Луганськ підтримав акцію «Приходь - здавайся!»

ЛуганщинаГромадська Дія

Майдан-ІНФОРМ: 16-09-2010 16:45 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1284644705.html // Версія до друку

У середу, 15 вересня, за ініціативи Луганської археологічної спілки, громадські активісти Луганська приєдналися до акції "Приходь - здавайся!". Більше тридцяти учасників розтягнули 40-метровий синьо-жовтий прапор навпроти входу в Луганське обласне управління СБУ.

Паралельно з цим, активісти Правозахисного центру «ПОСТУП», студії «Зіна дизайн» і ще близько 5 громадських організацій розгорнули плакати з гаслами «СБУ ≠ НКВД», «СБУ, не приховуй історію!», «СБУ, служи народу, а не політикам!» і всеукраїнським гаслом «Це нам потрібна правда про голодомор і УПА».

Представники Луганської археологічної спілки виклали біля входу в будівлю наукову літературу та підручники з історії України і УРСР, додавши до них плакат «Заборонено СБУ?».

Голова ГО «Луганська археологічна спілка» Олексій Бритюк у своєму виступі перед присутніми відзначив, що Служба безпеки України як орган, якому з певних причин дісталася роль зберігача історичних документів, повинна всіляко сприяти поширенню їх серед істориків, краєзнавців і просто небайдужих громадян.

Коментує ситуацію координатор проектів студії «Зіна дизайн»: «Акція була організована буквально за один день. Дізнавшись, що в останній момент люди, які взялися за проведення акції в Луганську, з якихось причин від неї відмовилися і оголосили про скасування, ми взяли ініціативу на себе. Думали, що під стінами СБУ нас буде осіб 5. Прийшло більше 30. Про що це говорить? Про те, що людей зачепили за живе і мовчати вони не збираються».

«Як законослухняні громадяни України, ми користуємося своїм правом, гарантованим ст. 34 Конституції України "збирати, зберігати, поширювати інформацію усно, письмово, або будь-яким іншим способом на свій вибір". Право на інформацію відзначено також як одне з основних прав і свобод людини загальноєвропейськими документами, ратифікованими Україною. За роки незалежності в суспільній свідомості вже сформувалося стійке переконання: історія належить всьому українському народу, якими б сумними або неприємними не були деякі з її сторінок ", - відзначають громадські активісти.

Арешт історика Руслана Забілого, директора львівського Національного музею-меморіалу пам'яті жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" продемонстрував нам, наскільки крихким є реальний стан справ із використанням громадянами свого права на інформацію.

Ми вважаємо, що відомості про історію нашої країни, в тому числі про репресії окупаційних режимів, штучний голод, визвольну боротьбу українського народу проти окупантів не повинні і не можуть становити державну таємницю, або носити гриф "для службового користування". Розголос історичних фактів не вигідний або тим, хто безпосередньо брав участь в каральних акціях, або тим, хто хоче спотворити історію, підносити народу вибіркові факти. Служба безпеки України, як орган, якому з історичних причин дісталася роль зберігача безцінних історичних відомостей, повинна усіляким чином сприяти поширенню їх серед істориків, краєзнавців, викладачів вузів, просто небайдужих співгромадян», - повідомляється в заяві організаторів.
Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 16-09-2010 16:45 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1284644705.html // Версія до друку //

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua