому ні ходити до виконкому.

23 листопада Мирослава Свистович у супроводі кількох людей та журналістів прийшла до Ірпінської міської ради з рішенням суду, щоб запропонувати Олегу Бондарю без втручання виконавчої служби передати їй печатку, справи і ключі від кабінету. Однак, О. Бондар втік з робочого місця, а десять депутатів Ірпінської міської ради не пропустили М.Свистович далі входу на другий поверх, де знаходиться кабінет міського голови. Тому їй довелося залишити рішення суду в загальному відділі разом із супровідним листом.

28 листопада біля Ірпінської міськради розпочинається акція протесту з вимогами поновити Мирославу Свистович на посаді. Під міськрадою виростає наметове містечко, яке на сьогоднішній день налічує 17 наметів.

Того самого дня мешканцям наметового містечка приносять копію Ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 26 листопада 2007 року про зупинення виконання постанови цього ж суду від 12 листопада 2007 року щодо поновлення М. Свистович на посаді міського голови в зв’язку з відкриттям провадження за нововиявленими обставинами.

Ухвала, яка не підлягає оскарженню, була винесена на підставі заяви представника Ірпінської міської ради Юлії Орло щодо перегляду справи за нововиявленими обставинами. Мирославу Свистович ні про наявність такої заяви, ні про її розгляд, ні про винесення Ухвали не повідомили. Ухвалу виніс суддя О. Ситников, який не був у складі колегії, що розглядала справу М. Свистович.

Коли Мирослава Свистович приїхала до суду, їй сказали, що суддя захворів, а після одужання збирається у відпустку, і тому справа розглядатиметься не раніше, ніж наприкінці січня 2008 року.

Обидві „нововиявлені обставини” були „висмоктані з пальця”. Одна з них, Постанова прокуратури м. Ірпеня про відмову у відкритті кримінальної справи за скаргою Мирослави Свистович, яка просила перевірити, чи дійсно 2 квітня 2007 року в готелі „Ірпінь” відбувалося спільне засідання п’яти комісій міської ради, і чи не був документ, який став формальним обґрунтуванням внесення до порядку денного сесії питання про дострокове припинення повноважень Мирослави Свистович, складений без проведення засідання (в разі підтвердження цього перевіркою, М. Свистович просила порушити кримінальну справу за підробку документів проти низки депутатів, які посилалися на цей документ нібито як учасники засідання). Ця постанова прокуратури досліджувалася у суді першої інстанції, але суддя чомусь цього „не помітив”. До того ж відмова у порушенні кримінальної справи не робить підстави зняття М. Свистович законними, і саме безпідставність викладених у документі про спільне засідання комісій звинувачень встановив Київський апеляційний адміністративний суд, не заперечивши самого факту проведення цього засідання.

Другою „нововиявленою обставиною” стало розпорядження №479 голови Київської обласної ради Володимира Майбоженка про недійсність документу, який не передбачений жодним законодавчим чи нормативним актом. Йдеться про посвідчення міського голови, видане головою Київської обласної ради Свистович Мирославі Богданівні. Цей документ видається лише для зручності (наприклад, щоб відвідувати сесії обласної ради, якщо є таке бажання) і традиційно склалося, що посвідчення мерам видає голова якоїсь ради вищого рівня.

Але навіть якби обов’язковість існування такого документу і було передбачене Законом, розпорядження В. Майбоженка все одно не можна було б вважати нововиявленою обставиною. Бо видане воно лише у той самий день, коли суд поновив її на посаді, тобто 12 листопада 2007 року. А Мирослава Свистович оскаржувала у суді рішення Ірпінської міської ради від 3 квітня 2007 року, і на цій підставі суд вже відкинув чимало датованих пізнішими числами документів, які в якості доказів намагалися надати опоненти М. Свистович.

Таким чином на сьогодні рішення Ірпінської міської ради про дострокове припинення повноважень Мирослави Свистович як міського голови визнане незаконним і скасоване, але виконання другої частини Постанови суду – про поновлення М. Свистович на посаді міського голови – зупинене.

Тим часом після 12 листопада відбулося п’ять сесій Ірпінської міської ради, на яких відбулася небачена до цього роздача землі. Були навіть роздані землі у тих зелених зонах, які навіть кучмівською владою, що прославилась масовою роздачею лісових земель у Приірпінні, були визнані рекреаційними. Також під сумнівний лобійований Дмитром Табачником проект так званого онкоцентру, головного інвестора якого Дітера Тоболліка зараз у Німеччині судять третій раз (за шахрайство), було знову надано 11,3 га лісу з наданих кучмівською попередньою 18,5 га, які під час мерства Мирославі Свистович були повернуті громаді.

Під час проведення цих сесій бритоголові молодики не пустили на них депутата Київської обласної ради Михайла Свистовича (чоловіка мера) та депутата Ірпінської міської Галину Соколову (обидва – Блок Юлії Тимошенко), хоча з 1998 року сесії в Ірпені проходять відкрито, і на них допускаються всі бажаючі.

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 07-12-2007 17:15 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1197040522.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua