Майже 90 відсотків українців вважають себе віруючими людьми

КиївСуспільство

Майдан-ІНФОРМ: 04-12-2009 16:33 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1259937181.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

КИЇВ – Український народ належить до числа релігійних націй: майже 90 відсотків населення ототожнюють себе з певними релігійними конфесіями або течіями і лише близько 10 відсотків називають себе атеїстами чи агностиками. Це відзначається в соціологічному дослідженні ISSP (Internazional Sozial Survey Programmme), проведеному Київським міжнародним інститутом соціології, Центром «Соціальні індикатори» та кафедрою Національного університету «Києво-Могилянська академія» в рамках міжнародного проекту, – повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Результати цього наукового дослідження, в якому взяли участь 2036 респондентів, які репрезентували доросле населення всієї України, були оприлюднені сьогодні в «Укрінформі», про що пише Віктор Чухліб.

Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто заявив, що релігія завжди була пов'язана з суспільними цінностями та нормами – досить згадати одну з найбільш відомих систем цінностей – «Десять заповідей Божих». Включення до соціологічного дослідження більш широкого кола питань, які виходять за межі теології, на його думку, "дає можливість розглянути зв'язки релігії з деякими іншими сторонами суспільного життя і краще зрозуміти її роль у суспільстві".

Як приклад, зауважує науковець, нинішнє соц. дослідження, в якому стояло питання про щастя в житті людини, довело, що віруючі люди набагато щасливіші за невіруючих.

Релігійність людини залишається одним з найбільших соціальних феноменів, які потрібно досліджувати на високому науковому рівні. У цьому переконані безпосередні учасники дослідження – старший викладач кафедри соціології НаУКМА Олена Богданова та науковий співробітник відділу соціальної психології Інституту соціології НАН України Максим Паращевін. У представлених ними наукових висновках Україна постає як відносно релігійне суспільство, де можна вільно сповідувати віру та відправляти свої духовні потреби незалежно від національної належності.

Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Олаф Берстад, за фінансової підтримки якого спільно з фондом «Open Ukraine» проводилось це великомасштабне дослідження, заявив, що проект ISSP, започаткований 1984 року, на сьогодні налічує 45 країн-учасниць з Європи, Північної і Південної Америки, Азії та Південної Африки.

"Без доброго діалогу між націями, які сповідують різні релігії, не можна вирішувати всі соціально важливі проблеми", – наголосив Олаф Берстад. Тому, на його думку, досвід релігійного взаєморозуміння буде корисним і на теренах України.

Нагадаємо, що за даними попереднього дослідження в рамках міжнародного проекту ISSP релігійність українців було визнано однією з найвищих у Європі. При цьому абсолютна більшість віруючих українців (91%) сповідують християнство.

Джерело: http://www.irs.in.ua
Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 04-12-2009 16:33 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1259937181.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua