МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Літопис УПА": що видано і що вийде найближчим часом

10/08/2009 | Mykola Kulyk

Праця "Літопису УПА" у 2009 році

У 2009 році видано:

  1. Книга 1 про Воєнну Округу УПА Буг (т. 12 Нової серії). Редактор - В. Мороз. Опубліковано в 2009 р. Фундатор - Борис Галан-«Ярко».

  2. П'ять книг в серії "Події і люди" - про С. Бандеру, проф. П. Потічного, М. Твердохліба, П. Федуна та УГВР (кн. 3–7).


У вересні поточного року закінчено роботу і віддано до друку два томи «Літопису УПА»:

  1. Книга 2 про Воєнну Округу УПА Буг (т. 13 Нової серії). Редактор - В. Мороз. Фундатор – Тарас Нарожняк.

  2. Книга про Підпільну Пошту України (т. 47 Основної серії). Редактор - З. Борівець. Фундатор – д-р Марія Фішер–Слиж.


Пляни Видавництва "Літопис УПА" на найближчий час

В часі перебування цего літа делегатів "Літопису УПА" в Україні, заключено угоди з Національною Академією Наук України та іншими відповідними науковцями на підготову ще щонайменше десяти наступних томів на основі нещодавно розсекречених важливих архівних документів.

Серед запланованих видань:


В Основній серії, Новій (Київській) серії та серії "Бібліотека":

  1. Книга словацьких і чеських документів про рейди УПА в 1945–1947 рр. (тт. 48–49 Основної серії). Том 48 в кінцевій фазі підготовки. Редактор – д-р Міхал Шміґель.

  2. Книга про Волинь (т. 14 Нової серії). Редактор - В. Ковальчук. Том 14 в кінцевій фазі підготовки.

  3. Книга 2. Переслухання полонених керівників підпілля. (т. 15 Нової серії).

Редактор – С. Кокін. Том 15 в кінцевій фазі підготовки.

  1. Книга про Тернопільщину (т. 50 Основної серії).

Редактори – д-р. І. Гомзяк та М. Посівнич.

  1. Книга про молодіжні структури ОУН. Редактор О. Іщук (Серія «Бібліотека» чи інша).

  2. Книга про леґендовані боївки. Редактори - В. В`ятрович і О. Іщук (Нова серія або серія «Бібліотека»).


В серії "Події і люди":

7-11. Про родину Левицьких, поета Марка Боєслава, сот. «Громенка», «Горнового» і поет. Марту Гай.

Оскільки в-во "Літопис УПА" здійснює свою діяльність завдяки пожертвам щедрої української громади, яка доцінює важливість вищезгаданої праці, подальша доля видавництва, а зокрема можливість публікації наступних видань залежатиме від наявності відповідних фондів. Для подальшої фінансової підтримки чи набуття видань просимо писати на адресу: LITOPYS UPA, P.O. Box 97, Stn. "C", Toronto, ON, M6J 3M7 Canada, e-mail: mykola.kulyk@litopysupa.com або відвідати наш web-site: www.litopysupa.com. Адреса "Літопису УПА" в Україні: пл. Міцкевича, 6/7, Львів 79000 Україна, тел. 272-40-64, e-mail: litopys@bs.lviv.ua (директор – д-р Ігор Гомзяк).

ДЯКУЄМО усім нашим Фундаторам, Меценатам, Жертводавцям та Відборцям за фінансову допомогу для збереження історії України ХХ-го століття і вітаємо всю українську спільноту з нагоди СВЯТА ПОКРОВИ – СВЯТА УПА.


Довідкова інформація про Літопис УПА

Літопис УПА-джерело вивчення історії України

В-во "Літопис УПА" засноване понад 35 років тому колишніми вояками УПА, які опинилися на еміґрації. З часу появи видавництва опубліковано 75 важливих документальних томів у чотирьох серіях про діяльність УПА на різних теренах України та інших держав, де вона діяла. Ці книги складають важливу історичну основу для науковців цілого світу, де поширюється "Літопис УПА". Саме в цьому полягає основна мета видавництва – відкривати громадськості правдиву історію України ХХ-го століття.

ХХХІІІ Пленум В-ва "Літопис УПА"

У суботу 16 травня 2009 року в приміщенні УНО при 145 Еванс Аве у Торонто відбулося чергове ХХХІІІ Пленарне засідання "Літопису УПА", в якому взяли участь 12 членів видавничого комітету. Засідання пленуму відкрив предсідник зборів проф. Петро Потічний, який привітав усіх присутніх та попросив хвилиною мовчанки вшанувати пам'ять померлих у звітному році членів – сл.п. Богдана Пасічника та сл.п. Романа Петренка. Опісля слідувала насичена програма, у якій, окрім відчитування та обговорення звітів, було прийнято багато рішень. Зокрема, серед видавничих плянів, які детально у свому обширному звіті представив проф. Петро Потічний запляновано ще багато важливих документованих книг. Серед інших важливих питань, винесених на Пленум – здобуття фінансів, чим постійно займається адміністратор Микола Кулик. Під час Пленуму теж прозвучали звіти інших членів президії про виконану працю за звітний рік. Після завершення офіційної частини Пленуму слідували жвава дискусія, обговорення важливих питань тощо. На кінець прозвучала подяка усім присутнім за участь та висловлено побажання до подальшої спільної успішної праці.


Матеріал від адміністрації "Літопису УПА"

підготувала Наталія Солтис





Обговорення зноситься на форум "Історія"

Відповіді

  • 2009.10.08 | IApple

    Це лиш джерело прибутку...

    Джерелом знань про УПА воно стане тоді, як замість копірайтів відавництва всюди-всюди на сайті, з'явиться повна електронна версія всіх видань літопису.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".