ДЛЯ МІЛІЦІЇ ТА ПРОКУРАТУРИ: Наступ на рівненських адвокатів

Майдан-ІНФОРМ: 09-04-2008 22:10 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1207768203.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Вчора, 8 квітня в приміщені Рівненського будинку вчених відбулася прес-конференція «Правоохоронці. Чи діють вони в межах закону?». Організатор зустрічі Громадянська мережа ОПОРА, вважає, що проблему протиправних обшуків, «добровільної» присутності в ролі понятих, і навіть незаконне затримання, начебто для надання свідчень, потрібно вирішувати вже зараз. Питання вже давно переросла в «хронічну хворобу», щораз частіше з'являється інформація про такі дії «захисників закону». Розголосу такі справи, як правило, не мають.

Приводом зустрічі стало звернення адвокатів ТЗоВ «Західноукраїнський юридичний альянс» до Рівненського представництва Громадянської мережі ОПОРА з метою донесення до громадськості проблеми протизаконних дій правоохоронців під час обшуку офісу організації.

Для всебічного обговорення цього питання взяти участь у прес-конференції запрошені:

- Юрій Лісовський - член координаційної ради РП ГМ ОПОРА

- Тарас Калита - директор, адвокат ТЗоВ «ЗЮА»

- Сергій Удовиченко - адвокат ТЗоВ «ЗЮА

- Руслан Шевчук - адвокат ТЗоВ «ЗЮА

- Олексій Харкевич - начальник управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВСУ в Рівненській області

- Ярослав Голомша - начальник управління міністерства внутрішніх справ в Рівненській області

- Анатолій Пришко - прокурор Рівненської області.

Проте, адвокатам із ТзОВ «Західноукраїнський юридичний альянс» зустрітися і отримати пояснення від правоохоронців не вдалося. Вони просто не з'явились на прес-конференцію, хоча офіційне запрошення отримали.

В ході зустрічі оприлюднили факти порушення працівниками УБОЗу чинного законодавства і прав адвокатів, що працюють у товаристві «Західноукраїнський юридичний альянс». Зокрема питання про необґрунтоване застосуванням силових методів під час обшуку офісу, в якому був задіяний спецпідрозділ «Сокіл». В постанові, що видана судом, згідно якої діяв УБОЗ, жодним чином не йшлося про приміщення по вул. Петра Могили, де провели обшук. В постанові є дозвіл лише на обшук приміщення по адресі, за якою проживає директор ТЗоВ «ЗЮА» Тарас Калита. Що або хто спонукав слідчого взяти на себе відповідальність за проведення несанкціонованого обшуку в офісі адвокатів - невідомо! Розбиратись у всіх цих питаннях постраждалі адвокати будуть через прокуратуру і суд.

ОПОРА вважає, що протизаконні дії правоохоронних органів можливо зупинити активізацією роботи Громадської ради при УМВС в Рівненській області. Адже згідно з положенням основним завданням і напрямком діяльності Ради є сприяння впровадженню та дотриманню принципів прав людини в діяльності органів внутрішніх справ. В Рівненській області юридично Громадська Рада зареєстрована вже близько двох років, але фактичної діяльності вона не веде. Хто винний? Питання до МВС. Можливо, активізація діяльності Ради і стане першим кроком до лікування «хвороби», що носить назву «СВАВІЛЛЯ»!

Адвокати теж подали офіційний лист у прокуратуру, відповідь на який поки не отримали.


Прокурору Рівненської області державному раднику юстиції
3 класу
Пришку А.Г.

Адвокатів
Удовиченка С.В.,
Давидюка М.М., Шевчука Р.С., директора ТзОВ «Західноукраїнський юридичний альянс» Калити Т.М., юристів Лукомського О.В., Ногачевського В.В.

Шановний Анатоліє Григоровичу!

05 квітня 2008 року близько 10 год. ранку, коли Калита Т.М. покидав своє робоче місце, у коридорі приміщення за адресою м.Рівне вул.П.Могили, 18, що на праві власності належить ТзОВ «Західноукраїнський юридичний альянс», до нього підйшло двоє невідомих осіб, які представились оперативними працівниками УБОЗ УМВС України в Рівненській області та запропонували йому повернутись назад. На запитання в зв’язку з чим він повинен повертатись, працівники міліції відповіли нецензурною лайкою та грубо заштовхали Калиту Т.М. у приміщення.

Останні повідомили, що ними буде проводитись обшук приміщення та пред’явили постанову судді Рівненського міського суду Ковальова І.М. від 04.04.2008 року про проведення обшуку житла та іншого володіння Калити Т.М. за адресою м.Рівне вул.П.Могили, буд.18 кв.3.
Калита Т.М. пояснив, що дане приміщення не належить йому та представив працівникам міліції свій паспорт, у якому зазначено його місце реєстрації та проживання у с.Ільпінь Здолбунівського району Рівненської області, витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно, відповідно до якого приміщення належить ТзОВ «Західноукраїнський юридичний альянс», а також договори оренди приміщення, укладені 01.02.2006 року між товариством та адвокатами Давидюком М.М., Шевчуком Р.С. та Удовиченком С.В.
При цьому Калита Т.М., а пізніше і Давидюк М.М., Шевчук Р.С. та Удовиченко С.В. пояснювали оперативним працівникам, що вони орендують дані приміщення і тут знаходяться документи, пов’язані з виконання ними, як адвокатами, доручень і вони становлять адвокатську таємницю, а також те, що знову ж таки дане приміщення не є володінням чи помешканням Калити Т.М.

Оперативні працівники УБОЗ УМВС України в Рівненській області на наші доводи не зважали та повідомили, що обшук все одно буде проведено.
Біля 11 год. на ТзОВ «Західноукраїнський юридичний альянс» з’явився слідчий СВ «ОЗ» СУ УМВС України в Рівненській області старший лейтенант міліції Фурман М.О., якому знову ж таки ми повідомили всі вищенаведені доводи незаконності проведення обшуку. Однак, він повідомив, що всю відповідальність за проведення обшуку бере на себе, запросив понятих та розпочав обшук.

Крім того, при наявності в службовому приміщенні біля семи оперативних працівників УБОЗ Фурманом М.О. невідомо чому, непевне для залякування, були викликані працівники спецпідрозділу «Сокіл».
Своїми діями опеартивні працівники УБОЗ УМВС України в Рівненській області та слідчий Фурман М.О. зокрема, порушили ряд норм законодавства.

1. Слідчим Фурманом М.О. при подачі до Рівненського міського суду подання про проведення обшуку надано неправдиві відомості щодо власника приміщення за адресою м.Рівне вул.П.Могили, буд.18 кв.3, внаслідок чого судом винесено постанову, про обшук житла та іншого володіння Калити Т.М.

2. В діях Фурмана М.О. вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст.397 КК України – порушення встановлених законом гарантій діяльності та професійної таємниці захисника чи представника особи по наданню правової допомоги.

Зокрема, особам, які проводили обшук надавались оригінали договорів оренди приміщення у ТзОВ «Західноукраїнський юридичний альянс» адвокатами Давидюком М.М., Шевчуком Р.С. та Удовиченком С.В., а також статут товариства, відповідно до якого основними видами діяльності його є юридичні та адвокатські послуги. При цьому даним особам наголошувалось, що проведенням обшуку та вилученням документів вони порушать встановлені законом гарантії діяльності захисників чи представників особи по наданню правової допомоги. У ТзОВ «Західноукраїнський юридичний альянс» всі працівники, окрім технічних, є юристами та суть їхньої діяльності полягагє у наданні правової допомоги.

Також, працівникам міліції та слідчому наголовушалось, що у відповідності до ст.10 Закону України «Про адвокатуру» (назва статті – Гарантії адвокатської діяльності) професійні права, честь і гідність адвоката охороняються законом. Забороняється будь-яке втручання в адвокатську діяльність, вимагання від адвоката, його помічника , посадових осіб і технічних працівників адвокатських об'єднань відомостей, що становлять адвокатську таємницю . З цих питань вони не можуть бути допитані як свідки. Документи, пов'язані з виконанням адвокатом доручення, не підлягають оглядові, розголошенню чи вилученню без його згоди.

Згідно ч.1 ст.9 Закону України «Про адвокатуру» предметом адвокатської таємниці є питання, з яких громадянин або юридична особа зверталися до адвоката, суть консультацій, порад, роз'яснень та інших відомостей, одержаних адвокатом при здійсненні своїх професійних обов'язків.
Слідчим Фурманом М.О. під час обшуку вилучено велику кількість документів та предметів, які містять відомості, одержані адвокатами та юристами ТзОВ «Західноукраїнський юридичний альянс» при здійсненні своїх професійних обов’язків.
Тобто, ним порушено встановлені ст.10 Закону України «Про адвокатуру» гарантії діяльності та професійної таємниці захисника чи представника особи по наданню правової допомоги.

3. Практично всіма працівниками органів внутрішніх справ, що брали участь у обшуці порушено вимоги ст.5 Закону України «По міліцію», зокрема:
- міліція поважає гідність особи і виявляє до неї гуманне ставлення, захищає права людини незалежно від її соціального походження, майнового та іншого стану, та ін.;
- у взаємовідносинах з громадянами працівник міліції повинен виявляти високу культуру і такт.

4. При проведенні обшуку слідчим Фурманом М.О. порушено вимоги ч.1 ст. 181 КПК України, згідно якої обшук і виїмка провадяться в присутності двох понятих і особи, яка займає дане приміщення (не всі предмети та документи вилучались у присутності понятих), а також ч.1 ст.186 КПК України, відповідно до якої при обшуку або виїмці можуть бути вилучені лише предмети і документи, які мають значення для справи, а також цінності і майно обвинуваченого або підозрюваного з метою забезпечення цивільного позову або можливої конфіскації майна (під час обшуку вилучено документи, які будь-якої причетності до розслідуваної кримінальної справи не мають).

В зв’язку із вищевикладеним, звертаємось до органів прокуратури, відповідно до конституційних обов’язків яких є нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство та просимо:

-порушити відносно слідчого СВ «ОЗ» СУ УМВС України в Рівненській області старшого лейтенанта міліції Фурмана М.О. кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.397 КК України;

-притягнути до дисциплінарної відповідальності оперативних працівників УБОЗ УМВС України в Рівненської області Нагорного В.О. та Швеця А.А.

З повагою,

Адвокат __________ М.М.Давидюк

Адвокат __________ С.В.Удовиченко

Адвокат __________ Р.С.Шевчук

Директор ТзОВ
«Західноукраїнський __________ Т.М.Калита
юридичний альянс»

Юрист __________ О.В.Лукомський

Юрист __________ В.В.Ногачевський


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 09-04-2008 22:10 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1207768203.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua