Події 2009 року в українській освіті та науці

УкраїнаОсвіта і наука

Майдан-ІНФОРМ: 12-02-2010 23:37 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1266010658.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

„Фотографія” атома, найменший у світі тризуб та ЗНО визнані Подіями року в українській освіті та науці 2009.

Соціальна мережа „Українські науковці у світі” www.usw.com.ua вперше в Україні провела серед своїх учасників опитування з метою визначення найвидатніших подій в українській освіті та науці у 2009 році.

За результатами опитування перше місце в рейтингу посіла робота колективу фізиків Харківського фізико-технологічного інституту (Євген Саданов, Тетяна Мазілова, Ігор Михайловський, Ольга Великодна та В’ячеслав Ксенофонтов), у результаті якої було одержане зображення атомних орбіталей карбону. Що, по суті, є „фотографією” атома. За цю подію проголосувало майже 20% учасників мережі.

На другому місці робота Антона Кузика та його колег з University of Jyväskylä та Helsinki University of Technology, які за допомогою методу „оригамі з ДНК” створили найменший у світі тризуб. Цю роботу було опубліковано у науковому журналі Nanotechnology під назвою "DNA origami as a nanoscale template for protein assembly".

Третє місце дісталося кампанії Зовнішнього незалежного оцінювання - 2009, яку підтримали 15% опитаних. Цей результат свідчить про високу оцінку роботи Українського центру оцінювання якості освіти науковою громадськістю. Нагадаємо, що у 2009 р. кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання міг пройти тестування з п’яти навчальних предметів: української мови та літератури (обов’язково) та двох-чотирьох за власним вибором. Реєстрація бажаючих взяти участь у пробному тестуванні здійснювалася через мережу Internet. У тестуванні з української мови та літератури взяли участь понад 400 000 осіб. Фактичні видатки на проведення зовнішнього оцінювання в 2009 р. склали 59 061,0 тис. грн.

Серед інших номінованих подій високу підтримку здобули: створення урядом дослідницьких університетів (11%), заснування Інституту мозку (9%) та затвердження державної цільової програми „Наноматеріали та нанотехнології” (8%).

Довідкова інформація:
Рейтинг Подія року в українській науці та освіті проводить мережа для українських науковців та всіх хто цікавиться наукою в Україні „Ukrainian Scientists Worldwide – Українські науковці у світі” www.usw.com.ua На сьогодні мережа об’єднує понад 600 учених з різних галузей науки. Метою рейтингу є визначення подій, що найпомітніше вплинули на стан науки та освіти в Україні в минулому році та популяризація наукових здобутків серед широкої громадськості. Детальніше про події, які брали участь у Рейтингу, можна переглянути тут: http://usw.com.ua/forum/topics/najvazhlivishi-podiyi-v

Контактна особа:
Юрій Халавка
admin@usw.com.uaОбговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 12-02-2010 23:37 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1266010658.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua