Ю.Луценку: щодо ролі херсонського УБОЗу в дерибані земель

ХерсонщинаДовкілля

Майдан-ІНФОРМ: 22-09-2008 01:21 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1222035663.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

\\|// БАЙБАК \\|// Екологічна група "Печеніги" (# 343 від 22. 09. 08)
___________________________________________________________

Міністру внутрішніх справ України Ю.В. Луценку
копії: Голові комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією І. Г. Калєтніку
Засобам масової інформації

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО РОЛІ ХЕРСОНСЬКОГО УБОЗу В ДЕРИБАНІ ЗЕМЕЛЬ ПРИДНІПРОВ’Я

Шановний пане Міністре!
9 квітня цього року 85 представників громадських організацій та окремих громадян з країн СНД звернулися до вищих посадовців України, в тому числі, й до Вас, із зверненням "Ні" – розграбуванню майбутнього Нижньодніпровського національного природного парку! Підтримку та захист його захиснику – Віктору Маруняку!" (http://maidanua.org/static/news/2007/1207697820.html).
В ньому ми просили, в тому числі "притягнути до відповідальності посадових осіб Голопристанської райдержадміністрації, Херсонської обласної прокуратури, УБОЗу УМВС, винних у незаконних діях або бездіяльності щодо відчуження земель та затриманні та арешті Віктора Маруняка". По лінії МВС України ми отримали на це звернення відповідь від начальника УБОЗу УМВС в Херсонській області Г.О. Ясницького: "досудове слідство по вищезазначеній кримінальній справі проводиться слідчим відділом прокуратури Херсонської області, тому до повноважень УБОЗ УМВС України в Херсонській області не входить проведення перевірки об'єктивності розслідування кримінальної справи".
Звертаємо Вашу увагу на те, що в нашому зверненні до компетенції МВС відносилося прохання щодо притягнення до відповідальності службових осіб УБОЗу УМВС в Херсонській області, винних у незаконних діях щодо В. Маруняка. ЦЕЙ МОМЕНТ, ЯК ВИДНО З ЛИСТА Г.О. ЯСНИЦЬКОГО, ВЗАГАЛІ НЕ РОЗГЛЯДАВСЯ. ТОБТО, ВІДПОВІДЬ НА НАШЕ ЗВЕРНЕННЯ БУЛА НАДАНА НЕ ПО СУТІ.
В своєму зверненні ми, фактично, оскаржували діяльність херсонського УБОЗу. При цьому на розгляд воно було направлене саме йому. Цим МВС УКРАЇНИ ПОРУШИВ СТ. 7 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН": "Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються."

Арешт і порушення карної справи проти В. Маруняка відбулися, коли він намагався опротестувати в Апеляційному суді м. Одеси Розпорядження голови Голопристанської райдержадміністрації від 18.05.2007 N 226 "Про дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок громадянам". Цим Розпорядженням з земель Старозбур'ївської сільради "для ведення особистих селянських господарств" було роздано 54 га (28 ділянок по 2 га) громадянам, з яких, як потім з’ясувалося, багато хто і гадки не мав про таке своє щастя. Цю землю райдержадміністрація усупереч діючому законодавству роздала, не тільки не погодивши свої дії з сільрадою, а навіть не проінформував її про них!
Перш ніж дійти до одеського апеляційного суду, В. Маруняк намагався знайти правди в установах Херсонської обл.: у голови облдержадміністрації, районного і обласного прокурорів, в господарському суді, - і безрезультатно. Перенос справи до одеського суду, з-під впливу херсонських можновладців, уперше вселив в старозбур'ївців надію на повернення відібраних земель.
Але В. Маруняк не змог виступити в апеляційному суді – його арешт співпав із першим судовим засіданням. Взагалі, карна справа не тільки позбавила його посади сільського голови, а й змусила переключитися з захисту прав своїх односельців на захист самого себе. Тобто, хто хотів "обеззброїти" непокірного голову – цією карною справою добився свого.

Ці та інші факти (див. наше попереднє звернення; Звернення громади села Стара Збур’ївка до владних та силових структур, засобів масової інформації та до всіх небайдужих людей - http://maidan.org.ua/static/news/2007/1217401429.html; Скаргу В. Маруняка на дії слідчого прокуратури Херсонської області С. Рвачова та прокурора Херсонської області В. Чернікова - http://maidanua.org/static/news/2007/1217369615.html; а також – численні публікації в газеті "Вгору" - http://www.vgoru.org/), приводять до висновків, що карна справа проти В. Маруняка була порушена через його боротьбу проти незаконної роздачі земель Старозбурївської сільської ради. А херсонський УБОЗ у знешкодженні непокірного сільського голови виконав неприглядну роль безпосереднього виконавця. МВС ЖЕ УКРАЇНИ ЦЮ ДІЯЛЬНІСТЬ ПРИКРИВАЄ, - НАПРИКЛАД, ПЕРЕСИЛАЮЧИ НА РОЗГЛЯД ХЕРСОНСЬКОМУ УБОЗу ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ПЕРЕВІРКИ ДІЯЛЬНОСТІ ХЕРСОНСЬКОГО УБОЗу!

Юрій Віталійович!
Може, ми й помиляємося в ролі МВС в даній справі. Доведіть це! Ви багато заявляли про свої наміри боротьби з корупцією. Доведіть їх серйозність і на цьому прикладі, - проведіть службове розслідування щодо законності дій посадових осіб УБОЗу УМВС в Херсонській області при затриманні та арешті Віктора Маруняка!

З повагою,
Голова Ради ЕкГ "Печеніги" С.О. Шапаренко
*
____________________

КОНТАКТИ:
Екологічна група "Печеніги" (Харків):
Сергій Шапаренко; тел. (066) 387-46-81

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного соціально-екологічного Союзу.

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 22-09-2008 01:21 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1222035663.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua