Перелік помічених зловживань на виборах в Києві

КиївПолітика

Майдан-ІНФОРМ: 25-05-2008 16:11 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1211721098.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Активістами БЮТ викрита група зловмисників, які купували голоси студентів Аграрного університету столиці.

Молодий чоловік неподалік виборчої дільниці роздавав по 150 грн тим, хто погоджувався сфотографувати свій бюлетень у кабінці для голосування, де мала б стояти відмітка напроти прізвища Кличка. На виході виборці показували фотографію і отримували знову 150 грн.

Наразі координатора підкупу виборців допитують у Голосіївському РВВС.

INTV

Як повідомляють спостерігачі БЮТ з 56 дільниці на Печерську, за допомогою міліції затримано двоє дівчат, які роздавали талони фальшивого соціологічного опитування. Кожен талон мав відривний куточок зеленого кольору.

Пізніше по таким зеленим клаптикам паперу, людей, які отримали талон помічав касир, який видавав першу частину грошей і телефон, куди потрібно надіслати ММS з фотографією бюлетеня за Блок Литвина. Другу частину грошей видавали у одному з гуртожитків.

Після складення протоколу про правопорушення, міліція відпустила двох дівчат, які виявилися студентками одного з університетів.

Завдяки зусиллям БЮТ порушено низку кримінальних справ за фальсифікації та зловживання на виборах у Києві

25 травня 2008
15:59:30

Спостерігачі від Блоку Юлії Тимошенко зафіксували значну кількість порушень на виборах мера Києва та Київської міської ради.


Зокрема, під час голосування на низці виборчих дільниць (№113 – Деснянський район, №130/7 – Подільський район, №113 – Шевченківський район) були зафіксовані спроби виносу чистих бланків бюлетенів з виборчих дільниць. Інформація передана в правоохоронні органи, якими встановлююся мотиви правопорушення.


Близько 12 годин дня на дільниці №40 (Деснянський район, вул. Драйзера, 40-б) при спробі виносу чистого бюлетеню затримано молодого громадянина Федюшкіна В.І. Мотиви виносу бюлетеня Федюшкін не вказав. З’ясовано, що його мати є спостерігачем від Блоку Черновецького. Факт порушення задокументовано співробітниками міліції.


Депутат Деснянської райради від Блоку Леоніда Черновецького, Грушко Віктор Валентинович, на власному автомобілі (Мазда-3) в першій половині дня підвозив до виборчих дільниць виборців похилого віку. Після голосування надавав їм матеріальну допомогу у вигляді грошей. Після попередження спостерігачами від БЮТ щодо підкупу виборців, В. Грушко зник з місця порушення.


На дільниці у Шевченківському районі (вул. Чорновола, 24) двоє невідомих намагались вкинути у виборчу урну по пачці бюлетенів. Спостерігачами від БЮТ спробу попереджено, обставини з’ясовуються.


Крім того, на дільниці № 171 (Шевченківський район) запротокольовано два факти реалізації технології підкупу виборців, коли в якості доказу пред’являлися фотозображення відмітки в бюлетені для голосування.


На дільниці № 159 (вул. Баумана,8, Шевченківський район) зафіксовано факт створення умов для фальсифікації результатів голосування. Про це свідчить те, що до квартир будинків по вул.Баумана, № 34-а та 34-б, надходили запрошення для участі в голосуванні як для реально існуючих мешканців конкретних квартир, так і для неіснуючих нібито мешканців цих же квартир (з прізвищами реальних мешканців але з надуманими іменами).


Також мають місце численні факти надходження на мобільні телефони виборців СМС-повідомлень з пропозицією голосувати за Партію регіонів (надходили у заборонений для агітації час – 24 травня о 18.00 та 25 травня о 12.00, без відображення оператора), і містили текст: «Не забудь проголосовать за своих: Регионы-Киев».


Крім того, в день виборів практично біля усіх виборчих дільниць м. Києва перебувають молоді люди - представники благодійного фонду «Захист вибору» (голова правління - пан О.В. Голован) та громадської організації «Асоціація студентів політологів України», які вдають, що проводять соціологічні опитування. При цьому до них вибірково підходять люди, яким вони перед заходом на виборчу дільницю видають квадратний аркуш-опитувальник, розміром біля 13 сантиметрів з різнокольоровими трикутниками (зелений, білий, червоний, жовтий) та безглуздими, з точки зору соціології, питаннями.


Проголосувавши, виборці, які отримали ці опитувальники, знову ж підходять до осіб, що видали їм ці квадратики-опитувальники та повертають їх, відірвавши для себе по лінії спеціального зрізу його частину - зелений трикутник. З’ясовано, що цей благодійний фонд є фактичним прикриттям «каруселі», організованої Блоком Литвина, а аркуші-опитувальники накладаються в кабіні для голосування на виборчий бюлетень біля відмітки про голосування за кандидата від Блоку Литвина Пилипишина та Блок Литвина і фотографуються на камеру мобільного телефону. В подальшому фото показується так званому десятнику, який, впевнившись у «правильному» виборі, гарантує через декілька годин в обумовленому місці видати гроші. Гроші (50 доларів США, або ж 270 гривень) видаються по пред’явленню виборцем вищезазначеного зеленого трикутника. Встановлено, що одним із місць отримання грошей визначено Майдан Незалежності. Процес «опитування» контролюється з боку молодиків атлетичної статури.


Як заявив народний депутат від БЮТ, заступник керівника міського виборчого штабу Блоку Юлії Тимошенко Андрій Кожем’якін, за частиною із зафіксованих БЮТ випадків фальсифікації правоохоронцями вже на цей момент порушено кримінальні справи. Правоохоронні органами вивчають питання щодо порушення кримінальних справ із решти зафіксованих Блоком випадків.


Водночас, на низці виборчих дільниць м.Києва мали місце факти затримання виборців, які нібито від імені БЮТ намагались організувати підкуп виборців з метою дискредитації нашого Блоку. Певні особи просили молодих людей (переважно студентів) записатись до груп підтримки БЮТ і згодом проголосувати за блок на виборах за винагороду.

БЮТ уповноважений заявити: Блок Юлії Тимошенко ніколи не займався і не буде займатись подібного роду протиправними діями. Це скоріше схоже на дії тих політичних сил, які набили руку у підкупі виборців гречкою (салом, простроченою олією тощо), а нині вдаються до прямого підкупу киян. Вважаємо, що це почерк саме таких сил, які нездатні нічого протиставити нашому Блоку.


Блок Юлії Тимошенко застерігає і просить виборців: не піддавайтесь на злочинні провокативні дії, що тягнуть за собою кримінальну відповідальність. Причому можуть постраждати саме виконавці, а не організатори злочинних афер.


БЮТ наполегливо закликає киян за умови таких пропозицій негайно звертатися до працівників міліції на дільницях або за місцем проживання, а при відсутності належної реакції з боку правоохоронців, телефонувати до виборчих штабів або в районні партійні осередки БЮТ.


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 25-05-2008 16:11 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1211721098.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua