Приходь і здавайся (сьогодні - акція протесту під СБУ проти переслідування Р. Забілого)

КиївГромадська Дія

Майдан-ІНФОРМ: 13-09-2010 12:57 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1284371873.html // Версія до друку

У середу 15 вересня о 13.00 біля Служби безпеки України (м. Київ, вул. Володимирська, 33) відбудеться акція протесту проти переслідування історика Руслана Забілого та спроб відродити сталінізм в Україні.

Директор Львівського Національного музею меморіалу-пам’яті жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” Руслан Забілий працював з матеріалами архіву Служби безпеки України, з яких попередня влада зняла гриф “таємно”, однак встигла розсекретитт лише 16 тис. документів, що становить кілька відсотків від їх загальної кількості. Ці документи стосувалися сталінських репресій проти мешканців України, а також боротьби ОУН і УПА. Як історик Р. Забілий в міру своєї можливості оприлюднював ці документи, аби з ними могли ознайомитися всі бажаючі. До інших документів (в тому числі до державних секретів) Руслан Забілий доступу не мав.

Валерій Хорошковський, ставши Головою СБУ, припинив процес розсекречування нашої історії, а 8 вересня шість співробітників СБУ не представляючись й не пред’являючи своїх документів, затримали Руслана Забілого та відвезли до СБУ, де провели 14-годинний допит, не повідомивши причини затримання, не маючи санкції на затримання і допит, не ознайомивши з правами при затриманні, не давши зробити жодного дзвінка, окрім дружини, проігнорувавши вимогу надати адвоката для захисту.

Під час допиту працівники СБУ також не представилися та не пред’явили жодних документів, проте зізналися, що діють за усною вказівкою В. Хорошковського та радили Р. Забілому подумати про родину, припинити свої наукові дослідження і йти працювати шкільним учителем. Не отримавши згоди історика віддати їм добровільно ноутбук та два зовнішніх жорстких диски з копіями розсекречених архівних документів 40-80-річної давності та матеріалами наукових досліджень, співробітники СБУ вилучили їх в науковця. При цьому, ні ноутбук, ні диски не були опечатані, що дозволяє відомству Хорошковського внести до них будь-яку інформацію, в т. ч. й державну таємницю.

Лише наступного дня, коли історія з затримання набрала розголосу, прес-служба СБУ повідомила, що порушила кримінальну справу щодо нібито спроби Руслана Забілого передати третім особам відомостей, які становлять державну таємницю, і тепер встановлюється коло осіб, яким призначалась ця інформація. А у Львові за вказівкою керівника місцевого СБУ не були допущені на робочі місця і до робочих комп’ютерів дирекція і наукові співробітників “Тюрми на Лонцького”, приміщення якої СБУ у 2009 році передала музею, який відвідували і Президент України, і народні депутати (в т.ч. і Партії регіонів), і закордонні державні й наукові діячі. Самого ж Р. Забілого досі не ознайомили з документами про відкриття на нього кримінальної справи й не викликали по ній на допити.

Очевидно, що причиною таких дій СБУ в дусі 30-х років, коли людей засуджували за найабсурднішими звинуваченнями, є намагання СБУ перешкодити шляхом залякування роботі із раніше розсекреченими матеріалами і таким чином обмежити їх поширення.

Від нас знову ховають нашу історію, а тих, хто прагне донести документально підтверджену правду про неї, переслідують як кримінальних злочинців.

Оскільки інформація, над якою працював Руслан Забілий, призначалася всім нам – історикам, журналістам, звичайним громадянам, які цікавлять історією України, – то ми всі й є тими третіми особами, яким історик мав намір передати свою інформацію, як він вже робив це з іншою інформацією, яка була розсекречена.

Тому нам всім слід прийти у середу 15 травня о 13.00 до СБУ з дисками, записавши на них інформацію, з якою працювали Р. Забілий і його колеги (знайти її можна тут: http://cdvr.org.ua/archive), аби полегшити цьому відомству роботу по встановленню третіх осіб.

Приходь і здавайся! Принось з собою диск з документами нашої історії, яку від нас знову намагаються заховати. Запиши кілька дисків і пошир їх серед тих учасників акції протесту, хто не встиг з якоїсь причини переписати її з сайту Центру досліджень визвольного руху, і прийшов без диску.

Нас має бути багато, і кожен з нас має відверто сказати: “Забілий віз інформацію для мене!”. Хай вони побачать, що коло “третіх осіб” здатне зупинити каток 37-го у 2010-му.

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 13-09-2010 12:57 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1284371873.html // Версія до друку //

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua