Громадська акція «Армія брехунів – Army of Liars»

КиївГромадська Дія

Майдан-ІНФОРМ: 18-08-2008 20:42 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1219081362.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У суботу, 16 серпня 2008 року у центрі Києва відбулася театралізована громадська хода «Армія брехунів – Army of Liars».

Учасники мають на меті привернути увагу громадськості до дезінформації російських ЗМІ у висвітленні війни в Грузії.

Учасники акції алегорично представляють російські ЗМІ як «армію брехунів», маріонеток у руках кремлівських лідерів. «Армія брехунів» має спільну ознаку – довгі носи, що, немов у казкового героя Пінокіо, ростуть від брехні. Браво маршируючи центральною вулицею столиці України, буратіни - російські ЗМІ вигукували такі гасла:

• Кто шагает дружно в ряд? Это зомби наш отряд!
• Русскіє СМИ – чистят мозги!
• Мы не журналисты, мы пропагандисты!

Учасники акції поширювали серед перехожих листівки з «грузинсько-російським військово-політичним словником», в якому дається переклад подій і понять мовою російських ЗМІ (“агресія” – “принуждение к миру”, “солдат грузинської армії” – “убийца в военной форме” і т.п.). Також маріонетки Кремля несли плакати з відомими цитатами з “1984” Джорджа Оруелла:

Свобода це рабство
Війна це мир
Незнання ¬- сила

Саме ці гасла, є сьогодні як ніколи актуальними для стану речей в Російській Федерації.

У час, коли військові дії на території Грузії офіційно припинено, масштабна інформаційна війна продовжується на телебаченні, в газетах та в інтернеті. Москва використовує засоби масової інформації як стратегічну зброю для загострення протистояння між учасниками конфлікту, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а також для дискредитації всіх країн, чия позиція відрізняється від офіційної кремлівської. “Куля вбиває одного, а брехня вбиває мільйони”, зазначила одна з організаторів акції Дана Верещагіна.

Провідні російські мас-медіа є зразком явної пропаганди, а не об’єктивної журналістики. У «інформаційній війні» російські ЗМІ використовують неперевірені факти, підміну понять, наклепи, перебільшення, неправдиві коментарі, замовчування інформації. Це, в результаті, приносить найбільше шкоди, в першу чергу, народам Російської Федерації.

Учасники акції висловлюють своє занепокоєння тим, що наслідки інформаційної війни можуть бути не менш загрозливими, масштабними та довгостроковими, ніж фактичні військові дії під час збройного конфлікту.

“Особливу увагу хочемо звернути на безвідповідальність українських ЗМІ, які у більшості своїй використовують саме російські джерела про війну в Грузії, тим самим транслюючи російську точку зору українцям. Точку зору країни, яка прямо погрожує нам військовою агресією. Ми припускаємо, що це може робиться навіть не з умислу, а просто від небажання шукати джерела, перевіряти факти. Дійсно, навіщо, якщо можна просто взяти повідомлення одного інформагентства і дати в ефір на телебаченні чи радіо, опублікувати в газеті чи на сайті” – каже один із організаторів акції “Армія брехунів” Андрій Горбаль.

“Ми закликаємо всіх українських журналістів, редакторів газет, радіостанцій та телеканалів – зрозумійте, яка величезна відповідальність за долю України лежить зараз на вас. Від вас залежить, чи знатимуть українці правду, чи кремлівську дезінформацію” – додає співорганізатор Назар Гриник.

Організатори акції – пересічні громадяни, які не мають відношення до жодної з політичних сил. Нас об”єднує одна мета – прагнення правди, протест проти маніпулювання громадською думкою, «промивання мізків» на державному рівні, та спроба запобіги страшним наслідкам таких дій.

Організатори та учасники акції висловлюють своє співчуття всім жертвам військового конфлікту, незалежно від етнічної чи національної приналежності.

Отримано поштою "Майдан-Інформ"


Обговорити цю новину у форумі

mail.google.com4.jpg
mail.google.com3.jpg
mail.google.com2.jpg
mail.google.com.jpg

Майдан-ІНФОРМ: 18-08-2008 20:42 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1219081362.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua