МайданМайдан-Південьновинистаттізаявифорум пошукконтакти  

ftopka-00: Роздуми щодо Табачникової постаті і освіти загалом. Студради

додано: 03-04-2010 // // URL: http://maidan.org.ua/static/southmai/1270311171.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

http://ftopka-00.livejournal.com/42232.html

Звісно, те про що зараз піде мова навіяно шаленою «антиТабачною» кампанією в Україні. Особисто я не зовсім розділяю методів боротьби, підходів і цілей… Ну та і Бог з ними. Свою місію ці протести вже виконали.

Вчора, наскільки мені не було гидко, я дивився Шустрийлайв (цікаво лайв і лайно випадково співзвучні?). Для тих хто не дивився коротко: в другій частині передачі в центрі студії стояв Діма ДешевийКлоун(с) і намагався всім довести, що він білий, пушистий і взагалі сьогодні страсна п’ятниця і він не буде відповідати на відверто некомфортні для нього питання. Питання задавали дивні студенти зі Львова (якісь імбецили в більшості своїй), Харкова (члени молодих регіонів) і Києва (стрьомні чуваки і Кірюша Стремоусов). В більшості своїй питання були унилі і заздалегідь узгоджені, бо навіть коли студентка задала питання-напівзагадку, міністр відповідав чотко і швидко, розгадуючи загадки миттєво… Коротше дуже сумне шоу. Дуже.

Я не захищаю і не звинувачую сторони, хоча звісно всією душею підтримую студентство. І завжди буду підтримувати. А треба буде стану і поруч.

Шкільна освіта мною поки не розглядається. Про це треба писати окрему книгу. Книгу жахів. Хоча б з університетами лад навести.

Насправді, вважаю дуже гарною традицією виступати проти міністрів. Особливо проти міністрів освіти і науки. На протязі 15 років громадськість була в повній ізоляції від рішень міністерства освіти і науки. Звісно така закритість створювала закритість місцевого керівництва і призводила до автономії ВУЗів. Автономії ректорату від студентів звісно, а не те що в світі звикли називати університетською автономією.

Останні декілька років студенти і деякі ректори змусили міністрів виправдовуватися, а в наших реаліях: виправдовуватися – щось робити. Зі студентами загравали Тимошенко, Вакарчук а зараз і Табачник.

Що вчора впало у вічі? Табачник заговорив про студентське самоврядування!!! При чому вставляв це словосполучення постійно на протязі двогодинного виступу. Я так думаю це пов’язано з тим, що під цим словосполученням дуже вигідно сховати всі негативні речі в освітньому процесі.

Трошки пояснень.

Студентське самоврядування — форма управління, за якої студентство має право самостійно вирішувати питання внутрішнього управління, або виборна установа, що здійснює таке управління; право студентства самостійно вирішувати питання внутрішнього управління, а також мати свої керівні органи.

Студентське самоврядування у вищому навчальному закладі — невід'ємна частина громадського самоврядування, що забезпечує захист прав і інтересів осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, й їхню участь в управлінні вищим навчальним закладом.

Більше тут http://uk.wikipedia.org/wiki/Студентське_самоврядування

Звісно, це самостійна громадська діяльність студентів, але тільки на перший погляд. Під виглядом студентського самоврядування можна робити в будь якому ВНЗ цікаві речі, звісно якщо студрада лояльна. А вона як правило дуже і дуже лояльна.

З 10 лютого 2010 р. набули чинності зміни до Закону України "Про вищу освіту" щодо питань студентського самоврядування. Що це дало студентству? Можна ознайомитись самостійно тут http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1798-17

Для непосвячених трошки пояснень. Перш за все - як діє ця система.

Не будемо зариватися у хащі, подивимося на речі крізь призму звичайного студента херсонського ВНЗ. Звісно мої данні можуть бути трошки застарілими з огляду на те, що з часів мого розставання з університетом в статусі студента минуло майже 4 роки, а зараз я працюю в специфічних умовах – приватний ВНЗ має трошки інші організаційні, структурні та психологічні устої.

Моє знайомство зі студентським самоврядуванням почалося в далекому 2001 році. Як це виглядає на практиці? В складі університету існують структурні підрозділи – факультети, інститути, де обирають (фактично призначають) лояльну до декана/директора інституту студраду. Складається вона з факультетського активу – культорга, голови студентського наукового товариства, фізорга, голови профкому факультету тощо. Як правило це дійсно активні і чудові люди, але в той же час їх можливості настільки обмежені «лояльністю», що реального авторитету і влади вони не мають. Це хлопці/дівчата на побігеньках, ті хто кожного року ходять на загально університетські збори активу і голосують «одобрямсами» за всі ініціативи студради університету і ректорату. Автор був присутнім на 4 таких нарадах і з року в рік головним питанням було облаштування столовки з нормальною їжею. Її немає і досі.

Другий рівень. Студрада університету. Цікавий орган, з огляду на те, що в мої часи його очолювала вже давно не студентка а співробітник університету пані О.Б.

Ось як раз це і є та організація в яку «обирають» еліту студрад нижнього рівня. Тут вже не просто активні, а більше амбіційні люди у яких є мрія «залишитись в університеті». Звісно цією мрією спекулюють ректори/проректори/декани інші особи. На пам’яті автора біля 5% наблизились до мрії всього свого студентського життя. Залишилися в університеті працювати одиниці. Зараз працює двоє.

Для тих хто не в темі скажу, саме представників цих студрад ви і бачили на мітингах на підтримку Табачника. В них просто немає вибору йти туди чи ні.

Питання, які курує студрада, як правило зводяться до виконання плану (планові освіта і дозвілля студентів існують і досі, факт). Поряд зі студрадою існує ПРОФКОМ студентів і аспірантів. Чим цікава ця організація? В неї є гроші. Гіпотетично є. Або керівник профкому знає як і у кого їх взяти. Автор одного разу навіть відпочивав у Карпатах зі студентським активом за рахунок університету. І там мав змогу ознайомитись з активом університету. Ні в якому разі я не хочу сказати, що це були погані люди, навпаки ми були молоді, веселі і трошки п’яні. )) А в такому мікросвіті поганих майже немає.

НІЯКИХ вмєняємих ініціатив від студради я згадати не можу. Самостійності 0. а інколи -1. З яскравих прикладів:

1. Зустріч президента Кучми. Студрада спустила на факультети план. 30 чоловік з синє-жовтими прапорцями мають ходити на репетиції зустрічі впродовж тижня і в суботи зустрічати САМОГО. Як проходила зустріч? Стояли ми акі імбецили понад дорогою по якій іхав кортеж і імітували радість (ми з друзями були добряче п’яні і реагували майже адекватно ситуації) розмахувати прапорцем і щось кричати. Репетиціями особисто керував перший проректор з мегафоном.

2. Вибори. Вибори 2002 року автор запам’ятав як череду зустрічей з кандидатами. Бєспалов, Мирошник, Демьохін, якийсь мямля з якого навіть ректор тихенько ржав, лікар Ромаскевич, Льоха Журавко. Це далеко не повний список тих кого автор студентом мав змогу бачити і чути впродовж лютого-березня 2002 року. Питання задавали спеціально призначені члени студради. Але все змінилося після зустрічи з Журавко. Один викладач, який до речі вже не працює, але ми опустимо його прізвище встав і задав шановному кандидату-кроліководу питання. Та таке, що я засумнівався чи взагалі Льоха зрозумів, що в нього спитали! Після цього випадку студентів мого факультету на зустрічі не водили. Збільшили квоту на інших факультетах. Ми раділи.

3. Акцію Україна без Кучми в Херсоні зірвали знаєте як? Зігнали в ККЗ Ювілейний і показали концерт. На 4 години. Під список не тільки заводили до залу, а і виводили. Студрадівці бігали по рядах і перевіряли настрій у рядах. Ми активно ловили лулзи.

4. Вибори 2. 2004 рік. Сказати, що тоді на нас давили, нічого не сказати. Але найгірша робота дісталось кому? Правильно студрадівцям. Автор особисто бачив як вони розвантажували газети з вантажівки біля головного корпусу а потім розносили і розкладали по аудиторіях. Зрозуміло що газети були про Чивокуню. Нормальних студентів це дратувало. Мого товариша тягали в деканат за спробу домалювати щось на плакат з ліком «тому що» і навіть вліпили догану. Зам декана прямо забороняла студентам виходити на мітинги Ющенка, а студрадівці в цей час активно вербували нових для того часу спеціалістів – тримачів прапорів. Платили 15 гривень за акцію. Злі язики казали, що існували навіть списки «неблагонадійних» восени-взимку 2004 року, але я їх не бачив.

Багато чого я упускаю. Але загальний стан речей вам зрозумілий…

Цим звісно не обмежується діяльність студентських органів влади, але вся це «рутина» є основною складовою, яка до речі віднімає практично весь час діяльності студрад.

Для чого я це пишу? Перш за все задля розуміння читачами атмосфери і специфіки діяльності студентського самоврядування.

В нас немає традиції студентського самоврядування. Якщо керівництво університетів в більшості своїй ще діє за принципами радянської вищої школи, то звідки можуть взятися в совкових профтехучилищах зараз іменуємих ВНЗ традиції студентського самоврядування. Нинішній стан речей задовольняє всіх. Ректорам вигідно мати кишенькові органи самоуправління, студрадам вигідно займатися всякою фігньой отримуючи при цьому бали і накопичувати задля головної МЕТИ: залишитись в університеті…

Далі буде: Про що обмовився мінстр Табачник? Або, освіта в темпі вальсу.

Обговорення - тут

додано: 03-04-2010 // URL: http://maidan.org.ua/static/southmai/1270311171.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
ПРЯМА ДІЯ:
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  НОВИНИ :
[14-08-2011 19:13]
ДЮСШ з шахів - як бермудський трикутник
[12-08-2011 20:02]
Мэр Одессы за год положил в карман миллион матпомощи
[11-08-2011 15:02]
Спрощення для підприємців. Крапка
[11-08-2011 13:08]
ОСКАР порушує норми містобудування - документи
[10-08-2011 18:26]
Одесити написали листа міському голові
[10-08-2011 10:39]
Херсоноблэнерго реагирует на критику
[09-08-2011 21:39]
Правоохоронні органи покривають міліціонера, який побив правозахисника
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...
  ЦІКАВИНКИ ВІД REDTRAM:
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua